علمي - فرهنگي - سياسي - اجتماعي - ورزشي - ( عمران - معماري - مديريت)-استاندارد سازی - مدیریت عملکرد

آیا به نظر شما قرص‌های استامینوفن کشنده هستند؟
چند وقتی است که گمانه هایی با این محتوا در سطح جامعه دست به دست می شود.
قرص‌های استامینوفن کشنده هستند؟به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان ؛ «کفن ضد عذاب قبر»،«سفینه‌های فضایی در چالوس»،«بلعیده شدن یک مرد توسط ماری عظیم الجثه» و ... همه شایعاتی است که از مدت‌ها پیش در اینترنت و شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود.این شایعات که در طول سال‌ها با مردم تمام جوامع همراه بوده،این روزها سلامتی مردم را نشانه گرفته است.

شرح کامل در ادامه مطلب

 


برچسب‌ها: دارو, غذا و و دارو, پزشکی, درمان, علوم پزشکی
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه ششم بهمن ۱۳۹۴ساعت 7:50  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

شماره استاندارد: 234
موضوع: طالبی -ویژگیها و روشهای آزمون 
تجدید نظر: 1
سال تصویب: 1380
فایل: http://www.isiri.org/portal/files/std/234.PDF
رشته : کمیته ملی استاندارد غذایی و کشاورزی


برچسب‌ها: استاندارد ملی ایران, دانلود, isiri, استاندارد, Download
+ نوشته شده در  یکشنبه چهارم بهمن ۱۳۹۴ساعت 13:38  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

کنترل فرایند آماری

مقدمه

در گذشته ساخت محصول از مسئوليت هاي واحد توليد بشمار می رفت و وظيفه واحد كنترل كيفت (quality control) اين بود كه از طريق بازرسي های متعدد، محصول سالم را از محصولات معیوب جدا كند. نحوه انجام فرایند ها و امور اداري هم پيوسته زيرنظر قرار داشت تا از وقوع اشتباه احتمالي جلوگيري شود. در این راستا هر دو روش، بازرسي و بازيابي مستمر را كه ضايعات آفرين می باشد، شامل شده و مستلزم صرف وقت و استفاده بيش از حد مواد اوليه در انجام خدمات و توليد محصول می گردد. 

در ادامه مطلب می خوانید:...

ابزارهای هفتگانه کنترل فرایند آماری

1.برگه ثبت داده ها(Check sheet)

2.هیستوگرام (Histogram)

3.نمودار پاره تو (Pareto)

4.نمودار علت و معلول (Cause and effect diagram)

 5.نمودار تمرکز نقص ها (Defect Concentration Diagram) 

6.نمودار پراکندگی (Scatter plot)

7.نمودار کنترل (Control charts)

انواع تغییرات در فرایند


برچسب‌ها: spc, آمار, کنترل کیفیت آماری, کنترل کیفیت, مدیریت
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه چهارم مهر ۱۳۹۴ساعت 8:55  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

دانلود مجموعه قانون برنامه اول توسعه اقتصادی اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران+PDF

جهت دانلود روی تصویر کلیک کنید

منبع: معاونت تدوینٰ تنقیح و انتشار قوانین و مقررات (سامانه ملی قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران)


برچسب‌ها: قانون برنامه, قانون, برنامه توسعه, دانلود, فرهنگ
+ نوشته شده در  سه شنبه هفدهم دی ۱۳۹۲ساعت 0:50  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

قانون مالیات بر ارزش افزوده

قانون مالیات بر ارزش افزوده مشتمل بر پنجاه و سه ماده و چهل و هفت تبصره در جلسه 17/2/1387 کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی طبق اصل 85 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب شده است

دانلود کنید: متن کامل قانون مالیات بر ارزش افزوده

لینک کمکی:

http://91.98.99.170/GeneralDownloads/ValueAddedTax.pdf


برچسب‌ها: مالیات, قانون, اقتصاد, ارزش افزوده, دارایی
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه پانزدهم دی ۱۳۹۲ساعت 21:41  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

سخنان حضرت امام خامنه ای (مد ظله العالی) در تبیین فرهنگ و تفکر بسیج

www.leader.ir

بسیج سیاسی است اما «سیاست زده، سیاسی کار و جناحی» نیست.

بسیج مجاهد است اما بی انضباط و افراطی نیست،

عمیقاً متدین و متعبد است اما متحجر و خرافی نیست،

با بصیرت است اما از خودراضی نیست،

اهل جذب حداکثری است اما غیور است و درباره اصول تسامح نمی کند،

طرفدار علم است اما علم زده نیست،

اخلاق اسلامی دارد اما این اخلاقش ریاکاری نیست،

در آباد کردن دنیا فعال است اما خود اهل دنیا نیست

بسیج تفکری است که در خارج عینیت یافته و بواسطه فرهنگ و خصوصیاتش، می تواند تعیین کننده سرنوشت ایران و فراتر از ایران باشد


برچسب‌ها: امام خامنه ای, رهبر انقلاب, بسیج, بصیرت, فرهنگ
+ نوشته شده در  یکشنبه هفدهم آذر ۱۳۹۲ساعت 12:35  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

درگذشت استوره مبارزه با نژاد پرستی آقای نلسون ماندلا را به همه مبارزان حق علیه باطل تسلیت عرض میکنم

روحش شاد، راهش پاینده باد

محمد صفدران

به گزارش سرويس بين‌‌الملل باشگاه خبرنگاران به نقل از بی بی سی، نلسون ماندلا، رییس جمهوری پیشین آفریقای جنوبی، رهبر جنبش ضدآپارتاید و برنده جایزه صلح نوبل در سن ۹۵ سالگی، در بیمارستانی در شهر پرتوریای آفریقای جنوبی درگذشت.

زوما گفت که ماندلا در ساعت هشت و ۲۰ دقیقه به وقت محلی درحالی که اعضای خانواده اش در کنارش بودند در آرامش درگذشت.

او گفت: "ملت ما بزرگترین فرزند خود را از دست داده است. مردم ما پدر خود را از دست داده اند. تقلای خستگی ناپذیر او برای کسب آزادی احترام جهانیان را برایش به همراه آورد."

شبکه تلویزیونی سی ان ان با قطع برنامه های عادی خود نطق تلویزیونی جاکوب زوما رئیس جمهوری آفریقای جنوبی درباره خبر درگذشت نلسون ماندلا را پخش کرد.

جاکوب زوما گفت: "مردم آفریقای جنوبی ، نلسون ماندلای دوست داشتنی ما که پدر موسس کشور دمکراتیک ما بود درگذشت. وی درحالیکه در کنار خانواده اش بود در تاریخ پنجم دسامبر حدود ساعت بیست و پنجاه دقیقه ی شب در کمال آرامش درگذشت. وی اکنون در آرامش است. کشور ما بهترین فرزند خود را از دست داد. مردم ما یک پدر را از دست دادند. هرچند ما می دانستیم که این روز فرا خواهد رسید اما هیچ چیز نمی تواند حس فقدان عمیق را در ما از بین ببرد. تلاش خستگی ناپذیر وی برای آزادی باعث شد تا احترام دنیا نصیبش شود. تواضع و مهربانی و انسانیت باعث شد که همه عاشقش باشند. دل و جان ما در کنار خانواده ی ماندلا است. ما به این خانواده ی بسیار مدیون هستیم. "

رئیس جمهور آفریقای جنوبی گفت: آنها فداکاری های زیادی کردند و زحمت زیادی کشیدند تا مردم ما بتوانند آزاد باشند. دل و جان ما در کنار کل خانواده ی ماندلا است.اکنون غمگین ترین لحظه ی ما است. کشور ما بهترین فرزند خود را از دست داد.

جاکوب زوما در ادامه تمجید از شخصیت نلسون ماندلا گفت: "نلسون ماندلا ما را درکنار هم قرار داد و ما در کنار یکدیگر با وی وداع خواهیم کرد. برای نلسون ماندلای دوست داشتنی یک مراسم تشییع جنازه ی دولتی برگزار خواهد شد.من دستور داده ام که پرچم آفریقای جنوبی از ششم دسامبر به حالت نیمه افراشته درآید و تا پایان مراسم برگزاری تشییع جنازه به حالت نیمه افراشته باقی بماند."

نلسون ماندلا که در کشورش با لقب "مادیبا" شناخته می شود، در ماه‌های اخیر چندین بار به دلیل مشکلات جسمانی در بیمارستان بستری شده بود.


*** زندگینامه

نِلسون رولیهلاهلا ماندِلا (زاده‌ ۲۶ تیر ۱۲۹۷ برابر با ۱۸ ژوئیه ۱۹۱۸ - درگذشته در ۱۴ آذر ۱۳۹۲ برابر با ۵ دسامبر ۲۰۱۳) نخستین رئیس جمهور آفریقای جنوبی است که در انتخابات دموکراتیک عمومی برگزیده شد. وی پیش از ریاست جمهوری از فعالان برجستهٔ مخالف آپارتاید در آفریقای جنوبی و رهبر کنگره ملی آفریقا بود. او به خاطر دخالت در فعالیت‌های مقاومت مسلحانه مخفی محاکمه و زندانی شد. مبارزه مسلحانه، برای ماندلا، آخرین راه چاره بود. ماندلا در طول ۲۷ سال زندان، که بیشتر آن را در یک سلول در جزیره روبن سپری کرد، مشهورترین چهرهٔ مبارزه علیه آپارتاید در آفریقای جنوبی شد. گرچه رژیم آپارتاید و ملت‌های طرفدار آن وی و کنگره ملی آفریقا را کمونیست و تروریست می‌دانستند، مبارزه مسلحانه بخشی جدایی‌ناپذیر از مبارزه علیه آپارتاید بود. ماندلا پس از آزادی از زندان در سال ۱۹۹۰، سیاست صلح‌طلبی را در پیش گرفت، و این امر منجر به تسهیل انتقال آفریقای جنوبی به سمت دموکراسی‌ای شد که نماینده تمامی اقشار مردم باشد.

ماندلا پس از دریافت جوایزی در طول چهار دهه، یک چهره سرشناس دولتمرد بود. او را در آفریقای جنوبی اغلب تحت عنوان مادیبا می‌شناختند، این عنوان افتخاری را بزرگان خاندان ماندلا به وی داده‌اند. این عنوان دیگر مترادف با نام نلسون ماندلاست. بسیاری از مردم آفریقای جنوبی نیز به‌نشانهٔ احترام وی را مخولو (پدربزرگ) صدا می‌زنند.


*** آغاز زندگی
ماندلا در یک خانواده تمبو در روستای کوچک موزو در ناحیه متاتا، مرکز مناطق ترانسکی از استان کیپ از اتحادیه آفریقای جنوبی به دنیا آمد. پدر ماندلا، گادلا هنری مپهاکانییسوا، عضو شورای سلطنتی مردم تمبو بود، او از زمان تولد این مقام را به ارث برده بود و ماندلا نیز قرار بود چنین مقامی را به ارث ببرد. پدر ماندلا نقشی اساسی در به سلطنت رسیدن جونگینتابا دالیندیبو در تمبو داشت، دالیندیبو نیز پس از مرگ گادلا با به فرزندی گرفتن ماندلا به صورت غیر رسمی این لطف وی را جبران کرد. در مجموع، پدر ماندلا چهار همسر داشت، که از این تعداد در مجموع سیزده فرزند (چهار پسر و نه دختر) داشت. ماندلا از نوسکنی فنی سومین ('سومین' از نظر نظام رتبه بندی پیچیده سلطنتی) همسر گادلا، در «اومزی» یا مزرعه‌ای که ماندلا بیشتر دوران کودکی خود را در آن سپری کرد به دنیا آمد.رولیهلاهلا ماندلا در هفت سالگی، نخستین عضو خانواده خود بود که به مدرسه پا گذاشت، وی در مدرسه توسط یک معلم متدیست، با تبعیت از نام هوراسیو نلسون دریاسالار انگلیسی «نلسون» نام نهاده شد. پدر رولیهلاهلا وقتی وی نه ساله بود در نتیجه بیماری سل درگذشت، و جونگینتابا، نایب السلطنه سرپرستی وی را بر عهده گرفت. ماندلا در یک مدرسه تبلیغی وسلی در همسایگی محل زندگی نایب السلطنه مشغول به تحصیل شد. بر اساس رسوم تمبو، او در شانزده سالگی تشریف، و در موسسه شبانه روزی کلارک بری، مشغول به تحصیل فرهنگ غرب شد. او به جای سه سال، در دو سال مدرک مقدماتی خود را اخذ کرد.

ماندلا در نوزده سالگی، در سال ۱۹۳۷، به هلدتون، دانشکده وسلی در فورت بیوفورت که بیشتر خانواده سلطنتی در آن مشغول به تحصیل بودند عزیمت کرد، و به ورزش‌های بوکس و دو و میدانی علاقه‌مند شد. پس از کنکور|شرکت در کنکور، او شروع به تحصیل در مقطع کارشناسی علوم انسانی|کارشناسی در دانشگاه فورت هار کرد، او در این دانشگاه با اولیور تامبو، آشنا شد و آنها تبدیل به دوست و همکار پایداری شدند.

ماندلا در پایان سال اول تحصیلات خود، در تحریم شورای نمایندگی دانشجویان که در اعتراض به سیاست‌های دانشگاه انجام گرفت شرکت کرد، و پس از آن از فورت هار اخراج شد. کمی پس از آن، جونیگنتابا به ماندلا و جاستیس (پسر نایب السلطنه که وارث تاج و تخت بود) اعلام کرد که قصد دارد برای هر دوی آنها مراسم ازدواج ترتیب دهد. هر دو مرد جوان با ناراحتی از این مساله به جای آنکه ازدواج کنند، تصمیم گرفتند راحتی قلمرو نایب‌السلطنه را رها کرده و به تنها جایی که امکانش بود بگریزند: ژوهانسبورگ. ماندلا به محض ورود ب ژوهانسبورگ، به عنوان نگهبان معدن شروع به کار کرد. اما، بلافاصله پس از آنکه کارفرمای وی پی برد که ماندلا پسر ناتنی نایب‌السطنه‌است که از خانه گریخته وی را اخراج کرد. پس از آن ماندلا به لطف ارتباطی که با دوست و همکار خود والتر سیسولو داشت به عنوان منشی یک شرکت حقوقی شروع به کار کرد. ماندلا در حین کار، تحصیلات خویش را به صورت مکاتبه‌ای در دانشگاه آفریقای جنوبی (UNISA) به اتمام رساند، و پس از آن شروع به تحصیل در رشته حقوق در دانشگاه ویتواترسرند کرد. ماندلا در این مدت در شهرکی به نام الکساندرا زندگی می‌کرد.

*** فعالیت سیاسی
پس از آنکه حزب ملی گرا که اکثریت اعضای آن را آفریکانسهای طرفدار سیاست جدایی نژادی آپارتاید تشکیل می‌دادند در انتخابات ۱۹۴۸ پیروز شد، ماندلا در مخالفت کنگره ملی آفریقا در سال ۱۹۵۲ و مبارزات کنگره خلق در سال ۱۹۵۵، که اتخاذ منشور آزادی توسط آن برنامه بنیادین آرمان ضد آپارتاید را فراهم می‌کرد نقشی اساسی داشت. در این زمان، ماندلا و همکارش اولیور تامبو شرکت حقوقی ماندلا و تامبو را مدیریت می‌کردند، و خدمات حقوقی رایگان یا ارزان قیمت در اختیار آن دسته از سیاهانی که قادر به برخورداری از نمایندگی قانونی نبودند قرار می‌دادند.ماندلا که در آغاز طرفدار مبارزه عمومی غیر خشونت آمیز بود، در ۵ دسامبر ۱۹۵۶ به همراه ۱۵۰ تن دیگر دستگیر شده، و متهم به خیانت شد. محاکمه به اتهام خیانت از ۱۹۵۶ تا ۱۹۶۱ ادامه یافت، و همگی آنان تبرئه شدند. از سال ۱۹۵۲ تا ۱۹۵۹ با روی کار آمدن طبقه جدیدی از فعالان سیاه‌پوست (آفریکانیست) در شهرکها که خواستار اتخاذ تدابیر جدی‌تری علیه رژیم حزب ملی‌گرا بود، فعالیت کنگره ملی آفریقا با اختلالات زیادی همراه بود. رهبران کنگره ملی آفریقا یعنی آلبرت لوتولی، اولیور تامبو و والتر سیسولو نه تنها احساس می‌کردند که تحولات با سرعت زیادی در حال رخ دادن است، بلکه رهبری خود را نیز در خطر می‌دیدند. درنتیجه آنان در تلاش برای جلب موقعیتی بهتر از آفریکانیست‌ها بر آن شدند که موقعیت خود را از طریق اتحاد با احزاب سیاسی کوچک سفیدپوست، رنگین پوست و سرخ‌پوست بهبود بخشند. آفریکانیست‌ها کنفرانس منشور آزادی را که در سال ۱۹۵۵ در کلیپتون برگزار شد به باد تمسخر گرفتند. دلیل آنها برای این کار آن بود که کنگره ملی آفریقا که بیش از ۱۰۰ هزار عضو داشت در اتحادیه کنگره تنها یک حق رای داشت، این اتحادیه چهار دبیر کل از پنج حزب حاضر از اعضای حزب کمونیست آفریقای جنوبی (SACP) داشت، که به شدت به سیاست‌های مسکو پایبند بودند.

در سال ۱۹۵۹، پس از آنکه بیشتر آفریکانیست‌ها، با حمایت مالی از غنا و پشتیبانی چشمگیر سیاسی از جانب باسوتو مستقر در ترنسوال از این کنگره جدا شده و تحت رهبری رابرت سوبوکوه و پوتالکو لبالو، کنگره پان آفریکانیست را تشکیل دادند کنگره ملی آفریقا بیشتر حمایت نظامی خود را ازدست داد. پس از قتل‌عام حامیان کنگره پان آفریکانیست، در مارس ۱۹۶۰، و تحریم کنگره پان آفریکانیست و کنگره ملی آفریقا، کنگره ملی آفریقا و حزب کمونیست آفریقای جنوبی به متابعت از جنبش مقاومت آفریقا (شورشیان لیبرال) و کنگره پان آفریکانیست پرداختند. لوتولی، که متهم به بی‌اعتنایی شده بود، به حاشیه کشانده شد، و کنگره ملی آفریقا و حزب کمونیست آفریقای جنوبی به کنفرانس فراگیر آفریقا در سال ۱۹۶۱، که تمامی احزاب در آن گرد آمدند تا به راهبرد مشترکی دست یابند متوسل شدند و در این کنفرانس ماندلا با اعلام تشکیل اومخونتووه سیزوه، که بر اساس ایرگو، نهضت چریکی یهودیان، تشکیل شده و رهبری آن را ماندلا و دنیس گلدبرگ، لیونل «راستی» برنشتاین، و هارولد ولپه فعالان یهودی حزب کمونیست آفریقای جنوبی بر عهده داشتند دعوت به مبارزه نظامی کرد.

پس از آن ماندلا پنهانی کشور را ترک کرد و با رهبران آفریقا در الجزایر و دیگر نقاط دیدار کرد. ماندلا که از پی بردن به عمق حمایت از کنگره پان آفریکانیست و عقیده عموم مبنی بر آنکه کنگره ملی آفریقا یک انجمن کوچک وابسته به قبیله خهوسا و تحت کنترل سفیدپوستان کمونیست قرار دارد شگفت زده شده بود، به آفریقای جنوبی بازگشت و مصمم شد تا بخش ملی گرای آفریقا را در اتحاد کنگره تقویت کند. تصور بر این است که بحث ماندلا با رهبران کمونیست بر سر این مساله منجر به خیانت متعاقب آن به ماندلا و دستگیری وی در نزدیکی هوویک شد. ویسل اینلاین ماندلا در زندگینامه خود به شرح این مطلب پرداخته‌است اما دست کم یکی از فعالان برجسته حزب کمونیست آفریقای جنوبی که در آن زمان به ماندلا نزدیک بود در بازگشت به آفریقای جنوبی مورد بی اعتنایی قرار گرفت.


*** دستگیری و زندانی شدن
در سال ۱۹۶۱، ماندلا رهبری اومخونتو وسیزوه (به معنای «نیزه ملت»، و نیز با علامت اختصاری "MK”) شاخه نظامی کنگره ملی آفریقا (ANC) را که خود یکی از بنیانگذاران آن بود بر عهده گرفت. او مبارزات خرابکاری علیه اهداف نظامی و دولتی را رهبری کرده، و طرح‌هایی تدوین کرد تا در صورتی که خرابکاری نتوانست به آپارتاید خاتمه دهد به جنگ چریکی متوسل شود. چند دهه بعد، خصوصاً در دهه ۱۹۸۰، اومخونتو وسیزوه تبدیل به جنگ چریکی علیه رژیم حاکم شد. ماندلا همچنین در خارج از کشور مبادرت به جمع‌آوری کمک‌های مالی برای MK کرد، و در دیدار با برخی از دولت‌های آفریقا ترتیباتی برای آموزش شبه نظامی داد.


مخفیگاه ماندلا

در ۵ اوت ۱۹۶۲، ماندلا پس از هفده ماه گریز دستگیر شده و در دژ ژوهانسبورگ زندانی شد. ویلیام بلوم، یکی از کارکنان سابق وزارت امور خارجه آمریکا، گفته‌است سازمانسیا محل اختفای ماندلا را به پلیس اعلام کرده بود. سه روز بعد، در حضور ماندلا در دادگاه وی متهم به رهبری اعتصاب کارگران در سال ۱۹۶۱ و ترک غیرقانونی کشور شد. در ۲۵ اکتبر ۱۹۶۲، ماندلا به پنج سال زندان محکوم شد. دو سال بعد در ۱۱ ژوئن ۱۹۶۴، به اتهام شرکت ماندلا در کنگره ملی آفریقا (ANC) برای وی حکم دیگری صادر شد.

در حالیکه ماندلا در زندان بود، پلیس در ۱۱ ژوئیه ۱۹۶۳، رهبران کنگره ملی آفریقا را در مزرعه لیلیسلی، در ریوونیا، واقع در شمال ژوهانسبورگ دستگیر کرد. ماندلا نیز به محاکمه ریوونیا کشانده شد، و در این روند ماندلا، احمد کاترادا، والتر سیسولو، گووان مبکی، آندرو ملانجلی، ریموند مهلابا، الیاس موتسوئالدی، والتر مکوایی (که در حین محاکمات از زندان گریخت)، آرتور گلدریچ (که قبل از محاکمه اززندان گریخت)، دنیس گلدبرگ و لیونل «راستی» برنشتاین توسط قاضی پرسی یوتار متهم به خرابکاری و اتهاماتی معادل خیانت، که اثبات آن برای دولت ساده‌تر بود شدند.


جایی که ماندلا دستگیر شد

ماندلا در بیانیه خود که از جایگاه متهم در آغاز جلسه دفاع خود در محاکمه ۲۰ آوریل ۱۹۶۴ در دیوان عالی پرتوریا بیان کرد، به تبیین دلیل توسل کنگره ملی آفریقا به استفاه از تاکتیک خشونت پرداخت. بیانیه وی نشان می‌داد که چگونه کنگره ملی آفریقا تا پیش از قتل‌عام شارپویل سالها از طریق صلح‌آمیز به دنبال مقابله با آپارتاید بوده‌است. این حادثه که هم‌زمان با برگزاری همه‌پرسی تأسیس جمهوری آفریقای جنوبی و اعلام وضعیت فوق‌العاده هم‌زمان با ممنوعیت فعالیت کنگره ملی آفریقا بود تنها چاره‌ای که برای کنگره ملی آفریقا باقی گذاشت توسل به خرابکاری بود. هر اقدام دیگری معادل تسلیم بی‌قید و شرط بود. ماندلا به ارائه توضیحاتی در مورد طراحی Manifesto of Umkhonto در تاریخ ۱۶ دسامبر ۱۹۶۱ به منظور افشای شکست سیاست کنگره ملی آفریقا پس از امتناع بیگانگان از سرمایه‌گذاری در کشور پرداخت.


سلول ماندلا


اوبا این عبارات یه اظهارات خود خاتمه داد:
کاریکاتوری از کارلوس لاتوف که ماندلا را با زندانیان فلسطینی مقایسه می‌کند.

«در طول زندگی‌ام خود را وقف مردم آفریقا کرده‌ام. با استیلای سفدپوسان مبارزه کرده‌ام، و با استیلای سیاهان نیز مبارزه کرده‌ام. به دنبال آرمان جامعه‌ای آزاد و دموکراتیک که همه بتوانند در آن در توازن و با فرصت‌هایی برابر زندگی کنند بوده‌ام. این آرمان من است که امیدوارم با آن زندگی کرده و بدان دست یابم. اما اگر نیاز باشد آماده‌ام برای این آرمان بمیرم.»[۲]

برام فیشر، ورنون بران، خوئل جوفه، آرتور چاسکالسون و جورج بیزوس اعضای تیم وکلای مدافع متهمان بودند. هارولد هنسون در پایان جریان محاکمه برای درخواست تخفیف در مجازات به جمع وکلای مدافع پیوست. همگی متهمان به استثنای راستی برنشتاین گناهکار شناخته شده، اما از مجازات مرگ گریخته و در تاریخ ۱۲ ژوئن ۱۹۶۴ محکوم به حبس ابد شدند. از جمله موارد اتهامات آنان می‌توان از این موارد نام برد: شرکت در اقدامات نظامی، خصوصاً چهار مورد اتهام خرابکاری، که ماندلا همه آنها را پذیرفت، و توطئه برای کمک به دیگر کشورها در جهت حمله به آفریقای جنوبی، که ماندلا این اتهام را نپذیرفت.

ماندلا در جزیره روبن زندانی شد و از بیست و هفت سال زندان متعاقب آن هیجده سال را در این زندان به سر برد. در این زندان بود که ماندلا زندگینامه خود را، تحت عنوان راه طولانی آزادی نوشت. اما، ماندلا هیچ چیزی در مورد همدستی فردریک دکلرک در خشونت‌های دهه‌های هشتاد و نود، یا نقش همسر سابق خود وینی ماندلا در آن قتل‌عام افشا نکرد. اما، او بعدها در همکاری با دوست روزنامه‌نگار خود آنتونی سمپسون به بررسی این مسائل در ماندلا: زندگی‌نامه تایید شده پرداخت. ماندلا در مدتی که در زندان بود، همچنان با کنگره ملی آفریقا در ارتباط بود، و این کنگره در تاریخ ۱۰ ژوئن ۱۹۸۰ بیانیه‌ای از جانب وی منتشر کرد، که بخشی از آن به شرح زیر است: «متحد شوید! بسیج شوید! بجنگید! باید آپارتاید را در بین سندان اقدامات توده‌های متحد و چکش مبارزه مسلحانه در هم بکوبیم!»[۳]

در فوریه ۱۹۸۵ رییس جمهوری آفریقای جنوبی پیشنهاد آزادی مشروط او را به شرط محکوم کردن بی قید و شرط خشونت به عنوان ابزاری سیاسی را داد. وزرا با این پیشنهاد مخالف بودند زیرا معتقد بودند ماندلا هرگز در ازای آزادی شخصی به این متعهد نخواهد شد که سازمانش مبارزه مسلحانه را خاتمه بدهد. ماندلا پیشنهاد را قویاً رد کرد و از طریق دخترش زیندزی در اعلامیه ای گفت «چه آزادی به من پیشنهاد می شود در حالیکه سازمان مردم ممنوع باقی می ماند؟ تنها مردم آزاد می توانند مذاکره کنند. یک زندانی نمی‌تواند قرارداد ببندد.»

*** آزادی
ماندلا تا فوریه ۱۹۹۰ که تلاش کنگره ملی آفریقا و مبارزات بین‌المللی با شعار «نلسون ماندلا را آزاد کنید!» منجر به آزادی وی شد همچنان در زندان باقی‌ماند. فردریک د کلرک رئیس جمهور نیز هم‌زمان دستور آزادی ماندلا، و پایان ممنوعیت فعالیت کنگره ملی آفریقا را صادر کرد.


ماندلا در روز آزادی خود یعنی ۱۱ فوریه ۱۹۹۰، به ایراد سخنرانی‌ای خطاب به ملت پرداخت. وی هم‌زمان با اعلام پایبندی خود به صلح و آشتی با اقلیت سفیدپوستان کشور، به وضوح اعلام کرد که مبارزه مسلحانه کنگره ملی آفریقا هنوز به پایان نرسیده‌است:

""توسل ما به مبارزه مسلحانه در سال ۱۹۶۰ با تشکیل (اومخونتو وی سیزوه) شاخه نظامی کنگره ملی آفریقا صرفاً اقدامی دفاعی در برابر خشونت آپارتاید بود. عواملی که ایجاب کننده مبارزه مسلحانه بود امروز همچنان باقی است. ما چاره‌ای جز ادامه نداریم. امیدواریم به زودی شرایطی برای حل این مسائل از طریق مذاکره فراهم شود، تا دیگر نیازی به مبارزه مسلحانه نباشد.""

اما وی اعلام کرد که توجه وی معطوف به برقراری صلح برای اکثریت سیاه‌پوست و دادن حق رای به آنان چه در انتخابات کشوری و چه در انتخابات محلی است.


*** ریاست کنگره ملی آفریقا و ریاست جمهوری آفریقای جنوبی
نخستین انخابات دموکراتیک آفریقای جنوبی که در آن همه افراد می‌توانستند شرکت کنند در تاریخ ۲۷ آوریل ۱۹۹۴ برگزار شد. کنگره ملی آفریقا اکثریت را در انتخابات به خود اختصاص داد، و ماندلا، به عنوان رهبر کنگره ملی آفریقا، به عنوان نخستین رئیس جمهور سیاه‌پوست کشور برگزیده شد، و در دولت اتحاد ملی دکلرک از حزب ملی‌گرا به عنوان معاون رئیس‌جمهور برگزیده شد.

ماندلابه عنوان رئیس‌جمهور از ماه می۱۹۹۴ تا ژوئن ۱۹۹۹، رهبری انتقال از فرمانروایی اقلیت و آپارتاید را بر عهده داشت، و به خاطر حمایت از صلح ملی و بین‌المللی تحسین بین‌المللی را به دست آورد.

اما، خصوصاً زمانی که آفریقای جنوبی در سپتامبر ۱۹۹۸ و در زمان ریاست‌جمهوری وی به لسوتو حمله کرد، انتقاداتی از دولت وی به عمل آمد.

زمانی که آفریقای جنوبی میزبانی جام جهانی راگبی ۱۹۹۵ را بر عهده داشت، نلسون ماندلا اتباع غیر سفیدپوست آفریقای جنوبی را به حمایت از تیم اتحادیه ملی راگبی آفریقای جنوبی که پیش از آن مورد نفرت همگان بود دعوت کرد. پس از آنکه تیم اسپرینگبوک با پیروزی بر نیوزیلند به قهرمانی رسید، ماندلا با پوشیدن لباس اسپرینگبوک جام قهرمانی را به کاپیتان سفید پوست این تیم، فرانکو پینار اهدا کرد. این اقدام ماندلا گامی مهم در راستای برقراری آشتی میان سیاهان و سفیدپوستان آفریقای جنوبی محسوب شد.

برخی گروه‌ها نیز از پیشرفت اجتماعی دولت ماندلا، خصوصاً در زمینه ناکارآمدی دولت در رویارویی با بیماری ایدز انتقاد کردند.

ماندلا پس از بازنشستگی، اذعان کرد که عدم توجه کافی وی به همه‌گیری HIV/AIDS ممکن بود عواقب وخیمی برای کشورش به همراه داشته باشد. وی در فرصت‌های مختلف اهمیت این بحران آفریقای جنوبی را گوشزد کرده‌است.


*** دیپلماسی بین‌المللی
برای کمک به انجام محاکمه لاکربی ماندلا علاقه بسیاری به پایان دادن به اختلاف دیرین میان لیبی از یک سو، و ایالات متحده آمریکا و انگلستان از سوی دیگر، در مورد محاکمه دو لیبیایی متهم به مشارکت در سقوط هواپیمای خطوط هوایی آمریکا در تاریخ ۲۱ دسامبر ۱۹۸۸ که ۲۷۰ کشته بر جای گذاشت داشت. ماندلا در نوامبر ۱۹۹۴، پیشنهاد کرد که آفریقای جنوبی به عنوان یک کشور بی‌طرف محل برگزاری محاکمه بمب‌گذاری در پرواز شماره ۱۰۳ پن‌امریکن انتخاب شود اما جان میجر نخست‌وزیر انگلیس این درخواست وی را نپذیرفت. سه سال بعد ماندلا در سفر خود به لندن در ژوئیه ۱۹۹۷ بار دیگر این درخواست را برای جانشین میجر، یعنی تونی بلر، مطرح کرد. چندی بعد در همان سال، در گردهمایی رهبران کشورهای همسود (CHOGM) در اکتبر ۱۹۹۷ درادینبورگ ماندلا هشدار داد: «هیچ کشوری نباید نقش دادخواه، دادستان یا قاضی را بازی کند.» پس از چندی قرار شد محاکمه در کمپ زَیست در هلند، و بر اساس قانون اسکاتلند، برگزار شود و ماندلا در آوریل ۱۹۹۹گفتگو با سرهنگ قذافی را برای تحویل دو متهم (مقراهی و فیمه) آغاز کرد.پس از نه ماه محاکمه، رای در تاریخ ۳۱ ژانویه ۲۰۰۱ صادر شد. فیمه تبرئه شد اما مقراهی گناهکار شناخته شد و به ۲۷ سال زندان در اسکاتلند محکوم شد. درخواست تجدیدنظر مقراهی در مارس ۲۰۰۲، رد شد و ماندلا در ۱۰ ژوئن ۲۰۰۲ به دیدار وی در زندان بارلینی رفت. ماندلا در اتاق دیدار با زندانیان در کنفرانسی خبری گفت، «مقراهی کاملاً تنهاست.» «کسی نیست تا با او حرف بزند. تنها ماندن یک انسان در طول دروه محکومیت خود یک عذاب روانی است.» ماندلا همچنین افزود: «شاید عادلانه باشد تا او به یک کشور مسلمان انتقال یابد چراکه کشورهای مسلمانی نیز هستند که مورد اعتماد غرب باشند. اگر او در کشوری همانند مراکش، تونس یا مصر باشد خانواده‌اش راحت‌ترمی‌توانند به دیدار وی بروند.» پس از آن مقراهی به زندان گریناک منتقل شد و وی دیگر در سلول انفرادی به سر نمی‌برد. کمیسیون بررسی پرونده‌های جنایی اسکاتلند اخیراً در حال بررسی پرونده وی است، و انتظارمی‌رود رای به ارجاع پرونده مقراهی به دیوان عالی اسکاتلند برای تجدیدنظر مجدد دهد.


*** ازدواج
ماندلا سه بار ازدواج کرد. وی نخستین بار با اولین نتوکو میس ازدواج کرد که گرچه با وی در ژوهانسبورگ آشنا شد، او نیز مانند خود ماندلا، اهل ناحیه‌ای بود که بعدها منطقه ترانسکی آفریقای جنوبی نام گرفت. این زوج دو پسر به نام‌های مادیبا (تمبی) و ماکگاتو، و دو دختر داشتند که هر دو ماکازیوه نام داشتند. دختر اول آنان در نه ماهگی درگذشت، و آنان دومین دختر خود را نیز ماکازیوه نامیدند. همه فرزندان آنان در واترفورد کامهلابا تحصیلات خود را انجام دادند. این زوج پس از ۱۳ سال در سال ۱۹۵۷ از یکدیگر جدا شدند، دلیل جدایی آنان شور انقلابی ماندلا بود و اینکه مذهب همسر ماندلا یعنی مذهبی بود که به تبلیغ سیاست بی‌طرفی سیاسی می‌پرداخت.همسر دوم ماندلا، وینی مادیکیزلا-ماندلا، نیز اهل منطقه ترانسکی بود، گرچه آن دو نیز، در ژوهانسبورگ، یعنی شهری که وینی نخستین مددکار اجتماعی سیاه‌پوست آن بود با هم آشنا شدند. بعدها، وینی قربانی اختلاف خانوداگی ناشی از نزاع سیاسی کشور شد؛ در حالیکه شوهرش به اتهام تروریسم و خیانت در زندان جزیره رابن مشغول گذراندن حبس ابد بود، پدرش به سمت وزارت کشاورزی ترانسکی برگزیده شد. اختلافات سیاسی، منجر به جدایی در (آوریل ۱۹۹۲) و طلاق در (مارس ۱۹۹۶) است.

ماندلا در هشتادمین سالگرد تولد خود، با گراکا ماچل، بیوه سامورا ماچل، رئیس‌جمهور سابق موزامبیک و متحد کنگره ملی آفریقا که دوازده سال پیش در سانحه هوایی کشته شده بود ازدواج کرد.


*** بازنشستگی
ماندلا پس از پایان دوره ریاست جمهوری خود در سال ۱۹۹۹، تبدیل به یکی از طرفداران سازمان‌های فعال اجتماعی و حقوق بشر شد. وی جوایز بین‌المللی بسیاری از جمله نشان لیاقت و نشان سنت جان از ملکه الیزابت دوم و نشان آزادی ریاست جمهوری از جورج دبلیو. بوش دریافت کرد.

ماندلا در سفر خود به کانادا در سال ۱۹۹۸، به سخنرانی در جمع ۴۵٬۰۰۰ دانش‌آموز در اسکایدوم در شهر تورونتو پرداخت و مورد استقبال آنان قرار گرفت. در سال ۲۰۰۱، او نخستین فرد زنده‌ای نام گرفت که به عنوان شهروندی افتخاری کانادا برگزیده شد (تنها فردی که پیش از وی این عنوان را به دست آورده بود رائول والنبرگ، بود که پس از مرگ به چنین عنوانی دست یافته بود). گرچه دولت کانادا امیدوار بود ماندلا با تمامی آرا به عنوان شهروند افتخاری نائل شود، اما این امر به دلیل مخالفت حزب اتحاد کانادا و اعتراض راب اندرس نماینده پارلمان در مجلس نمایندگان کانادا مبنی بر اینکه ماندلا سابقاً یک «کمونیست و تروریست» بوده حاصل نشد.[۷] در همین حال، وی نخستین عضو افتخاری حکم کانادا، یکی از معدود اتباع کشورهای بیگانه بود که بالاترین نشان افتخار کانادا را به دست می‌آورد.

در تابستان ۲۰۰۱، بیماری سرطان پروستات ماندلا شناسایی و درمان شد. وی در طول هفت هفته درمان شد.در سال ۲۰۰۳، ماندلا طی چند سخنرانی از سیاست خارجی دولت جرج دبلیو بوش انتقاد کرد، و اعلام کرد که جرج دبلیو بوش در مورد مساله جنگ عراق و در قضیه عدم متابعت از سازمان ملل متحد و دبیر کل آن کوفی عنان ممکن است انگیزه‌های نژادپرستانه داشته باشد. «آیا این به این خاطر است که دبیر کل سازمان ملل متحد یک سیاه‌پوست است؟ آنان هیچگاه در زمانی که دبیرکل سازمان ملل متحد سفیدپوست بود چنین اقداماتی انجام نمی‌دادند»

این اظهارات ماندلا حتی در میان برخی از طرفداران وی نیز، اعتراضاتی را به همراه داشت.

بعدها در همان سال، او به حمایت از ۴۶۶۶۴ بنیاد خیریه ایدز که نام آن از روی شماره زندان وی انتخاب شده بود، پرداخت.

ماندلا در ژوئن ۲۰۰۴، در ۸۵ سالگی، اعلام کرد که از زندگی سیاسی کناره‌گیری خواهد کرد. سلامتی وی رو به وخامت نهاده بود و وی می‌خواست زمان بیشتری را در کنار خانواده‌اش سپری کند. اما وی مبارزه علیه ایدز را از این مساله مستثنی کرده بود. او در ژوئیه ۲۰۰۴، به بانگکوک پرواز کرد تا در پانزدهمین کنفرانس بین‌المللی ایدز سخنرانی کند. پسر او، ماکگاتو ماندلا، در ۶ ژانویه ۲۰۰۵ در نتیجه ابتلا به ایدز درگذشت.

ماندلا همچنین از نهضت بین‌المللی مبارزه با فقر که گروه ONE نیز بخشی از آن است اعلام حمایت کرده‌است.

در ۲۳ ژوئیه ۲۰۰۴، شهر ژوهانسبورگ با اعطای نشان آزادی شهر در جشنی اورلاندو، سووتو بالاترین نشان افتخار خود را به ماندلا اعطا کرد.

امروزه، ماندلا هنوز برای سازمان‌های آموزشی جهان همانند United World Colleges و Round Squareکه برای عقاید وی در زمینه صلح جهانی اهمیت زیادی قائلند از چهره‌های سرشناس جهان محسوب می‌شود. کمیته بین‌المللی المپیک برای چهره برگزیده فعال در زمینه مسائل بشر دوستانه یعنی المپیک زمستانی ۲۰۰۶ ماندلا از اهمیت زیادی قائل است.


***کتاب ها و مقالات
ماندلا کتاب ها و مقالات متعددی منتشر کرده است. خاطرات وی با نام راه دشوار آزادی با ترجمه مهوش غلامی به فارسی ترجمه شده است. آخرین کتاب در مورد وی با نام انگلیسی Conversation with Myself - "خودگوئی های من"- که در سال ۲۰۱۱ از سوی بنیاد ماندلا مشتمل بر ناگفته های زندگی وی انتشار یافته در سال ۱۳۹۰ در زبان فارسی با عنوان پندارها و گفتارها با ترجمه علی‌اکبر عبدالرشیدی انتشار یافته است.


*** جوایز و افتخاراتعفو بین‌الملل سفیر جایزه وجدان (۲۰۰۶)
جایزه صلح نوبل (۱۹۹۳)
عضو افتخاری حکم افتخاری کانادا
حکم افتخاری سنت جورج
مدال آزادی ریاست‌جمهوری
جایزه صلح لنین (۱۹۹۰)
بهارات رانتا (۱۹۹۰)
حکم لیاقت (۱۹۹۵)
آزادی شهر از ژوهانسوبرگ (۲۰۰۴)


*** مسایل جانبی
در صحنه آخر فیلم آمریکایی ساخت ۱۹۹۲ «مالکولم ۱۰»، ماندلا که -- پس از ۲۷ سال زندان به تازگی آزاد شده‌است – به صورت یک معلم مدرسه در یک کلاس درس در سووتو نشان داده می‌شود. او بخشی از یکی از سخنرانی‌های مالکولم ۱۰، از جمله عبارت زیر را تکرار می‌کند: «اعلام می‌کنیم که حق داریم همانند دیگر انسان‌های زمین باشیم، و باید به عنوان انسان مورد احترام باشیم، و باید در این جامعه، بر روی این زمین، در این دوره از حقوق انسانی که خواهان احیای آن هستیم، برخوردار باشیم. . . .» آخرین عبارت این جمله از این قرار است: «به هر طریق لازم.» ماندلا به کارگردان فیلم اسپایک لی اطلاع داد که وی قادر به ادای این عبارت در برابر دوربین نیست، چرا که ممکن است دولت آپارتاید از این عبارت علیه وی استفاده کند. لی نیز نظر ماندلا را پذیرفت، و در آخرین لحظات عبارت «به هر طریق لازم» توسط خود مالکولم ۱۰ ادا شد.
کوئین و پول روجر ترانه‌ای به نام بگو که واقعیت نداره در کنسرت بازگشت قهرمانان، برای جنبش ۴۶۶۶۴ نلسون ماندلا سرودند. این ترانه نوشته راجر تیلور، طبل زنکوئین سروده شده بود.
دسته معروف اسکا خواص، که شهرتشان بیشتر به خاطر قطعات دو آهنگه آنان بود که به تبلیغ اتحاد نژادی در انگلستان می‌پرداخت ترانه‌ای با نام نلسون ماندلای آزاد سرود. در سال ۱۹۸۴، اتحادیه دانشجویان دانشکده وادهام، آکسفورد با تصویب پیشنهادی اعلام کرد که تمامی دانشکده‌ها این ترانه را به یاد نلسون ماندلا، جایگزین 'باپ' (دیسکو) کنند، و علارغم آزادی ماندلا این روند همچنان ادامه دارد.
ماندلا علاقه زیادی به پارچه‌های نقش‌دار دارد. او حتی در موقعیت‌های رسمی نیز، پارچه‌های نقش‌دار به تن می‌کند. پیراهن‌های این سبک در آفریقای جنوبی به "پیراهن مادیباً مشهور هستند.
سی.ان.ان. در سال ۲۰۰۳، به دلیل اشتباه در پشتیبانی از کلمه عبور سایت خود، آگهی فوت از پیش نوشته شده ماندلا و چند شخصیت سرشناس دیگر را به اشتباه در وب‌گاه خود منتشر کرد اعلان نادرست.کن لیوینگستون، شهردار لندن، با وجود مخالفت‌های زیاد خواستار نصب مجسمه‌ای از نلسون ماندلا در ضلع شمالی میدان ترافالگار است.
جانی کلگ آوازی را با نام «آسیمبونانگا (ماندلا)» را به ماندلا تقدیم کرده‌است، در این آهنگ از دیگر فعالان مخالف آپارتاید همچون استیو بیکو، ویکتوریا مخنگه، و نیل آگت نیز یاد شده‌است.
ماندلا نیز مانند محندس گاندی تبدیل به نماد آزادی و برابری در سراسر جهان شده‌است.
«خداحافظ بافانا»، فیلمی در مورد زندگی ماندلا، ساخته شد. این فیلم در سال ۲۰۰۷ به نمایش درآمد.[۱۴]
دیک چنی به عنوان نماینده مجلس نمایندگان ایالات متحده آمریکا، علیه مصوبه کنگره آمریکا که خواستار آزادی ماندلا از زندان شده بود، رای داد. چند سال بعد، ماندلا چنی را «دایناسور» خواند.

ماندلا در «جشن بشردوستانه» المپیک اظهاراتی به قرار زیر ادا کرد:
"هفده روز، هم‌اتاقی هستند. "هفده روز، رفیق شفیق هستند. "و بیست و دو ثانیه، رقیب هم هستند. "هفده روز برابر. بیست و دو ثانیه رقیب. "چه دنیای جالبی است. "این همان امیدی است که در بازی‌های المپیک می‌بینم.

ماندلا در سفر باشگاه منچستر یونایتد به آفریقای جنوبی در تابستان ۲۰۰۶ عضو افتخاری این باشگاه شد.به گفته تایم ۱۰۰، ماندلا یکی از چهار نفری است که در طول تاریخ در شکل‌گیری قرن بیستم و اوایل قرن بیست و یکم نقش داشته‌است. سه تن دیگر عبارت‌اند از بیل گیتس، پاپ ژان پل دوم، و اوپرا وینفری.
وی در سال ۱۹۹۲ جایزه منصوب به آتاتورک که از سوی ترکیه به وی اهدا شده بود را نپذیرفت.

**** فیلم سینمایی سال ۲۰۱۳
این فیلم ۱۴۶ دقیقه‌ای با عنوان ماندلا، راه طولانی تا آزادی با شرکت ادریس البا بازیگر بریتانیایی بر اساس زندگینامه‌ای با همین عنوان از ماندلا تهیه شد. فیلم رکورد فروش فیلم‌هایی که در روزهای تعطیلات اکران نمی‌شوند را شکست و از همان روزهای نخست به پرفروش‌ترین فیلم در بازار سینمایی آفریقای جنوبی بدل شد.


*** مرگ
وی روز پنجشنبه ۵ دسامبر ۲۰۱۳ (۱۴ آذر ۱۳۹۲) در شهر ژوهانسبورگ در آفریقای جنوبی درگذشت. جاکوب زوما، رئیس جمهور آفریقای جنوبی در بیانیه‌ای تلویزیونی این خبر را اعلام کرد و گفت که آقای ماندلا اکنون "ما را ترک کرده است." زوما گفت که ماندلا در ساعت هشت و ۲۰ دقیقه به وقت محلی درحالی که اعضای خانواده‌اش در کنارش بودند در آرامش درگذشت .


برچسب‌ها: تسلیت, نژاد پرستی, آپارتاید, پیام تسلیت, محمد صفدران
+ نوشته شده در  جمعه پانزدهم آذر ۱۳۹۲ساعت 19:3  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

جمع اژدها چیست؟


استاد محمدتقی بهار درجلد اول سبک شناسی (ص۴)در تعریف اژدها چنین نوشته است: اژدها یا اژدهاک از نام های بسیار قدیم ایرانی است و لقب مار سه سر بزرگی بوده که مردم را می خورده و دیری بر ایرانیان مسلط بوده است.فریدون بزرگ زاده ایرانی به دستیاری کاوه آهنگر او را گرفت و در کوه دماوند زندانی کرد . این اژدها در آخرالزمان از آن کوه رها شده، به آزار و کشتن خلق جهان مبادرت خواهد کرد.گرشاسپ که به امر اهورامزدا خفته است ظهور کرده اژدها را خواهد کشت.

به اعتقاد نگارنده با توجه به تعریف فوق، اژدها «اسم خاص » است و اسم خاص جمع بسته نمی شود؛یعنی، نمی توان گفت ؛ رخش ها یا ذوالفقارها . البته به این نکته نیز باید توجه کرد که در تطور واژه ها، برخی اسم های خاص به مرور زمان تبدیل به اسم عام می شوند. مانند واژه های زیراکس یا ساندیس که نام خاص محصولی بوده که امروز عمومیت یافته اند. اژدها نیز دارای چنین وضعیتی است و به مرور زمان به صورت کنایی یا لغوی معنای عام پیدا کرده است اما با این وجود همچنان با علایم جمع ( ها، ان ، ین و...)قابل جمع بستن نیست و برای بیان تعداد ، معمولاً با صفت های شمارشی همراه می شوند مثل: دو اژدها ، سه اژدها و...


برچسب‌ها: آموزنده, علم, ادبیات, اطلاعات عمومی, نکات ادبی
+ نوشته شده در  یکشنبه دهم آذر ۱۳۹۲ساعت 17:2  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

در کنار باغ گل باغبانی نشسته! زانوهایش در بغل!در کنارش گلدانی شکسته!
به او نزدیک تر میشوم! شانهایش از حق حق میلرزد! باغبان چه شده!
باغبان سر بلند میکند! با نگاهی گریان! نفس هایی که نا مرتب بیرون می آید!
گلم گلدانم را شکست!!! دست بر شانه ایش میگذارم! دلداریش میدهم! اشکال ندارد، گلدانی دیگر! سرش را پایین می اندازد!!! با حق حقی دوباره می گوید:
نه هیچ گلی آن گل می شود و نه این گلدان دیگر به کار گلی دیگر می آید!!!!!

محمد صفدران


برچسب‌ها: مجموعه داستان های باغبان, دست نوشته های محمد صفدران, شاعرانه, محمد صفدران, صفدران
+ نوشته شده در  جمعه دهم آبان ۱۳۹۲ساعت 20:57  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

۱۴ اکتبر روزجهانی استاندارد گرامی باد

پیام روز جهانی استانداد: دریافت فایل

نامگذاري روزهاي هفته استاندارد ۱۳۹۲

سه شنبه 16 مهر – استاندارد و ايمني

چهارشنبه 17 مهر – استاندارد و حقوق شهروندي

پنج شنبه 18 مهر – استاندارد و تجارت جهاني

جمعه 19 مهر – استاندارد و فرهنگ اسلامي

شنبه 20 مهر – استاندارد و پژوهش

يكشنبه 21 مهر – استاندارد و حماسه اقتصادي

دوشنبه 22 مهر – استانداردهاي بين المللي تضمين كننده تغيير مثبت


برچسب‌ها: اخبار استاندارد, iso, standard, روز جهانی استاندارد, سازمان ملی استاندارد ایران
+ نوشته شده در  سه شنبه شانزدهم مهر ۱۳۹۲ساعت 8:48  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

Stopwatch-Stoppuhr 8.10.1 کرنومتر کامپیوتری

Stopwatch-Stoppuhr

Stopwatch-Stoppuhr نام یک نرم افزار جالب مخصوص کامپیوتر می باشد که با استفاده از آن می توانید یک کرنومتر مجازی در کامپیوتر خود شبیه سازی کرده و با استفاده از آن زمان در دستانتان بگیرید . دقت این نرم افزار صدم ثانیه می باشد و با استفاده از آن می توانید تعیین کنید که در زمانی خاص یک برنامه اجرا شده ،‌ سندی باز گردد و یا اینکه سیستم شما خاموش شود . با استفاده ویژگی interim می توانید در هر لحظه زمان را با بیشترین دقت ثبت کنید .

حجم : ۳٫۴ مگابایت

پسورد : www.downloadkade.com

دانلود با لینک مستقیم


برچسب‌ها: دانلود, کرومتر, نرم افزار, IT, سنجش زمان
+ نوشته شده در  پنجشنبه دوم خرداد ۱۳۹۲ساعت 11:5  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

ده پیمان تـغذیه ای در بهـار

روز را با میوه شروع كنیم
صبحانه وعده مناسبی برای گنجاندن یك یا دو میوه در كنار نان و پنیر است تا نیاز ما به بخشی از ویتامین‌ها، آنتی‌اكسیدان‌ها و فیبر تأمین شود.

بگذاریم چای‌مان اندكی خنك شود
چای داغ هم برای حنجره خوب نیست و هم سبب می‌شود ما قند زیادی با هر فنجان یا استكان یا لیوان چای بخوریم.

قندهایمان را ریز كنیم
حبه‌های قند امروزی كه به صورت آماده و قالبی خریداری می‌كنیم، قابلیت آن را دارند كه به چهار حبه كوچك‌تر تقسیم شوند تا تعداد قندی كه در طول روز می‌خوریم كاهش یابد. بعضی‌ها در طول روز ناخودآگاه 10 فنجان چای می‌خورند و بی‌توجه به آن، تعداد قند دریافتی‌شان به رقم سرسام‌آوری می‌رسد.

با نوشابه‌ها قهر كنیم
گرچه آغاز سال، زمان آشتی ما است، اما بهتر است با مزاحمان سلامتی‌مان قهر كنیم. نوشابه‌های گاز‌دار به دلیل داشتن قند زیاد، ممانعت در جذب كلسیم و وابستگی كه ایجاد می‌كنند زیان‌آورند و مزاحم.

برنج‌مان را آبكش نكنیم
آبكش كردن برنج به تصور آنكه نشاسته آن از بین می‌رود اشتباه است، چون بیش از 80 درصد برنج را نشاسته تشكیل می‌دهد و با آبكش كردن چیزی از آن از دست نمی‌رود. در این میان فقط ویتامین‌های برنج هدر می‌روند.

نان سفید استفاده نكنیم
نان‌ها اگر سبوس‌دار باشند هم بهتر ما را سیر می‌كنند و هم اینكه تا حدودی مانع جذب كلسترول می‌شوند. نان‌های سفید قند خون را سریع بالا می‌برند و زمینه ابتلا به بیماری دیابت را مهیا می‌كنند.

با روغن جامد خداحافظی كنیم
روغن‌های جامد سرشار از اسیدهای چرب اشباع هستند كه برای قلب و عروق ما زیانبارند. عروق را تنگ می‌كنند و خطر حمله‌های قلبی را افزایش می‌دهند.

سیر و پیاز را در برنامه غذایی‌مان بگنجانیم
گرچه سیر و پیاز ممكن است به ظاهر بد بو باشند، اما اتفاقاً خاصیت آنها به خاطر همان تركیبات گوگردی است كه بوی ناخوشایندی دارند. مزمزه كردن كمی چای خشك، یا جویدن چند برگ جعفری می‌تواند از بوی بد دهان ناشی از خوردن سیر و پیاز جلوگیری كند.

آب زیاد بخوریم
آب مفید‌ترین نوشیدنی است و یك لیوان آن حتی یك كالری هم ندارد. آب سموم بدن را دفع می‌كند و برای تنظیم سوخت و ساز بدن مفید است.

چیپس نخوریم, ماهی بخوریم
چیپس حتی یك فایده تغذیه‌ای هم ندارد كه به آن دل‌خوش كنیم. نشاسته، چربی نامناسب و نمك، ارمغان نامیمون چیپس برای بدن است.


برچسب‌ها: تغذیه, پزشکی, خوراک, مطالب خواندنی, غذا
+ نوشته شده در  چهارشنبه یازدهم اردیبهشت ۱۳۹۲ساعت 17:39  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

دویدن ورزش ساده است که نیاز به امکانات زیادی ندارد، انجام آن تنها نیاز به اراده و پشتکار دارد. انجام مداوم این ورزش فواید بسیاری برای سلامتی به همراه دارد.

جام کشکول؛ پایگاه اینترنتی انرژیکا، فایده اصلی و مهم دویدن را برشمرده است. می‌دانیم که ورزش برای سلامتی بسیار مفید است. از میان تمام ورزش‌ها، دویدن یکی از متداول‌ترین آن‌هاست که برای تناسب اندام و قوی‌شدن بدن توصیه شده است. آشنایی با فواید این رشته شاید به تنهایی گویای این باشد که چرا دوومیدانی را مادر ورزش‌ها نامیده‌اند.

دویدن 10 فایده مهم برای سلامتی دارد:

1- وزن بدن را کنترل می‌کند

خیلی از افراد برای کنترل وزن بدن‌شان می‌دوند. هنگامی که می‌دوید کالری‌های ذخیره شده در بدن را می‌سوزانید بدین ترتیب چربی‌های بدن برای جبران انرژی از دست رفته سوزانده می‌شود. دویدن یکی از ورزش‌های موثر در سوزاندن کالری است. یک دونده در هر ساعت حدود 50 کالری می‌سوزاند.

2- ساختن ماهیچه‌ و استخوان

رابطه مستقیم بین فعالیت و ساختن استخوان و ماهیچه وجود دارد. با زندگی ساکن از میزان ماهیچه‌ها و استخوان‌های بدن کاسته می‌شود. یکی از راه‌حل‌های این مشکل، دویدن است که تاثیر زیادی بر استخوان و ماهیچه‌ها دارد. دویدن باعث تراکم استخوان می‌شود و ماهیچه‌ها را قوی می‌کند.

3- تاثیرات قلبی عروقی و خونی

با دویدن ضربان قلب منظم‌تر می‌شود و فشار خون کاهش می‌یابد. همچنین دویدن میزان کلسترول خون را کاهش می‌دهد و احتمال لخته شدن خون در رگ‌ها و حملات قلبی را کم می‌کند.

4- کاهش استرس

دویدن استرس را کاهش می‌دهد و احساس عصبانیت و نارضایتی را کم می‌کنند. دویدن به مدت طلواین باعث می‌شود نگرانی‌های خود را فراموش کنید و آرام‌تر شوید. دویدن باعث مثبت‌گرایی و خوش‌اخلاقی می‌شود.

5- بالابردن اعتماد به نفس

افرادی که می‌دوند، اعتماد به نفس بالاتری دارند. با کم کردن وزن، افزایش حجم ماهیچه‌ها و سالم‌تر شدن، اعتماد به نقس نیز افزایش می‌یابد.دویدن به طور مداوم احساس بهتری نسبت به خودتان را ایجاد می‌کند.

6- کند شدن روند پیری

همان طور که اشاره شد، دویدن باعث محکم‌تر شدن ساختمان عضلانی و استخوانی بدن می‌شود. بدین شکل بدن در برابر بیماری‌ها مقاوم‌تر می‌شود و دیرتر نشانه‌های پیری مشاهده می‌شوند.

7- افزایش اراده

دویدن به طور مداوم آسان نیست. به همین دلیل خیلی از افراد پس از مدتی دویدن، این عادت را کنار می‌گذارند. با ادامه دویدن و غالب شدن بر تنبلی، اراده افزایش می‌یابد.

8- بالا رفتن ایمنی بدن

دویدن میزان گلبول‌های سفید خون را افزایش می‌دهد. این گلبول‌ها برای ایمنی بدن ضروری هستند. همچنین باعث کاهش خطر ابتلا به سرطان سینه دیابت و پوکی استخوان می‌شود.

9- بالا رفتن هماهنگی بدن

با وجود اینکه دویدن ورزش ساده است، هماهنگی اعضای بدن را زیاد می‌کند. به خصوص اگر این دویدن در زمینی با موانع کوچک انجام شود.

10- خواب بهتر

اینکه چه قدرت و چطور می‌خوابیم به سلامتی مربوط است. بعد از یک ورزش شدید مانند مانند دویدن بدن شما نیاز به استراحت و تجدید قوا دارد. بعد از دویدن بدن خسته می‌شود و می‌توان خوابی عمیق داشت. دوندگان معمولا سریع‌تر به خواب می‌روند و خواب عمیق‌تری نسبت به افراد عادی دارند.


برچسب‌ها: سلامتی, تندرستی, تناسب اندام, ورزش, دو و میدانی
+ نوشته شده در  پنجشنبه پنجم اردیبهشت ۱۳۹۲ساعت 2:2  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

۶ مــاده غذایــی مهــم در تناســب انــدام

برای افرادی که می‌خواهد شکمی تخت داشته باشند توصیه می‌شود که روزانه ۳ عدد سیب میل کنند.

یکی از دلایل اصلی اضافه وزن، ورود مواد غذایی صنعتی به برنامه‌ غذایی مردم است.

مواد غذایی‌ای که در این مقاله معرفی می‌کنیم باعث کنترل قند خون شده و به شما احساس سیری طولانی مدتی می‌دهد. برای همین جلوی اشتها را گرفته و به لاغری و زیبایی اندام شما کمک می‌کند.


کلم قرمز

در طول قرن‌ها مردم و به ویژه کشاورزان از کلم به عنوان یک ماده غذایی اصلی و مفید استفاده کرده‌اند. اما امروزه سبزیجات متنوع دیگر جای کلم را گرفته‌اند. باید بدانید کلم کم کالری (هر نصف فنجان حاوی ۱۶ کالری ) و سرشار از فیبر است. برای همین یک ماده غذایی لاغر کننده‌ جادویی به شمار می‌رود. کلم و به ویژه کلم قرمز سرشار از ویتامین C است و از خطر ابتلا به بیماری دیابت پیشگیری می‌کند.

میزان مصرف:
روزانه نصف فنجان کلم پخته یا یک فنجان کلم خام. ابتکار به خرج داده و غذا و سالادهای متنوع تهیه و میل کنید.


سیب

سیب سرشار از فیبرهای حلال است و می‌تواند میزان قند خونتان را ثابت نگه دارد. یک عدد سیب متوسط حاوی ۴ گرم فیبر به ویژه پکتین است که می‌تواند میزان کلسترول را کاهش دهد.
برای افرادی که می‌خواهد شکمی تخت داشته باشند توصیه می‌شود که روزانه ۳ عدد سیب میل کنند.
نتایج پژوهش‌های متعدد نشان می‌دهد مصرف سیب نه تنها باعث کاهش وزن در زنان می‌شود بلکه میزان گلیسمی خون آن‌ها را نیز کاهش می‌دهد. توصیه می‌کنیم سیب را پوست میل کنید.

میزان مصرف:
روزانه یک عدد سیب میل کنید. سیب حاوی ۸۰ کالری است و یک عصرانه‌ی ایده آل محسوب می‌شود.


دارچین

محققان به این نتیجه رسیده‌اند که دارچین باعث کاهش گلیسمی خون می‌شود. در واقع بعضی از ترکیبات طبیعی موجود در این ادویه‌ی معطر مانند انسولین عمل می‌کند و باعث می‌شود سلول‌ها گلوکز را جذب کرده و از آن به عنوان منبع انرژی استفاده کند و گلیسمی خون را کاهش دهد.

مصرف روزانه یک چهارم یا نصف یک قاشق چای‌خوری کافی است تا میزان قند خون به میزان ۱۸ تا ۲۰ درصد کاهش یابد.

میزان مصرف :
روزانه نصف قاشق چای‌خوری دارچین مصرف کنید. این میزان برای بهره‌مندی از خواص آن کافی است. اما اگر شما از طرفداران این ادویه‌ی معطر هستید می‌تواند تا یک یا دو قاشق چای‌خوری در روز نیز مصرف کنید.
توجه داشته باشید که در مصرف دارچین نیز دچار افراط نشوید زیرا در صورت زیاده‌روی ترکیبات موجود در آن باعث مسمومیت می‌شود.


تخم‌مرغ

تخم‌ مرغ یکی از منابع پروتئین است. این ماده‌ غذایی همچنین سرشار از اسیدهای آمینه است. از آن جایی که تخم‌مرغ از پروتئین و چربی تشکیل شده است کمترین تأثیر را روی گلیسمی خون می‌گذارد و برای همین بهترین گزینه برای صبحانه است. چون باعث ایجاد احساس سیری شده و اشتها را کاهش می‌دهد.

محققان مشاهده کرده‌اند زنانی که برای صبحانه دو عدد تخم‌مرغ و نان کامل می‌خورند در طول روز کمتر احساس گرسنگی کرده و کالری‌های کمتری دریافت می‌کنند.

میزان مصرف:
یک عدد تخم‌مرغ کافی است. یک عدد تخم‌مرغ بزرگ حاوی حدوداً ۷۵ کالری و ۵ گرم چربی است که کمتر از ۲ گرم آن چربی اشباع شده است. شما می‌توانید برای صبحانه املت (تهیه شده با دو عدد تخم‌مرغ ) و یک برش نان کامل ( سبوس‌دار ) میل کنید.


دانه‌های روغنی

تخمه‌ کدو، تخمه‌ آفتابگردان، بادام، گردو، کنجد و غیره جزو مواد غذایی فوق‌العاده محسوب می‌شوند. این مواد غذایی سرشار از پروتئین، چربی‌های مفید و فیبر هستند که به تدریج باعث تثبیت گلیسمی و کنترل اشتها می‌شود.

با وجود این که این دانه‌های روغنی سرشار از چربی‌اند (۱۲ تا ۱۴ گرم در ۳۰ گرم) باید بدانید این چربی‌ها چربی‌های اشباع نشده‌ی مونو و چربی‌های اشباع نشده ی پُلی‌اند که برای قلب مفید است. علاوه بر این در هر ۳۰ گرم از این دانه‌های روغنی ۴ تا ۹ گرم پروتئین وجود دارند.

در نهایت باید بگوییم این مواد غذایی حاوی استرول است که با کلسترول بالا مقابله می‌کند. محققان با بررسی ۲۷ میوه و دانه روغنی مختلف دریافتند که دانه‌های کنجد حاوی بیشترین میزان استرول است.

میزان مصرف:
یک یا دو قاشق غذاخوری از این دانه‌های روغنی کافی است. توجه داشته باشید دانه‌های روغنی پرکالری است پس در مصرف آن‌ها زیاده‌روی نکنید. می‌توانید برای عصرانه یک مشت تخمه‌ی کدو یا تخمه‌ی آفتاب‌گردان میل کنید.


سرکه

بسیاری از فواید این چاشنی هنوز برای مردم ناشناخته است. افزودن سرکه به غذاها، ۱۹ تا ۵۵ درصد گلیسمی موجود در این غذاها را کاهش می‌دهد. اسید موجود در سرکه نمی‌گذارد گلوسیدهای غذا به قند خون تبدیل شود.

نتیجه‌ پژوهش‌ها نشان داده است که سرکه می‌تواند احساس سیری را افزایش دهد و برای همین همیار لاغری بسیار خوبی محسوب می‌شود. خوش طعم بوده و عملاً کالری ندارد.

در خصوص سرکه بالزمیک مراقب باشید زیرا به اکثر این محصولات صنعتی قند اضافه می‌کنند.

میزان مصرف:
۱ تا ۲ قاشق چای‌خوری. توجه داشته باشید در مصرف سرکه نیز دچار افراط نشوید.


برچسب‌ها: سلامتی, تندرستی, تناسب اندام, غذا, صنایع غذایی
+ نوشته شده در  پنجشنبه پنجم اردیبهشت ۱۳۹۲ساعت 1:26  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

نقشه GPS شهرهای ایران ( تهران و ...) - مخصوص نوکیا

منبع : سایت تخصصی موبایل

نقشه شهر ها و مکان های مختلف کشور ایران برای گوشی های نوکیا مجهز به مکان یاب ( GPS ) با هدف دستیابی آسان آماده شده است. در این مطلب سعی شده است کلیه نقشه شهر ها و مکان های موجود با وضوح مختلف قرار گیرد.


نقشه GPS شهر ها و مکان های ایران برای نوکیا -
 www.Ir-Tci.org


نقشه بعضی از شهر ها دارای ورژن های متفاوت می باشد. بدیهی است ورژن های با سایز بیشتر دارای دقت و وضوح بالاتری می باشند.
نقشه ها سازگار با برنامه Smartcom Gps می باشند.
نقشه ها را در مسير E:\data\smartgpscon\maps يا C:\data\smartgpscon\maps قرار دهيد.

شما نیز می توانید از طریق آموزش کالیبره کردن نقشه ها برای GPS , نقشه شهر خود را تولید و از طریق قسمت نظرات در اختیار ما قرار دهید.

دانلود - با حجم 2.70 مگابایت ( آبعلی )
دانلود - با حجم 18.40 مگابایت ( اهواز )
دانلود - با حجم 500 کیلوبایت ( بندر انزلی )
دانلود - با حجم 2.85 مگابایت ( اراک )
دانلود - با حجم 6.70 مگابایت ( اردبیل - ورژن 1 )
دانلود - با حجم 26.25 مگابایت ( اردبیل - ورژن 2 )
دانلود - با حجم 2.65 مگابایت ( بندرعباس )
دانلود - با حجم 4.10 مگابایت ( بجنورد )
دانلود - با حجم 2.15 مگابایت ( اصفهان - ورژن 1 )
دانلود - با حجم 46.65 مگابایت ( اصفهان - ورژن 2 )
دانلود - با حجم 2 مگابایت ( قزوین )
دانلود - با حجم 780 کیلوبایت ( قشم )
دانلود - با حجم 2.15 مگابایت ( قم )
دانلود - با حجم 1.95 مگابایت ( گنبد کاووس )
دانلود - با حجم 2.35 مگابایت ( همدان - ورژن 1 )
دانلود - با حجم 10.40 مگابایت ( همدان - ورژن 2 )
دانلود - با حجم 39.45 مگابایت ( همدان - ورژن 3 )
دانلود - با حجم 2.90 مگابایت ( راه های ایران - ورژن 1 )
دانلود - با حجم 1.90 مگابایت ( راه های ایران - ورژن 2 )
دانلود - با حجم 15.90 مگابایت ( راه های ایران - ورژن 3 )
دانلود - با حجم 23.75 مگابایت ( راه های ایران - ورژن 4 )
دانلود - با حجم 5.10 مگابایت ( کرج )
دانلود - با حجم 6.05 مگابایت ( کرمان )
دانلود - با حجم 6.80 مگابایت ( کرمانشاه )
دانلود - با حجم 7.65 مگابایت ( خرم آباد )
دانلود - با حجم 3.55 مگابایت ( کیش - ورژن 1 )
دانلود - با حجم 3.27 مگابایت ( کیش - ورژن 2 )
دانلود - با حجم 2.60 مگابایت ( مشهد )
دانلود - با حجم 470 کیلوبایت ( حرم امام رضا )
دانلود - با حجم 2.35 مگابایت ( ارومیه )
دانلود - با حجم 2.20 مگابایت ( رشت )
دانلود - با حجم 2 مگابایت ( ساری )
دانلود - با حجم 445 کیلوبایت ( سمنان )
دانلود - با حجم 2 مگابایت ( شیراز - ورژن 1 )
دانلود - با حجم 2.50 مگابایت ( شیراز - ورژن 2 )
دانلود - با حجم 5.25 مگابایت ( شیراز - ورژن 3 )
دانلود - با حجم 8.45 مگابایت ( سیرجان )
دانلود - با حجم 24.45 مگابایت ( تبریز )
دانلود - با حجم 3.40 مگابایت ( تهران - ورژن 1 )
دانلود - با حجم 47.10 مگابایت ( تهران - ورژن 2 )
دانلود - با حجم 136.65 مگابایت ( تهران - ورژن 3 )
دانلود - با حجم 3.75 مگابایت ( یزد )
دانلود - با حجم 4.20 مگابایت ( زاهدان )
دانلود - با حجم 2.40 مگابایت ( زنجان - ورژن 1 )
دانلود - با حجم 4.15 مگابایت ( زنجان - ورژن 2 )
پسورد : www.ir-tci.org


برچسب‌ها: IT, دانلود, فناوری اطلاعات, GPS, موبایل
+ نوشته شده در  جمعه سی ام فروردین ۱۳۹۲ساعت 9:13  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

در مورد شبکه های Wireless بیشتر بدانید

تكنولوژی Wireless به كاربر امكان استفاده از دستگاه های متفاوت ، بدون نیاز به سیم یا كابل ، در حال حركت را می دهد. Wirelessبه تكنولوژی ارتباطی اطلاق می شود كه در آن از امواج رادیویی، مادون قرمز و مایكروویو ، به جای سیم و كابل ، برای انتقال سیگنال بین دو دستگاه استفاده می شود. از میان این دستگاه ها می توان پیغام گیرها، تلفن های همراه، كامپیوتر های قابل حمل، شبكه های كامپیوتری، دستگاه های مكان یاب، سیستم های ماهواره ای و PDA ها را نام برد. تكنولوژی Wireless به سرعت در حال پیشرفت است و نقش كلیدی را در زندگی ما در سرتاسر دنیا ایفا می كند.

شرح کامل در ادامه مطلب


برچسب‌ها: IT, ADSL, فناوری اطلاعات, اینترنت, سایبر
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه سی ام فروردین ۱۳۹۲ساعت 9:10  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

فناوری ADSL چیست ؟

ADSL کابل تلفن موجود را برای دستگاه های تلفن استاندارد ( مانند تلفن یا فاکس ) ، قابل استفاده می کند . مانند یک اتصال پرسرعت داده به ISP عمل می نماید .
این کار با تبدیل داده از کامپیوتر کاربر و یا شبکه محلی LAN به سیگنال های صوتی با فرکانس بالا انجام می گردد ، که این سیگنال های با فرکانس بالا می توانند در طول کابل تلفن کاربر ، در همان بازه زمانی که سیگنال ها از تلفن یا فاکس عبور می کند ، منتقل شوند .

شرح کامل در ادامه مطلب


برچسب‌ها: IT, ADSL, فناوری اطلاعات, اینترنت, سایبر
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه سی ام فروردین ۱۳۹۲ساعت 9:3  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

شماره استاندارد: 163
موضوع: پاکتهاي پستي
چاپ: 9
تجديد نظر: 2
سال تصويب: 1375
فايل: http://www.isiri.org/portal/files/std/163.htm
ICS_Code: 01/140/30
ICS_T1: کليات واژه شناسي،استانداردسازي،مستند سازي


برچسب‌ها: استاندارد ملی ایران, دانلود, isiri, استاندارد, Download
+ نوشته شده در  جمعه سی ام فروردین ۱۳۹۲ساعت 8:7  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

شماره استاندارد: 152
موضوع: حشره‌کشهاي خانگي (پيرترين)
چاپ: 0
تجديد نظر: 0
فايل: http://www.isiri.org/portal/files/std/152.htm
ICS_Code: 71/100/99 , 65/100/10
ICS_T1: فناوري شيمي - کشاورزي
رشته : صنايع شيميايي و پليمر - خوراک و فرآورده هاي کشاورزي


برچسب‌ها: استاندارد ملی ایران, دانلود, isiri, استاندارد, Download
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و هشتم فروردین ۱۳۹۲ساعت 18:19  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

شماره استاندارد: 148
موضوع: دنده پيچهاي متريک ISO مورد استفاده در مصارف عام جهت طراحي عمومي
چاپ: 3
تجديد نظر: 1
سال تصويب: 1375
فايل: http://www.isiri.org/portal/files/std/148.htm
ICS_Code: 21/040/10
ICS_T1: سيستم هاي مکانيکي و اجزاء براي مصارف عمومي
رشته : مکانيک و فلزشناسي


برچسب‌ها: استاندارد ملی ایران, دانلود, isiri, استاندارد, Download
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و هشتم فروردین ۱۳۹۲ساعت 17:46  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

گوگل مپ - Google Map

View Larger Map

Road Map

Hybrid


برچسب‌ها: نقشه, آنلاین, تحت وب, map, نقشه شهری
+ نوشته شده در  دوشنبه دوازدهم فروردین ۱۳۹۲ساعت 12:44  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

نقشه تهران تحت وب


برچسب‌ها: نقشه, آنلاین, تحت وب, map, نقشه شهری
+ نوشته شده در  دوشنبه دوازدهم فروردین ۱۳۹۲ساعت 12:41  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

آموزش وبلاگ نویسی ، از مقدماتی تا پیشرفته

منبع : پیچک

آموزش مقدماتی »»»

آموزش تغییر ظاهری وبلاگ و استفاده از کدها جهت زیباسازی »»»

آموزش پیشرفته »»»


برچسب‌ها: آموزش, IT, وبلاگ, وبلاگ نویسی, فناوری اطلاعات
+ نوشته شده در  دوشنبه دوازدهم فروردین ۱۳۹۲ساعت 12:32  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

شماره استاندارد: 115
موضوع: لامپهاي رشته‌اي تنگستن براي مصارف روشنايي عمومي
چاپ: 5
تجديد نظر: 3
سال تصويب: 1375
فايل: http://www.isiri.org/portal/files/std/115.htm
ICS_Code: 29/140
ICS_T1: مهندسي برق
رشته : مهندسي برق و الکترونيک


برچسب‌ها: استاندارد ملی ایران, دانلود, isiri, استاندارد, Download
+ نوشته شده در  دوشنبه دوازدهم فروردین ۱۳۹۲ساعت 9:9  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

شماره استاندارد: 111
موضوع: راهنماي استاندارد براي صدور کالا
چاپ: 3
تجديد نظر: 0
سال تصويب: 1373
فايل: http://www.isiri.org/portal/files/std/111.htm
ICS_Code: 03/100/20
ICS_T1: جامعه شناسي ، خدمات، مديريت سازمان، حمل و نقل، اداري
رشته : بسته بندي - اسناد و تجهيزات اداري و آموزشي


برچسب‌ها: استاندارد ملی ایران, دانلود, isiri, استاندارد, Download
+ نوشته شده در  دوشنبه دوازدهم فروردین ۱۳۹۲ساعت 8:57  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

بانک‌ها و مؤسسات اعتباري مجاز

در راستاي شفاف سازي و اطلاع‌رساني صحيح به هموطنان گرامي، فهرست بانکها و موسسات اعتباري و ساير نهادهايي که مجوز تاسيس و فعاليت آنها توسط بانک مرکزي جمهوري اسلامي ايران صادر و تحت نظارت قرار گرفته‌اند، به شرح ذيل اعلام مي‌گردد.

توجه به اين مهم ضروري است که بانک‌ها و موسسات اعتباري يا ساير نهادهايي که نام آنها در فهرست قرار ندارد، داراي مجوز از اين بانک نبوده و مسئوليت ناشي از عملکرد ناصحيح آنها مستقيماً متوجه کساني مي‌شود که به اين موسسات مراجعه داشته‌اند.

لینک مطلب : بانک مرکزی ایران
برچسب‌ها: بانک, بانک مرکزی, اقتصاد, پول, سپرده
+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و نهم اسفند ۱۳۹۱ساعت 11:8  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 


هات چاکلت

مواد لازم:

شکلات تخته ای، شکر، نمک، آب، شیر، خامه سفید و شکلاتی

شکلات تخته ای : 86 گرم

شکر : یک سوم پیمانه

نمک : یک هشتم قاشق چایخوری

آب : یک و نیم پیمانه (240 میلی لیتر)

شیر : چهار و نیم پیمانه (740 میلی لیتر)

خامه سفید و شکلاتی : مثداری برای تزیین

روش تهیه

شکلات را در ظرف مناسبی ریخته، روی بخار آب جوش قرار دهید تا ذوب شود(بن ماری). سپس شکر، نمک و آب را افزوده، روی حرارت زیاد قرار دهید و هم بزنید. زمانی که به جوش آمد، حرارت را ملایم کرده، مرتب هم بزنید تا یکدست شود. پس از آن شیر را افزوده، مجددا روی حرارت قرار دهید تا داغ شود (ولی نجوشد). بعد با همزن دستی بزنید تا یکدست شود. سپس در فنجان های مورد نظر ریخته و با خامه سفید و شکلاتی روی آن را تزئیین و سرو کنید.

هات چاکلت

لینک مطلب


برچسب‌ها: صنایع غذایی, نوشیدنی ها, کافی شاپ, ارگانیک, خوراک
+ نوشته شده در  جمعه هجدهم اسفند ۱۳۹۱ساعت 11:31  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

سمنو در هفت سین نوروز، نماد زایش و بارورى گیاهان است و تهیه ی آن در خانه می توانید از دستورالعمل زیر استفاده کنید.

مواد لازم:

گندم یك كیلو

آرد نان سنگك 3  كیلو

 

طرز تهیه:

 گندم را تمیز كرده و بشویید. مدت سه روز آن را در آب خیس كنید و طی این مدت چند بار آب آن را عوض كنید تا نوك گندم جوانه بزند. سپس آن را در دستمالی تمیز و خیس بریزید تا ریشه درآورد.بعد از درآوردن ریشه آن را در چند عدد سینی پهن كرده و پارچه ای خیس روی آن بیندازید تا گندم ساقه نقره ای بزند.بعد گندم نقره ای شده را چرخ كرده یا بكوبید.مقداری آب روی آن بریزید و خوب مخلوط كنید. سپس از صافی رد كنید به طوری كه شیره از پوسته گندم درآید. چون شیرینی سمنو از همین شیره سفید رنگ می باشد. باید دقت كنید كه گندم خوب نرم شده و شیره ی آن گرفته شود.آرد را در قابلمه ی مناسبی ریخته و شیره ی گندم را كم كم به آن اضافه كنید تا آرد در شیره حل شده و به صورت مایع رقیقی درآید. ظرف را روی شعله ی اجاق قرار دهید و آن را مرتب هم بزنید تا مایع جوش آمده، كم كم غلیظ شود. مایع سمنو را باید مرتب هم بزنید تا ته نگیرد و مثل حلوا شود. وقتی آب سمنو كشیده شد، آن را كمی تفت دهید و در این مرحله مقداری آب سرد به سمنو اضافه كنید تا كمی رقیق تر و خوش رنگ تر شود. سمنو را در ظرف گردی ریخته و مدت نیم ساعت در فر یا روی اجاق با حرارت ملایم قرار دهید تا دم بكشد. در صورت تمایل می توانید مقداری خلال پسته و بادام به سمنو اضافه كنید.هرگز در سمنو شكر نریزید، زیرا شیره ی گندم به اندازه ی كافی شیرین می باشد.

لینک مطلب


برچسب‌ها: صنایع غذایی, گندم, غذا, ارگانیک, خوراک
+ نوشته شده در  جمعه هجدهم اسفند ۱۳۹۱ساعت 11:14  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

اسموتی یک نوشیدنی مغذی و مناسب است که می تواند جایگزینی مناسب برای یک میان وعده باشد. شما می توانید با استفاده از کمترین مواد، یک اسموتی خوشمزه، سالم، پر انرژی و کامل را تهیه و به عنوان نوشیدنی یا دسر نوش جان نمایید. مهمترین مواد تشکیل دهنده اسموتی ها را معمولاً میوه ها یا برخی سبزیجات تشکیل می دهند.

مواد لازم:
شیر یا مواد جایگزین شیر مانند ماست یا بستنی
آبمیوه
میوه و یا سبزیجات
میوه هایی که به ذائقه شما و سایر مواد تشکیل دهنده اسموتی بستگی دارد (مانند کیوی، سیب، انبه، لیموترش، گیلاس، شاه توت، هلو، توت فرنگی و …)
یخ

برای تهیه اسموتی به یک مخلوط کن یا غذاساز نیاز دارید.
قبل از شروع، به این فکر کنید که می خواهید اسموتی مورد نظر را تحت چه عنوان آماده کنید؟ آیا می خواهید آن را به عنوان یک میان وعده مصرف کنید یا به عنوان یک نوشیدنی خوشمزه؟
یک اسموتی پرانرژی که در عین حال رژیمی هم باشد، می تواند حتی بر روی گیاهانی همچون کرفس و چغندر هم متمرکز شود. بله؛ ترکیب اینها نیز در یک اسموتی می تواند در کنار انرژی زیاد، طعمی ملایم و خوب داشته باشد.

همچنین سیب نیز تقریباً می تواند یکی از مکمل های ترکیبی مفید در همه نوع اسموتی باشد. می توانید ترکیب میوه های مختلف را با شیر آزمایش کنید و ذائقه خود را با آنها بسنجید.

میوه های تازه یا منجمد را در مخلوط کن بریزید. هلو، توت فرنگی، سیب، کیوی و سایر میوه هایی که در بالا اشاره شده اند، از میوه هایی هستند که برای تهیه اسموتی بسیار مفید هستند. می توانید میوه ای را آزمایش کرده و چنانچه عطر و طعم مورد نظرتان را داشتند در اسموتی های بعدی از آنها نیز بهره ببرید. ۳۰۰ تا ۴۰۰ گرم میوه را به مخلوط خود اضافه کنید.
۵- آب ِ میوه هایی مانند پرتقال یا هندوانه می توانند جایگزین خوبی برای شیر سرد باشند و ترکیبی خوب و خوشمزه در برخی اسموتی ها ایجاد کنند.
حدود ۲۵۰ گرم از آب میوه، شیر و یا حتی ماست را اضافه کنید. حتی می توانید از بستنی به جای این موارد بهره ببرید.
۶- قالب های یخ را در میکسر بریزید. چهار تا شش قالب یخ برای این حجم از مواد کافی است. اگر در خصوص رقیق شدن مواد نگران هستید، می توانید یخ ها را یکی یکی به درون مخلوط کن انداخته و پس از بررسی وضعیت اسموتی، در صورت نیاز یخ بعدی را اضافه کنید.
۹- اگر این مراحل ساده را به درستی طی کرده باشید، اکنون شما یک اسموتی معرکه درست کرده و یک مزه عالی ساخته اید.
۱۰- برای اینکه اندکی ظاهر آن را هم دستخوش تغییر کنید، می توانید از یکی دو دانه تمشک، یک تکه لیمو و یا حتی یک برگ کوچک نعناع یا جعفری استفاده کنید.
لینک مطلب


برچسب‌ها: صنایع غذایی, نوشیدنی ها, کافی شاپ, میوه ها, خوراک
+ نوشته شده در  جمعه هجدهم اسفند ۱۳۹۱ساعت 11:8  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

شماره استاندارد: 71
موضوع: باطريهاي راه‌انداز سربي, ق1- مقررات عمومي و روشهاي آزمون
چاپ: 0
تجديد نظر: 0
فايل: http://www.isiri.org/portal/files/std/71.htm
ICS_Code: 29/220/20
ICS_T1: مهندسي برق
رشته : مهندسي برق و الکترونيک


شماره استاندارد: 71-1
موضوع: باتری های راه انداز سرب-اسیدی-قسمت اول-الزامات عمومی و روش های آزمون
چاپ: 1
سال تصويب: 1389
فايل: http://www.isiri.org/portal/files/std/71-1.pdf
ICS_Code: 29/220/20-43/040/10
رشته : کمیته ملی استاندارد برق و الکترونیک


برچسب‌ها: استاندارد ملی ایران, دانلود, isiri, استاندارد, Download
+ نوشته شده در  جمعه چهارم اسفند ۱۳۹۱ساعت 15:12  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

شماره استاندارد: 69
موضوع: شکر سفید-ویژگیها و روشهای آزمون
تجديد نظر: 4
سال تصويب: 1386
فايل: http://www.isiri.org/portal/files/std/69.pdf
ICS_Code: 67/180/10
رشته : کمیته ملی استاندارد خوراک و فرآورده های غذایی وکشاورزی


برچسب‌ها: استاندارد ملی ایران, دانلود, isiri, استاندارد, Download
+ نوشته شده در  جمعه چهارم اسفند ۱۳۹۱ساعت 14:13  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

شماره استاندارد: 55
موضوع: روشهاي انبار داري
چاپ: 0
تجديد نظر: 0
فايل: http://www.isiri.org/portal/files/std/55.htm
ICS_Code: 03/100/10
ICS_T1: جامعه شناسي ، خدمات، مديريت سازمان، حمل و نقل، اداري
رشته : بسته بندي - اسناد و تجهيزات اداري و آموزشي


برچسب‌ها: استاندارد ملی ایران, دانلود, isiri, استاندارد, Download
+ نوشته شده در  سه شنبه یکم اسفند ۱۳۹۱ساعت 22:37  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

شماره استاندارد: 40
موضوع: گوجه‌فرنگي
چاپ: 5
تجديد نظر: 1
سال تصويب: 1371
فايل: http://www.isiri.org/portal/files/std/40.htm
ICS_Code: 67/080/20
ICS_T1: فناوري مواد غذايي
رشته : خوراک و فرآورده هاي کشاورزي


برچسب‌ها: استاندارد ملی ایران, دانلود, isiri, استاندارد, Download
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و ششم بهمن ۱۳۹۱ساعت 19:47  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

شماره استاندارد: 37
موضوع: بیسکویت -ویژگیها و روشهای آزمون
تجديد نظر: 6
سال تصويب: 1388
فايل: http://www.isiri.org/portal/files/std/37.pdf
ICS_Code: 67/060.67/200
رشته : کمیته ملی استاندارد خوراک و فراورده های غذایی و کشاورزی


شماره استاندارد: a-37
موضوع: ویژگیهای بیسکویت (اصلاحیه شماره 1)
چاپ: 1
سال تصويب: 1388
فايل: http://www.isiri.org/portal/files/std/a-37.pdf
رشته : کمیته ملی استاندارد غذایی و کشاورزی


برچسب‌ها: استاندارد ملی ایران, دانلود, isiri, استاندارد, Download
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و ششم بهمن ۱۳۹۱ساعت 19:13  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

رهبر معظم انقلاب سیاستهای کلی تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی را ابلاغ کردند (۱۳۹۱/۱۱/۲۴ - ۱۰:۱۱)

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در اجرای بند یک اصل 110 قانون اساسی با ابلاغ سیاستهای کلی "تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی" که پس از مشورت با مجمع تشخیص مصلحت نظام تعیین شده است، دولت را مکلف کردند برای تسریع در عملیاتی کردن این سیاست‌ها در کمترین زمان ممکن، راهکارها را تنظیم کرده و پیگیریهای قانونی را انجام دهد.
متن سیاستهای کلی "تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی" که به رؤسای قوای سه گانه و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ابلاغ شده، به شرح زیر است:
بسم الله الرّحمن الرّحیم
سیاست‌ های کلی تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی
1- بالا بردن قدرت رقابت و افزایش بهره ‌وری عوامل تولید با:
- اصلاح و بازسازی ساختار تولید ملی
- کاهش هزینه‌ ها و بهبود کیفیت تولید
- اتخاذ انواع تدابیر تشویقی و تنبیهی
- بهینه سازی تعامل عوامل تولید
2- هدایت و تقویت تحقیق و توسعه و نوآوری ‌ها و زیربناهای آنها و بهره‌ گیری از آنها، با هدف:
- ارتقاء کیفی و افزایش کمّی تولید ملّی
- بالا بردن درجه ساخت داخل تا محصول نهایی
- حمایت از تجاری سازی فناوری محصول و بهره‌ گیری از جذب و انتقال دانش فنی و فناوری‌ های روز و ایجاد نظام ملّی نوآوری
3- گسترش اقتصاد دانش بنیان با تأکید بر توسعه مؤلفه‌ های اصلی آن، از جمله: زیر ساخت ‌های ارتباطی، زمینه‌ های تسهیل تبدیل دستاوردهای پژوهش به فناوری و گسترش کاربرد آن، حمایت قانونی از حقوق اشخاص حقیقی و حقوقی و مرتبط کردن بخشهای علمی و پژوهشی با بخشهای تولیدی کشور.
4- حمایت از تولید محصولات با ماهیت راهبردی مورد نیاز مصارف عمومی یا بخش تولید کشور.
5- تکمیل زنجیره تولید از مواد خام تا محصولات نهایی با رعایت اصل رقابت‌ پذیری و فاصله گرفتن از خام فروشی در بازه زمانی معین.
6- حمایت از تولید محصولاتی که عرضه رقابتی آنها با خالص ارز آوری مثبت یا خالص ارزبری منفی همراه باشد.
7- مدیریت منابع ارزی با تأکید بر تأمین نیازهای تولید ملی و کارآفرینی، و ثبات ارزش پول ملّی.
8- بهبود فضای کسب و کار با هدف افزایش تولید ملّی و اصلاح زمینه ‌های فرهنگی، قانونی، اجرایی و اداری.
9- افزایش سهم بخشهای تعاونی و خصوصی در تولید ملّی از طریق:
- تقویت انگیزه و عزم ملّی و تأکید و تسریع در اجرای کامل سیاست ‌های کلی اصل 44، رعایت انضباط مالی و بودجه ‌ای دولت
- رفع تبعیض بین بخش دولتی و بخش ‌های خصوصی و تعاونی
- ساماندهی و حمایت از بنگاههای کوچک و متوسط در جهت کارآمدسازی آنها
10- تنظیم نقش نهادهای عمومیِ غیر دولتیِ اقتصادی در جهت تولید ملّی.
11- شفاف سازی و به هنگام سازی آمار و اطلاعات و تسهیل دسترسی به آن و اطلاع رسانی در مورد ابعاد و فرصت‌ های سرمایه گذاران و سرمایه گذاری در رشته‌ های مختلف و مقابله جدی با استفاده از هر گونه دسترسی اطلاعاتی ویژه.
12- توانمند سازی و ارتقاء بهره‌ وری نیروی کار با افزایش انگیزه، مهارت و خلاقیت و ایجاد تناسب بین مراکز آموزشی و پژوهشی با نیازهای بازار کار.
13- بسترسازی و ساماندهی اشتغال و حرکت نیروی کار ایرانی در سطح ملی، منطقه‌ ای و جهانی.
14- ارتقاء سرمایه های انسانی، طبیعی، اجتماعی و فیزیکی با تأکید بر توسعه نهادهای مردمی برای رشد تولید ملی.
15- توسعه فرهنگ حمایت از سرمایه، کار، کالاها و خدمات ایرانی و استفاده از نظرات متخصصان و صاحب نظران در تصمیمات اقتصادی.
16- جلوگیری از اتلاف و راکد ماندن سرمایه‌ های فیزیکی و انسانی ایرانی با تأکید بر ایجاد و توسعه خدمات فنی و مشاوره‌ ای فرا بنگاهی و ارتقاء بازده اقتصادی این سرمایه‌ ها در بخش‌ های مختلف اقتصادی.
17- گسترش تنوع ابزارهای سرمایه‌ گذاری در بازار سرمایه و تکمیل ساختارهای آن و اعمال سیاست‌ های تشویقی برای حضور عموم مردم و سرمایه‌ گذاران داخلی و بین ‌المللی بویژه منطقه ‌ای در بازار سرمایه.
18- حمایت از محققان و سرمایه‌ گذاران و تشویق ورود سرمایه‌ های ایرانی به حوزه‌ های سرمایه‌ گذاری خطرپذیر متضمن تحقیق و توسعه با تأسیس صندوق‌ های شراکت یا ضمانت برای سرمایه‌ گذاری در این حوزه.
19- کارآمد سازی مدیریت منابع موجود در صندوق توسعه ملّی در جهت بهینه سازی و هم ‌افزایی ظرفیت‌های تولیدی و ارتقاء کیفی کار و سرمایه ایرانی.
20- تنقیح و اصلاح قوانین و مقررات (از جمله اصلاح قانون پولی و بانکی، تأمین اجتماعی و مالیات‌ ها) برای تسهیل فعالیت در بخش‌ های تولیدی و رفع موانع سرمایه‌ گذاری در سطح ملی با رویکرد ثبات نسبی در قوانین.
21- کارآمد کردن نظام توزیع کالاها و خدمات با استفاده از ساز و کار شفاف سازی و اطلاع رسانی و کاهش واسطه‌ های غیر ضرور و ناکارآمد.
22- گسترش منابع مالی و کارآمد سازی مدیریت آن در جهت افزایش ظرفیت تولید ملّی و کاهش هزینه ‌های تأمین مالی مورد نیاز بویژه با ساماندهی، گسترش و حمایت از نهادهای مالی توسعه ‌ای و بیمه ‌ای.
23- جلوگیری از ایجاد انحصار در چرخه تولید و تجارت تا مصرف.
منبع: پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

برچسب‌ها: سیاست های کلی نظام, تولید, بهره وری, تولید ملی, سیاست ایران
+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و چهارم بهمن ۱۳۹۱ساعت 16:20  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

شماره استاندارد: 33
موضوع: کتريهاي آلومينيوم غيربرقي
چاپ: 0
تجديد نظر: 0
فايل: http://www.isiri.org/portal/files/std/33.htm
ICS_Code: 97/040/60
ICS_T1: تجهيزات و لوازم خانگي - ورزشي، سرگرمي
رشته : ايمني وسايل سرگرمي و کمک آموزشي کودکان - مکانيک و فلزشناسي - مهندسي برق و الکترونيک - پوشاک و فرآورده هاي نساجي و الياف


برچسب‌ها: استاندارد ملی ایران, دانلود, isiri, استاندارد, Download
+ نوشته شده در  پنجشنبه نوزدهم بهمن ۱۳۹۱ساعت 11:25  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

مقررات مربوط به ساختار و شيوه نگارش استانداردهاي ملي ايران

شماره استاندارد: 5
موضوع: مقررات مربوط به ساختار و شيوه نگارش استانداردهاي ملي ايران
تجديد نظر: 3
سال تصويب: 1386
فايل: http://www.isiri.org/portal/files/std/5.pdf
ICS_Code: 01/120
رشته : کمیته ملی استاندارد تجهیزات اداری و اموزشی


برچسب‌ها: استاندارد ملی ایران, دانلود, isiri, استاندارد, Download
+ نوشته شده در  سه شنبه پنجم دی ۱۳۹۱ساعت 15:37  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

علم بهتر است یا نفت؟

توماس فریدمن

(توماس لورن فریدمن مشهور به توماس فریدمن (متولد ۲۰ ژولای ۱۹۵۳، آمریکا) ژورنالیست، ستون‌نویس ونویسندهٔ آمریکایی است. فریدمن متخصص مباحث سیاست خارجی، خاورمیانه و مسائل زیست محیطی است و تاکنون سه بار برندهٔ جایزهٔ پولیتزر شده‌است. وی هم‌اکنون هفته‌ای دو بار برای نیویورک تایمز قلم می‌زند.)

مترجم: حبیبی

منبع: نیویورک تایمز

شرح کامل در ادامه مطلب


برچسب‌ها: داستان, آموزنده, علم, نفت, اقتصاد, توسعه
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه سوم آذر ۱۳۹۱ساعت 9:23  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

آیا شما هم نیمکت...دارید؟
روزی لویی شانزدهم در محوطه ي کاخ خود مشغول قدم زدن بود که سربازی راکنار یک نیمکت در حال نگهبانی دید ؛از او پرسید تو برای چی اینجا قدم میزنی و از چی نگهبانی میدی؟سرباز دستپاچه جواب داد قربان من را افسر گارد اینجا گذاشته و به من گفته خوب مراقب باشم!
لویی، افسر گارد را صدا زد و پرسید این سرباز چرا این جاست؟ افسر گفت قربان افسر قبلی نقشه ي قرار گرفتن سربازها سر پستها را به من داده من هم به همان روال کار را ادامه دادم!
مادر لویی او را صدا زد وگفت من علت را می دانم،زمانی که تو 3ساله بودی این نیمکت را رنگ زده بودند و پدرت به افسر گارد گفت نگهبانی را اینجا بگذارند تا تو روی نیمکت ننشینی و لباست رنگی نشود! و از آن روز 41 سال میگذرد و هنوز روزانه سربازی اینجا قدم می زند!
فلسفه ي عمل تمام شده ولی عمل فاقد منطق هنوز ادامه دارد!
آیا شما هم این نیمکت را در روان خود، خانواده و جامعه می بینید؟


برچسب‌ها: داستان, آموزنده
+ نوشته شده در  جمعه سوم آذر ۱۳۹۱ساعت 9:1  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

شماره استاندارد: 1
موضوع: پرچم جمهوری اسلامی ایران -ویژگیها
چاپ: 0
تجديد نظر: 1
سال تصويب: 1383
فايل: http://www.isiri.org/portal/files/std/1.pdf
رشته : کمیته ملی استاندارد نساجی و چرم

برچسب‌ها: دانلود, استاندارد ملی ایران, استاندارد, پرچم, پرچم ایران
+ نوشته شده در  جمعه سوم آذر ۱۳۹۱ساعت 7:55  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

شبی از شبها، شاگردی در حال عبادت و تضرع وگریه و زاری بود.

در همین حال مدتی گذشت، تا آنکه استاد خود را، بالای سرش دید، که با تعجب و حیرت؛ او را، نظاره می کند !

استاد پرسید : برای چه این همه ابراز ناراحتی و گریه و زاری می کنی؟

شاگرد گفت : برای طلب بخشش و گذشت خداوند از گناهانم، و برخورداری از لطف خداوند!

استاد گفت : سوالی می پرسم ، پاسخ ده؟

شاگرد گفت : با کمال میل؛ استاد.

استاد گفت : اگر مرغی را، پروش دهی ، هدف تو از پرورشِ آن چیست؟

شاگرد گفت: خوب معلوم است استاد؛ برای آنکه از گوشت و تخم مرغ آن بهره مند شوم .

استاد گفت: اگر آن مرغ، برایت گریه و زاری کند، آیا از تصمیم خود، منصرف خواهی شد؟

شاگردگفت: خوب راستش نه...!نمی توانم هدف دیگری از پرورش آن مرغ، برای خود، تصور کنم!

استاد گفت: حال اگر این مرغ ، برایت تخم طلا دهد چه؟ آیا باز هم او را، خواهی کشت، تا از آن بهره مند گردی؟!

شاگرد گفت : نه هرگز استاد، مطمئنا آن تخمها، برایم مهمتر و با ارزش تر ، خواهند بود!

استاد گفت :

پس تو نیز؛ برای خداوند، چنین باش!

همیشه تلاش کن، تا با ارزش تر از جسم ، گوشت ، پوست و استخوانت؛ گردی.

تلاش کن تا آنقدر برای انسانها، هستی و کائنات خداوند، مفید و با ارزش شوی

تا مقام و لیاقتِ توجه، لطف و رحمتِ او را، بدست آوری .

خداوند از تو گریه و زاری نمی خواهد!

او، از تو حرکت، رشد، تعالی، و با ارزش شدن را می خواهد ومی پذیرد

« نه ابرازِ ناراحتی و گریه و زاری را.....!!!»


برچسب‌ها: داستان, آموزنده
+ نوشته شده در  پنجشنبه دوم آذر ۱۳۹۱ساعت 21:27  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

این داستاني است درمورد اولين ديدار " امت فاكس" ، نويسنده و فيلسوف معاصر ، ‌از رستوران سلف سرويس ، هنگامي كه براي نخستين بار به آمريكا رفت.

وي كه تا آن زمان هرگز به چنين رستوراني نرفته بود در گوشه اي به انتظار نشست با اين نيت كه از او پذيرايي شود. اما هرچه لحظات بيشتري سپري مي شد ناشكيبايي او از اينكه مي ديد پيشخدمتها كوچكترين توجهي به اوندارند، شدت گرفت. از همه بدتر اينكه مشاهده مي كردكساني كه پس از او وارد شده بودند در مقابل بشقابهاي پر از غذا نشسته و مشغول خوردن بودند.

وي با ناراحتي به مردي كه بر سر ميز مجاور نشسته بود، نزديك شد و گفت: " من حدود بيست دقيقه است كه در ايجا نشسته ام بدون آنكه كسي كوچكترين توجهي به من نشان دهد. حالا مي بينم شما كه پنج دقيقه پيش وارد شديد با بشقابي پر از غذا در مقابلتان اينجا نشسته ايد! موضوع چيست؟ مردم اين كشور چگونه پذيرايي مي شوند؟

مرد با تعجب گفت: " ولي اينجا سلف سرويس است" سپس به قسمت انتهايي رستوران جايي كه غذاها به مقدار فراوان چيده شده بود، اشاره كرد و ادامه داد به آنجا برويد، يك سيني برداريد هر چه مي خواهيد انتخاب كنيد، پول آنرا بپردازيد، بعد اينجا بنشينيد و آن را ميل كنيد! "

امت فاكس كه قدري احساس حماقت مي كرد، دستورات مرد را پي گرفت اما وقتي غذا را روي ميز گذاشت ناگهان به ذهنش رسيد كه زندگي هم در حكم سلف سرويس است. همه نوع رخدادها، فرصتها، موقعيتها، شاديها، سرورها و غم ها در برابر ما قرار دارد. در حالي كه اغلب ما بي حركت به صندلي خود چسبيده ايم و آنچنان محو اين هستيم كه ديگران در بشقاب خود چه دارند و دچار شگفتي شده ايم از اينكه چرا او سهم بيشتري دارد كه هرگز به ذهنمان نمي رسد خيلي ساده از جاي خود برخيزيم و ببينيم چه چيزهايي فراهم است، سپس آنچه مي خواهيم برگزينيم.

وقتي زندگي چيز زيادي به شما نمي دهد به دليل آنست كه

شما هم چيز زيادي از او نخواسته ايد


برچسب‌ها: داستان, آموزنده
+ نوشته شده در  پنجشنبه دوم آذر ۱۳۹۱ساعت 21:24  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

نوآوري و شکوفايي سازماني مديريت راهبردي مديريت کيفيت رفتار سازماني

مديريت اسلامي مديريت دانش مديريت بحران بودجه بندي

مديريت زنجيره تامين بازاريابي و CRM مديريت پروژه فن آوري اطلاعاتIT

مديريت توليد و عمليات مديريت بهره وري آينده پژوهي مديريت بازرگاني

مديرين منابع انساني مديريت مشارکتي مديريت تغيير مديريت دولتي

مديريت/مهندسي ارزش مهندسي سيستم ها مديريت ريسک مديريت آموزشي

مديريت اقتصادي و مالي مديريت کارآفريني مديريت توسعه مديريت شهري

سازمانهاي يادگيرنده مديريت زمان مديريت R & D مهندسي مجدد

نظام هاي ارزيابي عملکرد و کنترل فرهنگ و جو سازماني انگيزش توانمندسازي

مفاهيم نوين در سازمانها اقتصاد مهندسي تصميم گيري الگوبرداري

ساختار و معماري سازماني حسابرسي و حسابداري برنامه ريزي رهبري

جنبش نرم افزاري توليد علم اخلاق حرفه اي شبکه هاي عصبي تعاوني ها

تعالي و بالندگي سازماني تئوري فازي سازمان هاي چابک تجارت الکترونيک

مورد کاوي متن کامل جزوات درسي متن کامل کتاب ها Knowledge Management


برچسب‌ها: نوآوري, شکوفايي, مديريت راهبردي, مديريت کيفيت, رفتار سازماني, مقاله, مدیریت
+ نوشته شده در  شنبه بیست و دوم مهر ۱۳۹۱ساعت 20:51  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

منبع : پایگاه ملی داده های علوم زمین
نقشه يك ميليونيم زمين شناسي ايران

در اطلاعات مكان دار به نمايش در آمده امكان بزرگنمايي و نمايش اطلاعات با دقت بالاتر ( بصورت انتخاب يك نقطه و يا يك محدوده با استفاده از نشانگر ) ، جابجاي نقشه و همچنين ديدن جزئيات بيشتر از اطلاعات يك نقطه انتخاب شده بر روي نقشه با استفاده از ابزار نمايش فراهم مي باشد.
در ضمن مي توانيد با فعال نمودن " نمايش پيشرفته " و به کمک ليست هايي فراهم آمده از اطلاعات موجود در نقشه در پايين همين صفحه . نقشه را محدود به شرايط و ساختار تعين شده توسط خودتان نموده و مشاهده نماييد.

http://www.ngdir.ir/ThematicGeology/Pic/Map.png

http://www.ngdir.ir/ThematicGeology/PGeology.asp


برچسب‌ها: نقشه ایران, زمین شناسی, نقشه یک میلیونیوم
+ نوشته شده در  جمعه سی و یکم شهریور ۱۳۹۱ساعت 0:54  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

منبع :ایران سازه

نحوه دانلود مقاله از دیتابیس هاي علمی بدون مشترك بودن در آنها در نتیجه دیگر براي دانلود مقاله از elsevier ، springerlink ، sciencedirect و ... نیازي به حضور در سایت دانشگاه نیست و در هر کجاي دنیا که باشید می توانید به تمام (یا اکثر) دیتابیس ها و ژورنال هاي معتبر دسترسی داشته باشید.
بدین منظور ابتدا یک Internet Explorer باز کنید. از منوي Tools وارد قسمت Internet Options بشوید.

ادامه مطلب را در فایل پی دی اف 7 صفحه ای پیوست مطالعه نمایید

برای دانلود کلیک کنید


برچسب‌ها: آموزش, دانلود, مقاله, دیتابیس ها, ژورنال
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و ششم مرداد ۱۳۹۱ساعت 22:55  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

یک داستان زیبا

روزی روزگاری در روستایی در هند مردی به روستایی ها اعلام کرد که به ازای هر میمون۲۰دلار به آنها پول خواهد داد. روستایی ها هم که دیدند اطرافشان پر است از میمون، به جنگل رفتند و شروع به گرفتن میمونها کردند. مرد هم هزاران میمون به قیمت ۲۰ دلار از آنها خرید، ولی با کم شدن تعداد میمونها روستاییها دست از تلاش کشیدند.. به همین خاطر مرد این بار پیشنهاد داد برای هر میمون به آنها ۴۰دلار خواهد پرداخت. با این شرایط روستایی ها فهالیتشان را از سر گرفتند. پس از مدتی موجودی ها هم کمتر و کمتر شد، تا بالاخره روستاییان دست از کار کشیدند و برای کشاورزی سراغ کشتزار های خود رفتند…

این بار پیشنهاد به ۴۵دلار رسید و… در نتیجه تعداد میمونها آنقدر کم شد که به سختی می شد میمونی برای گرفتن پیدا کرد. این بار مرد تاجر ادعا کرد که به ازای خرید هر میمون ۶۰دلار خواهد داد، ولی چون برای کاری باید به شهر می رفت، کارها را به شاگردش محول کرد تا از طرف او میمون ها را بخرد.

در غیاب تاجر شاگرد به روستایی ها گفت این همه میمون در قفس وجود دارد!
من آنها را به ۵۰دلار به شما خواهم فروخت تا شما پس از بازگشت تاجر آنها را به ۶۰دلار به او بفروشید.. روستایی ها که وسوسه شده بودندپولهایشان را روی هم گذاشتند و تمام میمونها را خریدند. البته از آن به بعد دیگر کسی نه مرد تاجر را دید و نه شاگردش را.. و تنها روستایی ها ماندند و یک دنیا میمون


برچسب‌ها: داستان
+ نوشته شده در  چهارشنبه هجدهم مرداد ۱۳۹۱ساعت 23:57  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

منبع : محاسبات آنلاین
برچسب‌ها: محاسبات آنلاین, ماشین حساب آنلاین, ماشین حساب
+ نوشته شده در  پنجشنبه دوازدهم مرداد ۱۳۹۱ساعت 15:52  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

منبع : ایران سازه

مجموعه محاسبات آنلاین را از طریق سایت زیر انجام دهید...

در این سایت شما می توانید حل معادلادت درجه سه - تبدیل واحدها و...بیشتر مربوط به مکانیک سیالات است را انجام دهید.

منبع : http://www.jehar.com/online.stm


General Notes

FD Fan Temperature Rise

Pressure Drop In Pipe Or Tube

Helical Coil Outside Area

Pipe Or Tube Friction Factor

Pipe Or Tube Thinning In Bend

Fluid Flow Calculator

Conversion Factors

Loan Payment Calculator

Pyschrometric Calculator

Saturated Steam Table

Air Duct Calculator

Abs. Humidity,Dens.,&Enthalpy

Number Of Tubes In Shell Dia.

Weight Of Water In Flue Gas

Cnvrt Act Gas Flow To Std Cond

Mole Wt & Dens Of Flue Gas

Specific Humidity Of Air

Reverse Combustion Calculator

Flow Area & Mass Velocity

Vel Of Petro Oil In Pipe

Heat Loss From Insulated Pipe

Carbon In Fuel From Flue Gas

Spec Heat Of Petro Products

Shape Area Calculator

Circle, Sphere and Cylinder Calculator

Pythagorean Theorem Calculator

Cubic Equation Calculator

Acid Dew Point Of Flue Gas Calculator

Ultra Converter 2 Calculator

Overall Heat Trans. Coef. Calculator

Flue Gas Properties Calculator

Combustion Of Fuel Gas Calculator

Damper Torque Calculator

API RP530 Tube Wall Calculator

Heater Efficiency Calculator

Acid Dew Point Calculator

برچسب‌ها: آنلاین, محاسبات آنلاین, ماشین حساب, معادلات درجه سه
+ نوشته شده در  پنجشنبه دوازدهم مرداد ۱۳۹۱ساعت 15:44  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

منبع : مکانیک سیالات و تاسیسات تهویه مطبوع

نرم افزار آنلاین جهت محاسبه Btu اتاق جهت انتخاب کولر گازی


جهت استفاده از نرم افزار اینجا کلیک کنید


----------------------------------

Air Conditioning Unit Size Calculator
You will need about 0 BTU or 0 KW for this room.
You can make a new calculation below.

کپی برداری با ذکر منبع بلامانع است

Room Use
Home
Office
Server Room
Conservatory
Room Size Metres Feet
Room Length
Room Width
Room Height
Other Factors
Average Number of People in the Room
Number of Computers, Faxes, Printers, etc. in Room
Does the Room have South Facing Windows? yes no


برچسب‌ها: نرم افزار آنلاین, نرم افزارمحاسبه Btu, کولر گازی, مکانیک سیالات, سیالات, مکانیک, تاسیسات, تهویه مطبوع, ماشین حساب
+ نوشته شده در  پنجشنبه دوازدهم مرداد ۱۳۹۱ساعت 15:40  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

نام پروژه:تاثیر امواج موبایل بر سلامت انسان

جمع آوری کننده: راضیه دشتی

تاربخچه ي موبایل در ایران

یک دهه پس از ظهور تلفن سیار در کشورهاي غربی ، مخابرات ایران نیز در صدد استفاده از این سیستم بر امد ، اما موضوع تلفن سیار در همان اواسط دهه 50 خورشیدي فراموش شد ، چرا که بررسیهاي مدیران مخابرات ان زمان نشان می داد بازار ایران کشش جذب 4تا 5 هزار مشترك را دارد . اما طرح 1000 شماره اي که براي ان تدارك دیده بودند ناکام مانده بود.

وزارت پست ، بار دیگر در سال 67 دست به راه اندازي تلفن همراه زد . اما طرحی که براي این شبکه ارایه شد ، 6 سال بعد و پس ازتجدید نظردر تابستان سال 1372 اغاز به کار کرد.

شرح کامل در ادامه مطلب


برچسب‌ها: مبایل, اکترونیک, مهندسی مبایل, پزشکی, تاثیر مبایل, مخابرات, زیان آور, محیط زیست, آسیب دیدگی
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه چهاردهم خرداد ۱۳۹۱ساعت 21:53  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

بعضا برای همه ما اتفاق افتاده که افراد پیرامون ما ذهن ما را می خوانند و حدسشان درست است.پیشنهاد می کنیم این مطلب را تا آخر بخوانید و با یکی از جدیدترین پژوهش های علمی آشنا شوید.
لطفا به سوالات زیر به سرعت پاسخ دهید:
نتیجه چیست؟
2+2

4+4

8+8

16+16

خیلی سریع عددی بین 12 تا 5 انتخاب کنید. انتخاب کردید؟
حالا بروید پایین
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
عدد انتخابی شما 7 بود؟
این آزمایش توسط یکی از محققان برجسته در زمینه مطالعات ذهنی در امریکا،پرفسور "مک کین" انجام شده.
در این آزمایش با طرح 4 سوال اول ذهن شما شرطی شده و در هنگام انتخاب عددی بین 12 تا 5 ابتدا ذهن این دو عدد را جمع می کند یعنی 17 ولی 17 بین دو عدد 12 تا 5 نیست. ذهن اتوماتیک به عدد 7 می رسد که از 5 هم بزرگتر است.
این آزمایش انقلاب بزرگی در آزمایشات رفتاری ذهن نسبت به آموخته های ما از دوران کودکی و اجتماع و آنچیزی که شبانه روز از طریق رسانه ها به ما میرسد ایجاد کرده است.
طبق نتیجه تحقیقات مردم وقتی ذهنشان شرطی شد از انتخاب یا تفکر در جهت دیگر می ترسند و در دراز مدت استقلال فکری هر کس مسائل پیرامونش می شود نه تفکرات واقعی خودش.

برچسب‌ها: interesting, ریاضیات, روانشناسی, مغز, آموزش
+ نوشته شده در  جمعه دوازدهم خرداد ۱۳۹۱ساعت 22:47  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

ویژگیها و روش های آزمون رنگ پلی اورتان دو جزئی

ویژگیها و روش های آزمون رنگ پلی اورتان دو جزئی

در سال 1849 از طریق کشف واکنش بین یک گروه هیدروکسیل و ایزوسیانات آلیفاتیک مونومر، شیمی پلی اورتان توسط wurtz عملاً پی ریزی گردید. دیری نپائید که واکنشی مشابه با ترکیبات حلقوی ایزوسیانات توسط A.W. Hofmann شناسائی شد. طی سالهای متمادی تحقیقات بسیاری بر روی ترکیبات حاوی گروه ایزوسیانات (NCO_) انجام پذیرفت تا بالاخره در سال 1935 برای اولین بار توسط O. Bayer شیمیدان آلمانی، فرایند ساخت ماکرومولکهای مبتنی بر ترکیبات ایزوسیانات تهیه و به ثبت رسید.


ایزو سیانات، هسته مرکزی پلی اورتان

خلاصه ای درباره شیمی ایزوسیانات

ایزوسیانات های مصرفی در رنگهای پلی اورتان

گروه بندی رنگهای پلی اورتان

شرح کامل در ادامه مطلب


برچسب‌ها: راه, راه سازی, خط کشی راه, رنگ, شیمیایی, پلی اورتان, شیمی غیر آلی, ایزوسیانات
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه دوازدهم خرداد ۱۳۹۱ساعت 18:9  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

حق انتخاب
به خاطر سه چیز هیچگاه کسی را مسخره نکنید : چهره،والدین(پدرومادر) و زادگاه چون انسان هیچ حق انتخابی در مورد آنها ندارد.


عذر خواهی
معذرت خواهی همیشه به این معنا نیست که تو اشتباه کردی و حق با یکی دیگه است.
معذرت خواهی یعنی اون رابطه بیشتر از غرورت برات ارزش داره.


دکتر علی شریعتی
دیشب که نمیدانستم به کدام یک از دردهایم بگریم ، کلی خندیدم.


خط تیره
معلم میدانست فاصله ها چه به روزمان می اورند که به خط فاصله میگفت : خط _ تیره


تولد و زندگی
تولد انسان
مثل روشن شدن کبریتی است
ومرگش خاموشی آن
بنگر در این فاصله چه کردی
روشنایی بخشیدی یا سوزاندی


روزگارا
روزگارا : تو اگر سخت بمن میگیری ! باخبر باش ، که پژمردن من آسان نیست!


فلسفه زندگی
فلسفه زندگی انسان امروز در این جمله خلاصه می شود : فدا کردن آسایش زندگی برای ساختن وسایل آسایش زندگی..


برچسب‌ها: حق انتخاب, عذر خواهی, دکتر علی شریعتی, خط تیره, تولد و زندگی, روزگارا, فلسفه زندگی
+ نوشته شده در  جمعه دوازدهم خرداد ۱۳۹۱ساعت 16:57  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

اگه یه روز فرزندی داشته باشم، بیشتر از هر اسباب‌بازی دیگه‌ای براش بادکنک می‌خرم. بازی با بادکنک خیلی چیزا رو به بچه یاد میده.

بهش یاد میده که باید بزرگ باشه اما سبک، تا بتونه بالاتر بره.

بهش یاد میده که چیزای دوست داشتنی می‌تونن توی یه لحظه، حتی بدون هیچ دلیلی و بدون هیچ مقصری از بین برن، پس نباید زیاد بهشون وابسته بشه.

و مهم‌تر از همه بهش یاد میده که وقتی چیزی رو دوست داره نباید اون قدر بهش نزدیک بشه و بهش فشار بیاره که راه نفس کشیدنش رو ببنده، چون ممکنه برای همیشه از دستش بده.

وبلاگ تخصصی موسیقی

http://majidahangari.blogfa.com/


برچسب‌ها: کامت, شاعرانه, پندآمیز, سخن بزرگ, وبلاگ, تخصصی موسیقی
+ نوشته شده در  پنجشنبه یازدهم خرداد ۱۳۹۱ساعت 15:28  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

خلاصه مباني و مفاهيم استاندارد ISO 9001:2000
تهيه و ارائه: رضا سيف الهی

برای دانلود از لینک زیر استفاده نمایید...

http://www.4shared.com/file/246513655/6b01d8c3/Iso1.html


برچسب‌ها: خلاصه مباني و مفاهيم استاندارد, ISO 9001, 2000, ISO, Standard, iso, ISO 2000
+ نوشته شده در  پنجشنبه چهارم خرداد ۱۳۹۱ساعت 12:6  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

دیوان غزلیات حافظ

http://www.neyestan.com/pic/Hdjvan2.jpg
http://www.neyestan.com/pic/konya-gabriel.JPG
 

برچسب‌ها: دیوان غزلیات حافظ, فال حافظ, گزیده صوتی دیوان شمس, آنلاین
+ نوشته شده در  چهارشنبه سوم خرداد ۱۳۹۱ساعت 21:30  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

آیا اعتیاد اینترنتی دارید ؟

در این تست هرجه عدد بزرگ تر باشد نشانه اعتیاد بیشتر به اینترنت است .

جهت مشاهده و انجام تست به ادامه مطلب بروید


برچسب‌ها: اینترنت, رایانه, روان شناسی, تست, اعتیاد, خانواده
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه سیزدهم اردیبهشت ۱۳۹۱ساعت 0:43  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

دیکشنری آنلاین
تلفظ آنلاین
لغت نامه دهخدا

از طریق لینک زیر وصل شوید...

http://dic.mjsoft.ir

------------------------------------------------------------------------

دیکشنری آنلاین آریانپور

لغت نامه دهخدا


برچسب‌ها: دیکشنری آنلاین, تلفظ آنلاین, لغت نامه دهخدا, فارسی به انگلیسی, آریانپور, dictionery
+ نوشته شده در  شنبه دوازدهم فروردین ۱۳۹۱ساعت 13:13  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

همه چیز درباره سویا

همه چیز درباره سویا

این روزها سوپرماركت های بزرگ چندین قفسه مختلف را به فرآورده های سویا اختصاص می دهند. مطمئناً یك یا دو تا از دوستان سابق شما نیز در زندگی چیزی جز سویا نمی خوردند. سویا حتی در تركیبات غذاهای مورد علاقه شما نیز نفوذ كرده است. آیا سویا واقعاً مفید است و یا تنها یك نوع غذای هوس انگیز دیگر است؟سویا گذشته از این كه غذای كاملی، سرشار از پروتئین ها است هیچ نوع كلسترول مضر و چربی دربرندارد و جزء تركیبات اشباع نشده به شمار می رود.

شرح کامل در ادامه مطلب


برچسب‌ها: سویا, صنایع غذایی, درباره سویا, تغذیه, پزشکی, نیاز بدن, غذا, غذایی, پروتئین, پروتئین گیاهی
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه دهم فروردین ۱۳۹۱ساعت 21:22  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

اینترنت بانک، چیست؟

اینترنت بانک ، امکاناتي از قبيل دريافت موجودي به صورت آنلاين، انتقال وجه بين کليه حساب ها در بانک ، مشاهده صورتحساب و ... را دراختيار مشتریان هربانک قرار داده است. همچنين با استفاده از اين خدمات، امکان مسدود نمودن کارت هاي مفقودي يا سرقتي ميسر مي باشد.
در گام اول نیاز به افتتاح حساب در یکی از بانکهایی دارید که درخصوص فعالیت های اینترنتی از مهارت لازم برخوردار باشند ، موقع افتتاح حساب ( ترجیحا سرمایه گذاری کوتاه مدت ) حتما درخواست اینترنت بانک بکنید ، یک فرم به شما ارایه می شود و حتما قسمت انتقال وجه فرم رو پر کنید ( در حالت عادی انتقال وجه در اینترنت بانک فعال نیست مگر اینکه در فرم مذکور تقاضا کنید ) . در این قسمت می توانید سقف انتقال وجه روزانه و ماهانه را هم ذکر کنید ، یعنی اگر در فرم قید کردید که سقف انتقال وجه روزانه یک میلیون ریال باشد ، بیشتر از این مقدار نمی توانید پول منتقل کنید .

شرح کامل در ادامه مطلب


برچسب‌ها: اقتصاد, حسابداری, پول, درآمد, امور مالی, اصطلاحات, اصطلاحات بانکی, امور بانکی, الکترونیکی, امنیت مالی, تجارت الکترونیکی, IT, فن آوری و اطلاعات, اینترنت بانک
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه چهارم فروردین ۱۳۹۱ساعت 23:47  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

امنیت ایران چک های جدید (آموزش تصویری)

با ممنوع شدن انتشار انواع چک پول توسط بانکها، انتشار چک پول در انحصار بانک مرکزی درآمد. این اقدام به منظور تامین ابزار مبادله و قابل اتکا برای مردم و نیز برای جلوگیری از آثار تورم زای روش قبلی انتشار چک پولها می باشد و درعین حال با انگیزه افزایش ضریب ایمنی ایران چکهای در اختیار مردم انجام گرفته است.

ویژگی های امنیتی ایران چک مذکور همانند اسکناس 50 هزار ریالی می باشد و از نظر نوع کاغذ و طراحی و چاپ از تمام ویژگی های لازم برخوردار است.

در ادامه به تفکیک مشخصات ظاهری و ویژگیهای امنیتی تراول چک های 500000 و 100000 تومانی بانک مرکزی می پردازیم.

مشخصات ظاهري ايران چک 50000 تومانی بانک مرکزي

مشخصات ظاهري ايران چک 100000 تومانی بانک مرکزي

دانلود آموزش تصویری ویژگیهای امنیتی ایران چک 500000 ریالی 1900کیلو بایت jpg

دانلود آموزش تصویری ویژگیهای امنیتی ایران چک 1000000 ریالی 1250 کیلو بایت jpg

شرح کامل و دانلود در ادامه مطلب


برچسب‌ها: اقتصاد, حسابداری, پول, درآمد, امور مالی, اصطلاحات, اصطلاحات بانکی, چک, امور بانکی, الکترونیکی, ایران چک, دانلود, امنیت مالی, ویژگی امنیتی, تراول, بانک
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه چهارم فروردین ۱۳۹۱ساعت 22:49  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

چطور قبوض تلفن همراه را الكترونيك پرداخت كنيم؟

اين مدخل شما را  با روش‌های پرداخت الكترونيك قبوض تلفن همراه در ايران آشنا مي‌سازد.

با توجه به اين كه اكثر مراجعه به بانك‌ها براي دريافت و پرداخت قبوض است و سازمان‌هاي ارايه كننده خدمات ميليون‌ها برگ قبض با هزينه‌هاي بسيار در كشور صادر مي‌كنند و حداقل هزينه ناشي از اتلاف وقت، نيروي انساني و سرمايه براي پرداخت اين قبوض با مراجعه فيزيكي به دفاتر بانكي، بسيار زياد برآورد شده است و در شرايطي كه در اكثر كشورهاي جهان دريافت و پرداخت قبوض مشتركان اعم از آب، برق، گاز و تلفن مدت‌هاست كه به عرصه عمليات الكترونيك وارد شده است ضرورت عملياتي شدن هر چه بيشتر و بهتر پرداخت الكترونيكي قبوض در كشور و فراهم شدن زيرساخت‌هاي مناسب آن بيش از گذشته احساس مي‌شود.

شرح کامل در ادامه مطلب


برچسب‌ها: اقتصاد, حسابداری, پول, درآمد, امور مالی, ارزش افزوده, افزایش سرمایه, اصطلاحات, اصطلاحات بانکی, چک, امور بانکی, الکترونیکی, IT, فن آوری و اطلاعات, ATM, پرداخت قبوض, بانکداری الکترونیکی
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه چهارم فروردین ۱۳۹۱ساعت 21:51  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

ساتنا چیست؟

با وجود افزايش نرخ كارمزدهاي خدمات بانكي، هنوز مشتريان بانك‌ها ترجيح مي‌دهند از خدمات حضوري در شعبه (سنتي) استفاده كنند.

شرح کامل در ادامه مطلب


برچسب‌ها: اقتصاد, حسابداری, سود, سود سپرده, سود بانکی, پول, درآمد, امور مالی, ارزش افزوده, افزایش سرمایه, اصطلاحات, اصطلاحات بانکی, چک, امور بانکی, الکترونیکی, IT, فن آوری و اطلاعات, ساتنا
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه چهارم فروردین ۱۳۹۱ساعت 20:47  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

چك الكترونيكي چيست؟

هيچ‌كس مطمئن نيست كه اولين چك چه زماني نوشته، يا بر روي چوب يا سنگ حك شده است. بعضي كارشناسان بر اين عقيده‌اند كه ممكن است رومي‌ها در حدود 352 سال قبل از ميلاد چك را ابداع كرده باشند. حتي اگر اين مطلب صحيح باشد ظاهرا اين ايده‌ها در آن زمان چندان جايگاه كاربردي نداشته‌اند. بانك‌ها يا موسسات مشابه آن در بين النهرين، يونان و روم باستان وجود داشته‌اند و احتمالا سپرده‌ها را از يك حساب به ديگر حساب‌ها انتقال مي‌داده‌اند. اما هيچ مدرك مستندي از آن انتقال‌ها باقي نمانده است.

شرح کامل در ادامه مطلب


برچسب‌ها: اقتصاد, حسابداری, سود, سود سپرده, سود بانکی, پول, درآمد, امور مالی, ارزش افزوده, افزایش سرمایه, اصطلاحات, اصطلاحات بانکی, چک, امور بانکی, الکترونیکی, IT, فن آوری و اطلاعات
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه چهارم فروردین ۱۳۹۱ساعت 20:20  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

ساعت 11 شب بدنمان در چه وضعی است؟؟؟
12 شب یا 3 نیمه شب چطور؟؟؟

برای سالم زیستن، باید خواب راحت و آرامی داشته باشیم.

به موارد زیر دقت کنید تا اهمیت خوابیدن برای شما روشن گردد:

ساعت 9 تا 11 شب:

زمانی است برای از بین بردن مواد سمی و غیر ضروری که این عملیات توسط آنتی اکسیدان ها انجام می شود.
در این ساعت بهتر است بدن در حال آرامش باشد.

در غیر این صورت اثر منفی بر روی سلامتی خود گذاشته اید.

ساعت 11 تا 1 شب:
عملیات از بین بردن مواد سمی در کبد ادامه دارد و شما باید در خواب عمیق باشید.

ساعت 1 تا 3 نیمه شب:

عملیات سم زدایی در کیسه صفرا ، در طی یک خواب عمیق به طور مناسب انجام می شود.

ساعت 3 تا 5 صبح:

عملیات از بین بردن مواد سمی در ریه اتفاق می افتد.

بعضی مواقع دیده شده که افراد در این زمان، سرفه شدید یا عطسه می کنند.

ساعت 5 تا 7 صبح:

این عملیات در روده بزرگ صورت می گیرد، لذا می توانید آن را دفع کنید.

ساعت 7 تا 9 صبح:

جذب مواد مغذی صورت می گیرد، پس بهتر است صبحانه بخورید.

افرادی که بیمار می باشند، بهتر است صبحانه را در ساعت 6 و 30 دقیقه میل کنند.

کسانی که می خواهند تناسب اندام داشته باشند، بهترین ساعت صرف صبحانه برای آنها،

ساعت 7 و 30 دقیقه می باشد و کسانی که اصلا صبحانه نمی خورند، بهتر است عادت خود را

تغییر دهند و در ساعت 9 تا 10 صبح صبحانه بخورند.
دیر خوابیدن و دیر بلند شدن از خواب، باعث می شود مواد سمی از بدن دفع نشوند.

از نصفه های شب تا ساعت 4 صبح، مغز استخوان عملیات خون سازی را انجام می دهد.

در ایام تعطیل، بسیاری افراد تا دیر وقت بیدار می مانند و بعد از اتمام تعطیلات، با خستگی به

سر کار می روند، چون اعمال بدنشان دچار سردرگمی شده است و نمی داند چه باید انجام دهد.

پس همیشه، زود بخوابید و خواب آرامی داشته باشید .


برچسب‌ها: پزشکی, بدن, انسان, خواب, تغزیه, استراحت, خستگی, سم زدایی, صفرا, کبد, سلامت
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و یکم اسفند ۱۳۹۰ساعت 0:59  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

دانلود تقویم سال 91 به همراه تعطیلات رسمی

امروز برای شما کاربران عزیز تقویم شمسی سال ۱۳۹۱ (هجری شمسی، هجری قمری و میلادی) به همراه مناسبت‌ها و تعطیلات رسمی سال ۹۱  به صورت عکس jpg و پی دی اف PDF برای دانلود قرار دادم. این تقویم قابل استفاده در کامپیوتر، لپ تاپ و بعضی از گوشی‌های موبایل می‌باشد. شما هم اکنون می‌توانید تقویم سال ۹۱ را به صورت رایگان از سایت یاس دانلود دریافت نمایید.

 جهت دانلود به ادامه مطلب بروید


برچسب‌ها: دانلود, تقویم, 1390, شمسی, سالنامه, روزشمار
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و سوم بهمن ۱۳۹۰ساعت 5:14  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

خبر کوتاه بود : ” با کمال تاسف اطلاع یافتیم که آقای دکتر محمد مصدق سحرگاه امروز پنج شنبه در ساعت 5/4 بامداد 14/12/1345 در سن 87 سالگی در اتاق شماره 62 بیمارستان نجمیه تهران زندگی را بدرود گفت. “

خبری بسیار کوتاه برای مردی بزرگ!!!

سالنامه سازمان اطلاعات انگلیس در سال 1995 درباره اش منتشر کرد: خسارتی که وی به انگلستان وارد کرد از خسارتی که هیتلر در جنگ دوم جهانی به انگلستان وارد کرد بیش تر بود، معترف هستیم که انگلستان در برابر مصدق شکستی بی سابقه را متحمل شد.

شرح کامل در ادامه مطلب


برچسب‌ها: محمد مصدق, تاریخ, ایران, صنعت, نفت
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه دهم بهمن ۱۳۹۰ساعت 1:13  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

معما

سه نفر شکمو تعدادی تخم مرغ می خرند که برای صبحانه بخورند
نفر اول زود تر بیدار می شود و چون گرسنه اش بوده یک سوم آنها را می پزد و می خورد و مجددا می خوابد
نفر دوم وقتی بیدار می شود فکر می کند که زودتر بیدار شده و یک سوم از تخم مرغهای باقیمانده را می پزد و می خورد و مجددا می خوابد
نفر سوم هم وقتی بیدار می شود فکر می کند که زودتر از بقیه بیدار شده و یک سوم از تخم مرغهای باقیمانده را می پزد و می خورد و مجددا می خوابد
بعد که هر سه بیدار می شوند می بینند که تعدادی تخم مرغ باقیمانده است و آنها را هم تقسیم بر 3 می کنند بطوری که هیچ تخم مرغی داخل سبد نمی ماند
حداقل تعداد تخم مرغها چند عدد بوده است؟


برچسب‌ها: معما, چیستان, سرگرمی, مطالب خواندنی
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و پنجم دی ۱۳۹۰ساعت 12:39  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

دانلود انتگرال گیری جز به جز- لوییس لیتهلد

جهت دانلود به ادامه مطلب بروید pdf


برچسب‌ها: دانلود, ریاضیات, لیتهلد, انتگرال, pdf
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه بیست و چهارم دی ۱۳۹۰ساعت 11:34  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

نمین منطقه‌ای كوهستانی با جمعیتی بیش از یكصد هزار نفر واقع در حاشیه غربی دریای خزر- ارتفاع از سطح دریا 1500 متر می‌باشد آب و هوایی معتدل، زمستانهای سرد و تابستان با هوای ملایم. دارای جنگل‌های طبیعی فندق در شرق و جنوب نمین و باغات میوه فراوان است و فاصله آن تا اردبیل 25 كیلومتر می‌باشد. طبق شواهد موجود در كتب تاریخی و آثاری كه از دل خاك بیرون آمده نشان می‌دهد كه 9000 سال پیش از میلاد زمانی‌كه بسیاری از شهرهای فعلی وجود خارجی نداشته‌اند در این منطقه قبایلی با تمدنهای درخشان سكونت داشته‌اند.

شرح کامل در ادامه مطلب

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه سیزدهم دی ۱۳۹۰ساعت 13:2  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

مسلمان؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!

جوانی با چاقو وارد مسجد شد و گفت :
بین شما کسی هست که مسلمان باشد ؟
همه با ترس و تعجب به هم نگاه کردند و سکوت در مسجد حکمفرما شد ، بالاخره پیرمردی با ریش سفید از جا برخواست و گفت :
آری من مسلمانم
جوان به پیرمرد نگاهی کرد و گفت با من بیا ، پیرمرد بدنبال جوان براه افتاد و با هم چند قدمی از مسجد دور شدند ، جوان با اشاره به گله گوسفندان به پیرمرد گفت که میخواهد تمام آنها را قربانی کند و بین فقرا پخش کند و به کمک احتیاج دارد ، پیرمرد و جوان مشغول قربانی کردن گوسفندان شدند و پس از مدتی پیرمرد خسته شد و به جوان گفت که به مسجد بازگردد و شخص دیگری را برای کمک با خود بیاورد
جوان با چاقوی خون آلود به مسجد بازگشت و باز پرسید :
آیا مسلمان دیگری در بین شما هست ؟
افراد حاضر در مسجد که گمان کردند جوان پیرمرد را بقتل رسانده نگاهشان را به پیش نماز مسجد دوختند ، پیش نماز رو به جمعیت کرد و گفت :
چرا نگاه میکنید ، به عیسی مسیح قسم که با چند رکعت نماز خواندن کسی مسلمان نمیشود !!!

+ نوشته شده در  جمعه نهم دی ۱۳۹۰ساعت 23:19  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

ای قوم یه حج رفته کجایید

گویند شیخ ابو سعید ابوالخیر چند درهم اندوخته بود تا به زیارت كعبه رود. با كاروانی همراه شد و چون توانائی پرداخت برای مركبی نداشت پیاده سفر كرده و خدمت دیگران میكرد.

تا در منزلی فرود آمدند و شیخ برای جمع اوری هیزم به اطراف رفت در زیر درختی مرد ژنده پوشی با حالی پریشان دید از احوال وی جویا شد و دریافت كه از خجالت اهل و عیال در عدم كسب روزی به اینجا پناه اورده است و هفته ای است كه خود و خانواده اش در گرسنگی بسر برد ه اند.

چند درهم اندوخته خود را به وی داد و گفت برو .مرد بینوا گفت مرا رضایت نیست تو در سفر حج در حرج باشی تا من برای فرزندانم توشهای ببرم. شیخ گفت حج من، تو بودی و اگر هفت بار گرد تو طواف كنم به زانكه هفتاد بار زیارت آن بنا كنم

+ نوشته شده در  سه شنبه ششم دی ۱۳۹۰ساعت 0:15  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

خانم معلم به یک پسر هفت ساله ریاضی یاد می‌داد.
یک روز از او پرسید: اگر من به تو یک سیب و یک سیب و یکی بیشتر سیب بدهم تو چند تا سیب خواهی داشت؟
پسر بعد از چند ثانیه با اطمینان گفت: 4 تا!
معلم انتظار یک جواب صحیح و آسان را داشت یعنی (3).
او نا امید شده بود. فکر کرد "شاید بچه خوب گوش نکرده است"
تکرار کرد: خوب گوش کن، خیلی ساده است تو می‌توانی جواب صحیح بدهی اگر به دقت گوش کنی. اگر من به تو یک سیب و یک سیب دیگر و یکی بیشتر سیب بدهم تو چند تا سیب خواهی داشت؟


پسر که در قیافه معلمش نومیدی را می‌دید دوباره شروع کرد با انگشتانش به حساب کردن در حالیکه دنبال جوابی بود که معلمش رو خوشحال کند. تلاش او برای یافتن جواب صحیح نبود تلاشش برای یافتن جوابی بود که معلمش را خوشحال کند.
برای همین با تامل پاسخ داد: "4".
نومیدی در صورت معلم باقی ماند.
به یادش آمد که پسر توت فرنگی را دوست دارد. او فکر کرد شاید پسرک سیب را دوست ندارد و برای همین نمی‌تواند تمرکز داشته باشد. در این موقع او با هیجان فوق العاده و چشم‌های برق‌زده پرسید: اگر من به تو یک توت فرنگی و یکی دیگر و یکی بیشتر توت فرنگی بدهم تو چند تا توت فرنگی خواهی داشت؟
معلم خوشحال بنظر می‌رسید و پسرک با انگشتانش دوباره حساب کرد و پسر با تامل جواب داد "3"
حالا خانم معلم تبسم پیروزمندانه ای داشت. برای نزدیک شدن به موفقیت او خواست به خودش تبریک بگوید ولی یک چیزی مانده بود.
او دوباره از پسر پرسید: اگر من به تو یک سیب و یک سیب دیگر و یکی دیگر بیشتر سیب بدهم تو چند تا سیب خواهی داشت؟
پسرک فوری جواب داد "4"!
خانم معلم مبهوت شده بود و با صدای گرفته و خشمگین پرسید چطور ؟ آخر چطور؟
پسرک با صدای پایین و با تامل پاسخ داد "برای اینکه من قبلا یک سیب در کیفم داشتم"
نتیجه :
اگر کسی جواب غیر قابل انتظاری به سوال ما داد ضرورتا اشتباه نیست شاید بُعدی دیگری از آنرا ما نفهمیده ایم.!!!

+ نوشته شده در  سه شنبه ششم دی ۱۳۹۰ساعت 0:8  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

آیا این شکل ها متحرکند یا ثابت!!!؟

+ نوشته شده در  شنبه سوم دی ۱۳۹۰ساعت 1:2  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

استفاده از سمی ترین گیاه بعنوان دکور در ادارات و منازل

 گیاه بسیار خطرناک "دیفن باخیا" که اکثر جا هادر منازل و دفاتر نگهداری می شود بسیار سمی بوده و می تواند به مرگ افراد بویژه کودکان منجر شود.

به گزارش آخرین نیوز، در صورتی که قطعه ای از برگ آن خورده شود انسان را می کشد - دست زدن به برخی از انواع آن بعد از تماس با چشم انسان را کور می کند.
این گیاه مانند برگ انجیری بسیار سمی است و باید از دسترس نوزادان و کودکان نوپا که احتمال می دهید برگ های آن را به دهان بگذارند، دور نگهداشته شود در صورت بلعیده شدن، به دهان و زبان آسیب می رساند
و شخص قادر به تکلم نیست. نام فارسی اصیل این گل ، دیفن باخیا است که اشاره به سمی بودن برگ آن دارد. گیاهی است برگ زینتی. زادگاهش برزیل است. ساقه‌ها نرم و آبکی و نقش و رنگ برگها سبز رنگ بوده و آراسته به لکه‌های سفید کرمی و زرد کمرنگ است که از دو طرف برگ دیده می‌شوند. ساقه‌ها غالبا بدون انشعاب و برگهای انته ایی همیشه در حال رشد و فعالیت می‌باشند و برگهای
پایینی به تدریج ریزند و ساقه حالت سخت به خود می‌گیرد. نسبت به عدم تهویه هوای اتاق و آبیاری بیش از اندازه حساس است.


+ نوشته شده در  جمعه دوم دی ۱۳۹۰ساعت 11:47  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

شعری زیبا از مهرداد اوستا :


وفا نكردي و كردم، خطا نديدي و ديدم
شكستي و نشكستم، بُريدي و نبريدم

اگر ز خلق ملامت، و گر ز كرده ندامت
كشيدم از تو كشيدم، شنيدم از تو شنيدم

كي ام، شكوفه اشكي كه در هواي تو هر شب
ز چشم ناله شكفتم، به روي شكوه دويدم

مرا نصيب غم آمد، به شادي همه عالم
چرا كه از همه عالم، محبت تو گزيدم

چو شمع خنده نكردي، مگر به روز سياهم
چو بخت جلوه نكردي، مگر ز موي سپيدم

بجز وفا و عنايت، نماند در همه عالم
ندامتي كه نبردم، ملامتي كه نديدم

نبود از تو گريزي چنين كه بار غم دل
ز دست شكوه گرفتم، بدوش ناله كشيدم

جواني ام به سمند شتاب مي شد و از پي
چو گرد در قدم او، دويدم و نرسيدم

به روي بخت ز ديده، ز چهر عمر به گردون
گهي چو اشك نشستم، گهي چو رنگ پريدم

وفا نكردي و كردم، بسر نبردي و بردم
ثبات عهد مرا ديدي اي فروغ اميدم؟
ولی داستان عشق و خیانتی که باعث سروده شدن این شعر شد به گوش کمتر کسی رسیده.


مهرداد اوستا در جوانی عاشق دختری شده و قرار ازدواج می گذارند. دختر جوان به دلیل رفت و آمد هایی که به دربار شاه داشته ، پس از مدتی مورد توجه شاه قرار گرفته و شاه به او پیشنهاد ازدواج می دهد.
دوستان نزدیک اوستا که از این جریان باخبر می شوند، به هر نحوی که اوستا متوجه خیانت نامزدش نشود سعی می کنند عقیده ی او را در ادامه ی ارتباط با نامزدش تغییر دهند. ولی اوستا به هیچ وجه حاضر به بر هم زدن نامزدی و قول خود نمی شود . تا اینکه یک روز مهرداد اوستا به همراه دوستانش ، نامزد خود را در لباسی که هدیه ای از اوستا بوده ، در حال سوار شدن بر خودروی مخصوص دربار می بیند...

مهرداد اوستا ماه ها دچار افسردگی شده و تبدیل به انسانی ساکت و کم حرف می شود. سالها بعد از پیروزی انقلاب ، وقتی شاه از دنیا می رود فرح یا نامزد اوستا به فرانسه ..

در همان روزها ، نامزد اوستا به یاد عشق دیرین خود افتاده و دچار عذاب وجدان می شود. و در نامه ای از مهرداد اوستا می خواهد که او را ببخشد. اوستا نیز در پاسخ نامه ی او تنها این شعر را می سراید..
حالا یک بار دیگه شعر رو بخونید ....  شرح کامل و اطلاعات بیشتر در باره مهرداد اوستا در ادامه مطلب


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه دوم دی ۱۳۹۰ساعت 1:16  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

مگسی را کشتم
نه به این جرم که حیوان پلیدیست، بد، است

و نه چون نسبت سودش به ضرر یک به صد است

طفل معصوم به دور سر من می چرخید

به خیالش قندم

یا که چون اغذیه ی مشهورش، تا به آن حد، گَندَم

ای دو صد نور به قبرش بارد

مگس خوبی بود

من به این جرم که از یاد تو بیرونم کرد

مگسی را کشتم

مرحوم حسین پناهی
+ نوشته شده در  جمعه دوم دی ۱۳۹۰ساعت 0:39  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

يه پسر و دختر کوچولو داشتن با هم بازي ميکردن. پسر کوچولو يه سري تيله داشت و دختر کوچولو چندتايي شيريني با خودش داشت.

پسر کوچولو به دختر کوچولو گفت من همه تيله هامو بهت ميدم؛ تو همه شيرينياتو به من بده.

دختر کوچولو قبول کرد.  پسر کوچولو بزرگترين و قشنگترين تيله رو يواشکي واسه خودش گذاشت کنار و بقيه رو به دختر کوچولو داد.

اما دختر کوچولو همون جوري که قول داده بود تمام شيرينياشو به پسرک داد.

همون شب دختر کوچولو با ارامش تمام خوابيد و خوابش برد.

ولي پسر کوچولو نمي تونست بخوابه چون به اين فکر مي کرد که همونطوري خودش بهترين تيله اشو يواشکي پنهان کرده شايد دختر کوچولو هم مثل اون يه خورده از شيرينيهاشو قايم کرده و همه شيريني ها رو بهش نداده.

 


نتيجه اخلاقي داستان

 عذاب وجدان هميشه مال كسي است كه صداقت ندارد آرامش مال كسي است كه صداقت دارد لذت دنيا مال كسي نيست كه با آدم صادق زندگي مي كند آرامش دنيا مال اون كسي است كه با وجدان صادق زندگي ميكند

+ نوشته شده در  جمعه دوم دی ۱۳۹۰ساعت 0:35  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

دو تا پيرمرد با هم قدم مي زدن و 20 قدم جلوتر همسرهاشون کنار هم به آرومي در حال قدم زدن بودن.
پيرمرد اول: «من و زنم ديروز به يه رستوران رفتيم که هم خيلي شيک و تر تميز و با کلاس بود، هم کيفيت غذاش خيلي خوب بود و هم قيمت غذاش مناسب بود.»
پيرمرد دوم: «اِ... چه جالب. پس لازم شد ما هم يه شب بريم اونجا... اسم رستوران چي بود؟»
پيرمرد اول کلي فکر کرد و به خودش فشار آورد، اما چيزي يادش نيومد. بعد پرسيد: «ببين، يه حشره اي هست، پرهاي بزرگ و خوشگلي داره، خشکش مي کنن تو خونه به عنوان تابلو نگه مي دارن، اسمش چيه؟»
پيرمرد دوم: «پروانه؟»
پيرمرد اول: «آره!» بعد با فرياد رو به پيرزنها: «پروانه! پروانه! اون رستوراني که ديروز رفتيم اسمش چي بود؟!!!»

+ نوشته شده در  جمعه دوم دی ۱۳۹۰ساعت 0:30  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

شب يـلـدا بر تمامي ایرانیان مبارک باد.

آريا موبايل | Ariamobile.Net

چون تير رها گشتـه ز چلّـه شده ايم!
مهمان شمــا در شب چلّـه شده ايم!
از برکت ايـن سفــره ي الــوان شما
تا خرخره خورده،چاق و چلّـه شده ايم!

مطالب بیشتر در ادامه مطلب


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه سی ام آذر ۱۳۹۰ساعت 20:15  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

برای آنانی که می خواهند زندگی خود را صد در صد بسازند !

اگر A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

برابر باشد با ۱,۲,۳,۴,۵,۶,۷,۸,۹,۱۰,۱۱,۱۲,۱۳,۱۴,۱۵,۱۶,۱۷,۱۸,۱۹,۲۰,۲۱,۲۲,۲۳,۲۴,۲۵,۲۶


آیا برای خوشبختی و موفقییت تنها تلاش سخت کافیست؟

آیا دانش صد در صد ما را به موفقییت می رساند؟

عشق چگونه؟

بیشتر میخواهید بدانید ---------------> به ادامه مطلب بروید


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه هفتم شهریور ۱۳۹۰ساعت 23:21  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

 GODLY

General Organization and Decentralized Lian Young

سازمان عمومی و غیر متمرکز لیان جوان

تلفن های تماس: ۰۹۱۷۷۷۱۲۰۵۰-۰۹۱۷۱۷۲۰۳۴۸

۰۹۳۵۶۳۲۶۲۲۴

توان مندی شرکت

مهندسین مشاور رهنمایان ساحل پارس

در زمینه استاندارد و استاندارد سازی تولیدات کارخانه ای

ارائه مشاوره در کلیه مراحل دریافت پروانه کاربرد علامت استاندارد

ارائه مشاوره در زمینه استاندارد سازی مصالح ساختمانی (شن و ماسه، بتن آماده، تیرچه و بلوک، قطعات بتنی، فوم های پلی استایرن، انواع لوله پلی اتیلن و پلی پروپیلن، عایق های رطوبتی و ...

ارائه مشاوره و تهیه و تدوین انواع استاندارد های کارخانه ای

ارائه خدمات آزمایشگاهی در خصوص مصالح ساختمانی به واحدهای تولیدی

مشاور همکار اداره کل استاندارد بوشهر در زمینه  به استاندارد رساندن مصالح ساختمانی  استان بوشهر

ارائه مشاوره در زمینه تجهیز آزمایشگاه های همکار خصوصا آزمایشگاه های مصالح ساختمانی

(شن و ماسه، بتن، فوم های پلی استایرن، تری دی پانل،ساندویچ پنل، عایق های رطوبتی، موزائیک، کاشی و سرامیک، آسفالت، سیمان و ...)

ارائه مشاوره و همیاری در تدوین استاندارد های ملی ایران

دارای تایید صلاحیت و موجز پیشنهاد تدوین از سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران در زمینه های :

موادمعدني- مهندسي ساختمان و مصالح و فرآورده هاي ساختماني- ميكروبيولوژي- خوراك وفرآورده هاي كشاورزي

ارائه مشاوره ، تهیه و تدوین انواع استاندارد های خود اظهاری

استفاده از کارشناسان مجرب در کلیه زمینه های استاندارد نهایی محصولات

آدرس: بوشهر – پشت جایگاه نماز جمعه – کوچه دوم – پلاک 226

آدرس آزمایشگاه کنترل کیفیت سنگدانه های مورد مصرف در بتن: بوشهر - خورموج - سنگ شکن وحدت

تلفن های تماس: 07712529984

مهندس سیاوش هنری (مدیر عامل : 09177756511)

مهندس محمد برکت: ارائه مشاوره، تهیه و راهنمایی در زمینه مقالات، پایان نامه، دفاعیه در رشته مهندسی شیمی با انواع گرایشها : ۰۹۱۷۱۰۱۴۳۰۱)

مشخصات آزمایشگاه سقف گستر دشتستان

(دارای تفاهم نامه همکاری با شرکت مهندسین مشاور رهنمایان ساحل پارس)

توان مندی آزمایشگاه سقف گستر دشتستان:

دارای تائید صلاحیت آزمایشگاه همکار از اداره کل استاندارد بوشهر در زمینه آزمون تیرچه، بلوک دیواری، بلوک سقفی

آدرس : بوشهر - برازجان - میدان گنجی، ۵۰۰ متر پایین تر از پمپ بنزین ، جنب باربری خورشید،

تلفن: ۰۷۷۳۴۱۶۲۲۳۳

فکس: ۰۷۷۳۴۱۶۲۳۳۱

حسین زارعی(مدیر عامل : ۰۹۱۷۳۷۷۷۲۷۰)

مشخصات شرکت خدماتی تاسیساتی سرما در گرمای بندر

(دارای تفاهم نامه همکاری با شرکت مهندسین مشاور رهنمایان ساحل پارس)

توان مندی شرکت خدماتی تاسیساتی سرما در گرمای بندر:

دارای مجوز از وزارت کار و امور اجتماعی

ارائه کلیه خدمات در زمینه طراحی، نسب، تعمیر و نگهداری کلیه سیستمهای برودتی، حرارتی، سردخانه ها، استخر، جکوزی، انواع سونا، تامین نیروی انسانی و ...

دارای مجوز صادرات و واردات سیستم ها و دستگاه های برودتی و حرارتی

ابولفضل صادقی(مدیر عامل: ۰۹۱۷۱۷۲۰۳۴۸)

مشخصات گروه مشاوران صنعتی تولیدی سمند فوم آسیا

(دارای تفاهم  همکاری با شرکت مهندسین مشاور رهنمایان ساحل پارس)

مشاروه و نمایندگی فروش دستگاه های فروش و آزمون فوم های پلی استایرن - بلوک های سقفی - تری دی پنل 3d panel - موزائیک گروه مشاوران صنعتی تولیدی سمند فوم آسیا در جنوب ایران

 این شرکت آمادگی دارد با تجربه چندین ساله مدیران بخش بازرگانی نسبت به واردات مواد اولیه مورد نیاز کارخانجات تولید کننده فوم  با مناسبترین قیمت و کمترین دستمزد از تولیدکنندگان، این مواد را خریداری و مستقیما وارد کشور نماید همچنین این شرکت کلیه مراحل واردات از قبیل : 

*مذاکره و اخذ پرو فرما با حد اقل قیمت و مناسبترین شرایط پرداخت و تحویل کالا 
 * پرداخت  مبلغ پروفرما بصورت نقدی( CASH)  یا گشایش اعتبار بانکی  (LC) 
 * انجام تشریفات گمرکی در کوتاهترین زمان ممکن
و نهایتا واردات انواع مواد اولیه پلی استایرن EPS از کارخانجات تولیدکننده:
 تایوانی ، چینی و کره ای
با گریدها و سایزهای  متفاوت مورد مصرف در کارخانجات تولیدی پلاستوفوم و یونولیت را جهت این کارخانجات انجام خواهد داد .  

 طراحی و ساخت ماشین آلات و تجهیزات ویژه اصلاح خط تولید     

اهم مشاوره

 1 : مشاوره در رابطه با نصب و راه اندازی کارخانه از مرحله طرح توجیهی تا تولید آزمایشی و آموزش

  2 : مشاوره در جهت اخذ استاندارد – گواهی فنی – ایزو 9000

3  : مشاوره در خصوص افزایش بهره وری و کاهش قیمیت تمام شده و حذف روشهای دستی انتقال مواد ( اتوماسیون)

 4 : مشاوره در خصوص  انتخاب بهینه تجهیزات و ماشین آلات تولیدی با توجه به امکانات موجود 


گروه مشاوران سمند فوم  با توجه به روند رو به افزایش این صنعت در کشور بدلیل مزایای غیر قابل انکار آن بویژه در صنعت ساختمان و با توجه به تجربیات علمی وعملی کارشناسان خبره خود در ا ین رابطه در زمینه تولید وبهره وری واتوماسیون با استفاده ازتوان وقابلیتهای ویژه خود ودیگر  سازندگان متخصص داخلی مورد تایید که تجهیزات مورد نیازدر این بخش را با کیفیت مناسب باظرفیت واحدهای تولیدی تهیه مینمایند در خدمت جنابعالی و جامعه صنعتی کشور در این بخش بوده وهستیم.لذا با توجه  به روال معمول اين دفتر مراحل انجام همکاری را به شرح زیر خدمتتان اعلام تا ضمن آشنایی با خدمات در هر مورد که اعلام بفرمائید در خدمتتان باشیم.مراحل انجام واقدامات لازم جهت اجراي عمليات طرح راه اندازي توسط مشاورو زمان تقريبي وهزينه هاي مربوطه به شرح زير مي باشد. ( درصورت موافقت با هركدام از مراحل قراردادجداگانه منعقد مي گردد)1-  انجام مشاوره اوليه در خصوص چگونگي اجراي طرح وتهيه طرح توجيهي فني واقتصادي وارائه فرايند وفراگرد عمليات توليد ومشخص شدن ليست ماشين آلات مورد نياز جهت آشنايي با كليات اجراي طرح ومیزان سرمایه گذاری مورد نیاز به نسبت ظرفیت مورد تقاضا وزمان بازگشت سرمایه اولیه ودرآمد حاصل از فروش وسود آوری ناشی از تولید وفروش به نسبت ظرفیت تولیدی.(اطلاعات این مورد میتواند در صورت نیاز به طرح توجیحی سازمانها ویا استفاده از تسهیلات بانکی مورد استفاده قرار گیرد.) حداقل زمان تهیه طرح توجیحی از زمان درخواست وواریز پیش پرداخت يك هفته میباشد. 2-  اقدام به تهيه وساخت ماشين آلات  وتجهيزات مورد نياز خط توليد براساس طرح توافق شده در ماده 1 وانجام هم زمان آماده سازي محل استقرار تجهيزات كه زمان انجام اين مرحله اززمان پيش پرداخت حدود 4ماه ميباشد ومبالغ هزينه ها در سه مرحله دريافت ميگردد.50 درصد اول-40درصد درمرحله انتقال- و10درصد پس از نصب وراه اندازي دستگاه ( مبلغ هزينه مشاوره بر مبناي 10 درصد هزينه كل انجام شده در اين خصوص  ميباشدكه همزمان با مراحل پرداخت بابت ساخت به مشاور پرداخت ميگردد  ) كليه دستگاهها داراي مدت زمان 1سال گارانتي طبق شرائط هر دستگاه وحداقل 5سال خدمات پس از فروش مي باشند. توضیح اینکه در صورت آمادگی خرید مستقیم از سازندگان داخلی که مورد تایید کارشناسان این دفتر باشند هزینه ای ازاین بابت منظور نمی گردد.1-  اقدام به انتقال تجهيزات وماشين آلات مورد نياز طرح توسط سازنده مورد نظر  ونظارت بر انجام نصب وراه اندازي ماشين آلات در محل اجراي طرح ونظارت براجراي لوله كشي  تاسيسات بخارو خطوط انتقال برق ونحوه انتقال وهدايت مواد بر اساس طرح اوليه (هزينه مشاوره در اين خصوص 10درصد كل هزينه هاي انجام شده اعم از حمل و نقل وهزينه پيمانكار اجرايي عمليات خواهد بود.) وزمان تقريبي 3ماه از زمان پيش دريافت ميبا شد. 2-  اقدام به راه اندازي واستارت تجهيزات وماشين آلات وانجام توليد آزمايشي وآموزش اپراتور هاي دستگاهها جهت تداوم فعاليت توليدي(يكهفته) هزينه اقدامات مشاور در اين خصوص10 ميليون ريال مي باشد. تبصره1: مسئوليت مشاور درتوافق نامه قرارداد مشاوره وراهنمايي وارائه پيشنهاد ها واقدام به تهيه تجهيزات متناسب با ظرفيت توافق شده وتعيين وتائيد پيمانكاران اجرايي بوده ونظارت بر حسن انجام كار مي باشد. ومسئوليت طرف مقابل آماده سازي محل اجراي طرح وامكانات لازم از جمله آب .برق .سوخت. ومواد اوليه و اداره پروژه وپيگيريهاي لازم امور مربوط به پروژه بر اساس برنامه ريزي مشاوروتامين به موقع منابع مالي به ميباشد. تبصره2: هزينه هاي مراجعات مشاور وكارشناسان جهت انجام امور محوله در محل اجراي طرح اعم از اياب وذهاب واقامت به عهده طرف مقابل مي باشد. درصورت همكاري وتامين به موقع منابع مورد نيازطرح توسط جنابعالي كه رئوس آن درقرار دادمشخص ميگردد وبر اساس برنامه هاي اعلام شده توسط مشاوروهمكاري موثردر اجراي طرح كل زمان اجرا وراه اندازي طرح ظرف مدت حداكثر 6ماه قابل انجام خواهد بود.


تجهیزات ویژه آزمایشگاه و کنترل کیفی  -  استاندارد- ایزو و گواهی فنی 
 

با توجه به مزایای غیر قابل انکار انواع فرآورده های پلی استایرن بویژه در صنعت ساختمان ازجمله عایق بودن وسبکی وسرعت در انجام واجرای عملیات واستقبال رو به افزایش انبوه سازان وتولید کنندگان مسکن در این رابطه وضرورت توجه به رعایت استاندارد های لازم تولید در این خصوص بلاخره در اواخر سال 87 استاندارد انواع فرآورده های پلاستوفوم در صنعت ساختمان توسط موسسه استاندارد تدوین وبه شماره ملی 11108 در آن موسسه ثبت واعلام گردید و با توجه به اجباری بودن استاندارد انواع مصالح ساختمانی بویژه فرآورده های پلی استایرن در صنعت ساختمان وضرورت اخذ مجوزهای کیفیت واحدهای تولید کننده  از مراجع ذیصلاح از جمله موسسه استاندارد ومرکز تحقیقات ساختمان ومسکن  وممنوعیتهایی که از طریق سازمان نظام مهندسی  وشهر داریها نسبت به جلوگیری ازعرضه  تولیدات مصالح ساختمانی بدون مجوز استاندارد به تدریج بصورت جدی دنبال میگردد. موجب گردید این دفتر مشاوره با توجه به اهمیت موضوع وبا توجه به توانائیهای بالقوه  کارشناسان خود در ضمینه آشنایی با  دستورالعملهای استاندارد داخلی وبین ا لمللی (ایزو) ونیز تجهیزات مورد نیاز آزمایشگاه ویژه کنترل کیفی جهت تعیین کیفیت متناسب تولیدمطابق با دستورالعملهای تدوین شده استاندارد والزامات مربوطه اقدامات لازم رابه شرح زیر برنامه ریزی ودر دستور کار خود جهت خدمت به واحدهای تولیدی قراردهد.

 1-اقدام به طراحی وساخت تجهیزات مورد نیاز آزمایشگاه کنترل کیفی مورد نیاز واحدهای تولیدی جهت تعیین کنترل کیفیت تولیدات کارخانه بر مبنای دستورالعمل تدوین شده که شامل(1- دستگاه تست تمام اتوماتیک مقاومت بلوک 2- دستگاه تست  تعیین میزان خمش ورق بلاستوفوم3- دستگاه تست شعله جهت تعیین طبقه کند سوز بودن بلاستوفوم ) لازم به ذکر است دستگاههای مورد نظر دقیقا" بر اساس دستور العمل های تدوین شده استاندارد والزامات تاکید شده وبا استفاده از قطعات وتجهیزات  متناسب با نیاز آزمون در واحد فنی ومهندسی این شرکت طراحی وساخته شده است وکلیه دستگاهها دارای گارانتی وخدمات بعد از فروش وآموزش رایگان  می باشد                                                                

2- اقدام به مشاوره به واحدهای تولیدی جهت اخذ استانداردهای داخلی وخارجی (ایزو) وتهیه دستورالعمل های کنترل کیفی مربوط به تولید مورد نیازموسسه استاندارد وآماده سازی واحد مربوطه جهت اخذ مجوز لازم ونیز تهیه فلوچارت وفرآیند تولید وتعیین نقاط کنترلی ونحوه ثبت ونگهداری اسناد کنترلی وآموزش مسئول کنترل کیفیت جهت باسخگویی به کارشناسان موسسه استاندارد برمبنای دستورالعمل های استاندارد والزامات آن

توانمندی های دیگر شرکت

مهندسین مشاور رهنمایان ساحل پارس

ارائه مشاوره در زمینه اکتشاف معدن

ارائه مشاوره در زمینه جی آی اس  GIS

برداشت مساحی، تهیه نقشه، تعیین حدود زمین های زراعی

مشاوره ، طراحی و ساخت استخر، سونا، جکوزی با پیشرفته ترین تکنلوژی روز

مشاور ، طراحی و ساخت انواع سوله

مشاوره ، طراحی و ساخت انواع سیسیتم های برودتی (خنک کننده ها) ، حرراتی و سردخانه ها

مشاوره، طراحی و ساخت انواع گلخانه ها

مشاوره، طراحی ، ساخت و تجهیز انواع مکان های ورزشی (سوله، کف پوش،پارکت، چمن مصنوعی و ...)

مشاوره در انواع زمینه های ژئوتکنیک و مقاومت مصالح

مشاوره و ارائه طرح اختلاط انواع بتن و آسفالت

مشاوره و اجرای انواع نقشه برداری (راه، ساختمان، آب و فاضلاب و ...)

مشاوره و آموزش در زمینه تنظیم دانسیته تولید فوم های پلی استایرن و کنترل کیفیت فوم ها پلی استایرن

مشاوره و نمایندگی فروش انواع بایگانی ریلی - بایگانی ثابت - قفسه بندی - انواع یو پی اس - کمد های گردان - کارتابل - کازیو - پوشه - انواع زونکن

تلفن های تماس: ۰۹۱۷۷۷۱۲۰۵۰-۰۹۱۷۱۷۲۰۳۴۸-

۰۹۳۵۶۳۲۶۲۲۴


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه سی و یکم مرداد ۱۳۹۰ساعت 11:58  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

با زير دريايي بيشتر آشنا شويم

تهیه و تنظیم: محمد غزنویان پور

کارشناس مکانیک و برق اداره ی نظارت بر اجرای استاندارد و کنترل کیفیت

اداره ی کل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان بوشهر


مقدمه
زیردریایی‌ها از شگفت ‌انگیزترین اختراعات بشر هستند. طی صدها سال دریانوردان فقط می‌توانستند روی عرشه کشتیها کار کنند. اختراع زیردریایی به انسان اجازه داد تا بتواند همچون موجودات دریایی برای مدت طولانی (ماهها و حتی سالها) در زیر دریا زندگی کند. ما اختراع زیردریاییهای پیشرفته را مدیون مسابقه تسلیحاتی جنگ سرد بین دو ابر قدرت شرق و غرب در قرن بیستم هستیم! دانشمندان برای ساخت و حرکت دادن زیردریاییها از چند قانون استفاده کردند. ما ابتدا به بررسی دو قانون مهم می‌پردازیم:

قانون ارشمیدس
طبق قانون ارشمیدس بر هر جسم (کمی یا کاملا) غوطه‌ور در سیال معادل وزن سیال جابجا شده نیرو وارد می‌شود. همواره وزن جسم بطرف پائین و نیروی شناوری سیال بطرف بالا ظاهر می‌شوند. هرگاه این دو نیرو با هم برابر باشند (مانند کشتی روی دریا) جسم روی سیال شناور خواهد شد و اگر نیروی وزن بیشتر از نیروی شناوری سیال (مانند سنگ در آب) باشد، جسم کاملا در سیال فرو خواهد رفت. چگالی جسم نسبت وزن بر حجم تعریف می‌شود. هرگاه چگالی جسم از چگالی سیال (آب) بیشتر باشد، جسم در سیال فرو خواهد رفت.
قانون بویل
طبق این قانون در دمای ثابت، حجم و فشار یک سیال رابطه عکس باهم دارند. یعنی هرگاه فشار وارد بر سیال دوبرابر شود، حجم سیال نصف خواهد شد. برهرجسم داخل سیال، فشاری به تمام سطح جسم (متناسب با عمق سیال) بطور مساوی وارد می‌شود. هرچه عمق سیال بیشتر باشد، فشار وارد بر جسم نیز بیشتر خواهد شد و طبق قانون بویل حجم آن باید کم شود. برای مثال اگر بالون پر از هوایی را به عمق اقیانوس ببریم، فشار عمق آب باعث کم شدن حجم بالون و متراکم شدن هوای داخل بالون خواهد شد. و برعکس اگر بالون را رها سازیم تا به آسمان برود، چون فشار هوا در ارتفاع کمتر از سطح زمین است، حجم بالون افزایش خواهد یافت. بیایید این قانون را درمورد خطرات غواصی در عمق بررسی کنیم:
هرچه غواص به عمق بیشتری برود، فشار وارد بر بدن و ریه‌های او افزایش می‌یابد. اگر دمای آب را حدود 4 درجه سانتیگراد ثابت در نظر بگیریم، باید حجم ریه‌های غواص کم شود. ولی حجم ریه‌ها کم نمی‌شود و درعوض برای خنثی کردن فشار عمق سیال ، ریه‌ها هوای بیشتری را جذب می‌کنند تا فشار داخل ریه با محیط یکسان شود. در عمق 40 متری حجم هوای فشرده شده درون ریه به 4 برابر سطح آب افزایش می‌یابد که این موضوع می‌تواند باعث پاره شدن رگ‌ها و رسوب نیتروژن در خون و خطر حمله قلبی برای غواص بوجود آورد. به همین دلیل غواص ها نمی توانند برای مدت طولانی در عمق بیشتر از 30 متری شنا کنند.
تاریخچه ساخت زیردریاییها
در زیردریاییهای اولیه از نیروی دست برای حرکت دادن زیر دریایی در اعماق کمک گرفته می‌شد. در سال 1620 شخص بنام ون دربل اولین زیردریایی را ساخت که می‌توانست در عمق 4.5 متری حرکت کند. حجم داخل این زیردریایی بسیار کم بود، بطوریکه فقط یک نفر می‌توانست داخل آن قرار گیرد و برای حرکت دادن آن در عمق به یک فرد بسیار نیرومند نیاز بود تا بتواند پره‌های جلو و فوقانی را بچرخاند. این زیردریایی برای جیمز اول ساخته شد. در سال 1774، دیود باشنل زیردریایی را طراحی کرد که می‌توانست به کمک دست و پدالهای پایی حرکت کند، وی نام زیر دریایی خود رو لاک پشت گذاشت!

شرح کامل در ادامه مطلب


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه سیزدهم مرداد ۱۳۹۰ساعت 15:51  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

چند ماشین حساب آنلاین برای استفاده شما عزیزان معرفی میکنم

جهت استفاده بر روی لینک سایتهای زیر کلیک کنید

ماشین حساب مهندسی با قابلیت بالا http://web2.0calc.com/

 

ماشين حساب مهندسي :ابزارهاي محاسبات انلاين ايران هيدرولوژي

 

ماشین حساب مهندسی آنلاین


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه ششم مرداد ۱۳۹۰ساعت 16:45  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

تهيه و تنظيم : مريم عظيمي

کارشناس صنایع غذایی

کارشناس مسئول آزمایشگاه صنایع غذایی اداره کل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان بوشهر

درباره ماهي تن و فراوري آن بيشتر بدانيم

مقدمه

ماهي ها كلا جزء دسته غذاهاي پر خاصيت به حساب مي آيند و به خصوص در سالهاي اخيرو با افزايش نتايج مثبت حاصل از تحقيقات جايگاه مناسبي هم در برنامه غذاييروزانه افراد باز كرده اند.ماهي تن از آن غذا هايي است كه به دليل سادگي تهييه،در فهرست غذاهاي اغلب خانواده جاي دارد ، اما ماهي تن چه خواص ويژه اي دارد؟

شرح کامل در ادامه مطلب


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه چهارم مرداد ۱۳۹۰ساعت 23:18  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

منبع : ایران سازه

آیین‌نامه آمادگی و مقابله با آثار زیان‌بار پدیده گرد و غبار (ریزگرد) در کشور

شماره ٩٣١٠٦ /ت ٤٠٤١٩ ه

١٣٨٨/٥/٦

وزارتجهاد كشاورزي وزارت نيرو وزارت نفت وزارت راه و ترابري
وزارت بهداشت، درمان و آموزشپزشكي وزارت امورخارجه  وزارت كشور
وزارت دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح معاونت برنامه ريزي و نظارت راهبردي رييس جمهورسازمان حفاظت محيط زيست

جهت دانلود به ادامه مطلب بروید


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و ششم تیر ۱۳۹۰ساعت 11:52  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

24 تیر، سالروز ولادت مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه ای گرامی باد

مولایم تولد مبارک

 

رهبر عالیقدر حضرت آیت الله  العظمی سید على خامنه اى فرزند مرحوم حجت الاسلام والمسلمین حاج سید جواد حسینى خامنه‌اى، در روز 24 تیرماه 1318 برابر با 28صفر 1358 قمرى در مشهد مقدس چشم به جهان گشود.
 ایشان دومین پسر خانواده هستند. زندگى سید جواد خامنه اى مانند بیشتر روحانیون و مدرسّان علوم دینى، بسیار ساده بود. همسر و فرزندانش نیز معناى عمیق قناعت و ساده زیستى را از او یاد گرفته بودند.        
رهبر انقلاب از دوران کودکى در خانواده اى فقیر، امّا روحانى و روحانى پرور و پاک و صمیمی، اینگونه پرورش یافت و از چهار سالگى به همراه برادر بزرگش سیدمحمد به مکتب سپرده شد تا الفبا و قرآن را یاد بگیرند. سپس، دو برادر را در مدرسه تازه تأسیس اسلامى «دارالتعّلیم دیانتى» ثبت نام کردند و این دو دوران تحصیل ابتدایى را در آن مدرسه گذراندند.
 

شرح کامل زندگی نامه معظم له در ادامه مطلب


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه بیست و چهارم تیر ۱۳۹۰ساعت 2:7  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

منبع : وبسایت شخصی دکتر مسعود حسین زاده اصل

دفترچه سوالات کنکور سراسری عمران سالهای 81 تا 90 + پاسخ تشریحی مقاومت تحلیل فولاد بتن

دفترچه سوالات کنکور سراسری 90 ارشد عمران با کلید سنجش

پاسخ تشریحی تحلیل، مقاومت، فولاد و بتن ارشد سراسری 90

پاسخ تشریحی سیالات و هیدرولیک ارشد سراسری 90

دفترچه سوالات کنکور ارشد سراسری 89 عمران با کلید سنجش

پاسخ تشریحی مقاومت تحلیل فولاد و بتن سراسری 89

دفترچه سوالات کنکور ارشد سراسری 88 عمران بدون کلید

پاسخ تشریحی کلیه دروس سراسری 88

دفترچه سوالات کنکور ارشد سراسری عمران 87 عمران با کلید سنجش

دفترچه سوالات کنکور ارشد سراسری عمران 86 عمران با کلید سنجش

دفترچه سوالات کنکور ارشد سراسری عمران 85 عمران با کلید سنجش

دفترچه سوالات کنکور ارشد سراسری عمران 84 عمران با کلید سنجش

دفترچه سوالات کنکور ارشد سراسری عمران 83 عمران با کلید سنجش

دفترچه سوالات کنکور ارشد سراسری عمران 82 عمران با کلید سنجش

دفترچه سوالات کنکور ارشد سراسری عمران 81 عمران با کلید سنجش

جهت دانلود به ادامه مطلب بروید


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و دوم تیر ۱۳۹۰ساعت 1:30  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

علي کوچولو

لي لي لي لي , لي لي لي حوضک
علي کوچولو اين مرد کوچک
علي کوچولو تو قصه ها نيست
مثل من و تو اون دور دورا نيست
نه قهرمانه
نه خيلي ترسو
نه خيلي پر حرف
نه خيلي کم رو
خونشون در داره
در خونشون کلون داره
حيات داره ايون داره
اتاقش طاقچه داره
حياتش باغچه داره باغچه اي داره گل گلي
کنار حوضش بلبلي
لاي لاي لاي
لي لي لي حوضک لي لي لي
اين مادرش مادر علي
مامان خوبش چه مهربونه
علي کوچولو اينو مي دونه
اينم باباش چه خاليه جاش
رفته به جبهه
خدا به همراش
علي کوچولو چه خوب و نازه
واسمون داره حرفاي تازه

لینک جهت شنیدن آنلاین

«علي کوچولو 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه سی ام خرداد ۱۳۹۰ساعت 1:58  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

کولر ماشین فقط خنک نمی‌ کند

کولر ماشیندر سال ۱۹۳۹ شرکت آمریکایی پاکارد موتورز در شیکاگو برای اولین‌بار اتومبیلی مجهز به سیستم تهویه و کولر را به بازار معرفی کرد. پس از آن در سال ۱۹۴۱ کارخانه تولید کادیلاک تمامی ماشین‌ های ساخت خود را مجهز به کولر کرد. حالا چند دهه از زمانی که کولر صرفا روی اتومبیل‌ های لوکس نواحی گرمسیر نصب می‌ شد گذشته و تقریبا روی تمامی اتومبیل‌ ها از ارزان ‌‌قیمت‌ ترین تا لوکس ‌ترین آن ها کولر نصب می‌ شود و به گفته کارخانجات تولیدکننده اتومبیل، کولر وسیله‌ای رفاهی نیست؛ بلکه وسیله‌ای ضروری برای ایمنی اتومبیل است…
همان ‌طور که کولر در یک خانه، اتاق ‌ها را خنک می‌ کند؛ کولر اتومبیل هم اتاقک داخل اتومبیل را خنک می ‌کند و این مساله کوچکی نیست. گرما سبب بروز استرس، کلافگی و خواب ‌آلودگی راننده می ‌شود. به همین دلیل است که می‌ گویند کولر تنها وسیله‌ای رفاهی نیست بلکه وسیله‌ای ضروری برای ایمنی در اتومبیل است. کولر با از بین بردن دودها، گرد و غبار و بوی داخل اتاقک، هوا را تمیز کرده، میزان رطوبت را کاهش داده و سبب خنک شدن سرنشینان به ویژه در هوای بسیار گرم می‌ شود.

 

نتیجه یک تحقیق جالب

بر اساس تحقیقی که مشروح آن در کنگره اروپایی میکروبیولوژی و بیماری‌ های عفونی مطرح شد، محققان‌ آلمانی دانشکده پزشکی هانور، هوای داخل ۳ اتومبیل قدیمی ۵ تا ۱۲ سال مجهز به کولر را مورد بررسی قرار دادند. نتایج نشان داد که در صورت روشن بودن کولر در اتومبیل، میزان میکروب و قارچ و ذرات معلق موجود در اتاقک اتومبیل بین ۸۰/۵ تا۸۸/۷ درصد کاهش می‌ یابد؛ البته به این شرط که فیلتر دستگاه تهویه اتومبیل‌ ها سالم و تمیز باشد.

کولر مراقبت می ‌خواهد

اگر سال تا سال به کولر ماشین و فیلتر آن نگاهی نمی ‌اندازید و با گرم شدن هوا تنها دکمه آن را فشار می ‌دهید تا هوای داخل اتاقک خنک شود، توصیه می‌ کنیم از کولر استفاده نکنید چون تنها باعث سرماخوردگی، گریپ شدن بینی و آلرژی شما می شود. کولر اتومبیل‌ مکانی مرطوب و جایگاهی مناسب برای رشد انواع قارچ‌ ها، میکروب‌ ها و کپک‌ ها است. تمیز کردن آن به ویژه در فصولی که گرده گیاهان در هوا پخش است می ‌تواند از بروز بسیاری ناراحتی ‌های دستگاه تنفسی به ویژه در افراد مبتلا به آلرژی جلوگیری کند.

۵ نکته درباره کولر خودرو

خنک شدن در هوای گرم تابستان، خلاص شدن از کلافگی و خواب‌آلودگی ناشی از گرما و بهبود تنفس و گردش خون از فواید استفاده از کولر در فصل گرم است اما کولر اتومبیل خطراتی هم می‌ تواند برای سلامت شما داشته باشد که با رعایت برخی مسایل می ‌توانید از آن ها پیشگیری کنید. استفاده از کولر در حضور کودکان به ویژه در هوای گرم و سفرهای طولانی‌مدت ضروری است زیرا مانع از گرما‌زدگی آن ها می ‌شود. اگر دریچه‌های کولر شما جلوی اتومبیل قرار گرفته و کودکان روی صندلی عقب هستند حتما به گونه‌ای دریچه را تنظیم کنید که هوای خنک به عقب ماشین هم برسد. اما اگر در عقب ماشین هم برای هر فرد دریچه‌ای تعبیه شده می ‌توانید دریچه را به گونه ‌ای تنظیم کنید که باد شدید به گردن و صورت کودکان نخورد و سبب گرفتگی عضلات آن ها نشود.

اگر اتومبیل‌ شما مجهز به دماسنج است و کولر شما هم دستگاه تنظیم دما دارد، بهتر است آن را روی ۲۷ تا ۲۸ درجه سانتی‌ گراد تنظیم کنید تا به طور اتوماتیک خاموش شود.

وقتی اتومبیل شما در فضای باز زیر نورخورشید پارک شده، اتاقک آن بسیار داغ است. بررسی‌ ها نشان داده است که در اثر گرما، داشبورد، صندلی و سیستم تهویه هوای خودرو از خود گاز سمی و سرطان ‌زا ساطع می ‌کنند. به همین دلیل توصیه می ‌شود وقتی سوار اتومبیلی شدید که در زیر نور آفتاب پارک شده، ابتدا پنجره‌های آن را باز کنید تا هوای درون اتاقک خارج شود و پس از چند دقیقه دستگاه تهویه را روشن کنید و اجازه دهید به مدت ۵ دقیقه با شیشه باز کار کند. درصورتی که شیشه‌ ها بسته باشد و کولر را روشن کنید، گرچه پس از چند دقیقه هوای داخل خنک می ‌شود اما این گاز در هوای اتاق پراکنده است و به سختی دفع می ‌شود.

استفاده از کولر و دستگاه تهویه در تونل‌ ها مناسب نیست. در فضای تونل‌ ها دود و ذرات معلق جمع می ‌شوند و دستگاه تهویه آن را به داخل اتاقک می ‌کشاند. بهتر است در حین ورود به تونل‌ها ابتدا چراغ‌ ها را روشن کرده، کولر و دستگاه تهویه را خاموش کنید و شیشه ها را بالا بکشید و بعد از خروج از تونل مجددا کولر را روشن کنید.
در فضای شهری به ویژه در ترافیک‌ ها نیز روشن کردن کولر سبب ورود ذرات و دود به داخل می ‌شود، پس ترجیحا در هنگام توقف یا سرعت پایین کولر خود را خاموش کنید. خاموش نگه داشتن کولر از نظر بسیاری افراد راه‌ حل مناسبی برای صرفه‌ جویی در مصرف بنزین است اما حقیقت چیز دیگری است. اگر در حین توقف یا سرعت پایین از کولر استفاده کنید، بنزین زیادی مصرف می ‌شود اما استفاده از آن در بزرگراه‌ ها با سرعت بالا بنزین بسیار کمی مصرف می ‌کند.
این سه قسمت را مرتب چک کنید

۱- مخزن فرئونکولر ماشین

اگر متوجه شدید که کولر ماشین ‌تان خنک نمی ‌کند و هوای خارج شده از دریچه ‌ها گرم و مرطوب است، یعنی شارژ گاز فرئون کافی نیست. پس باید به یک تعمیرکار متخصص مراجعه کنید تا با دستگاه ‌های مخصوص مجددا گاز فرئون مخزن کولر شما را شارژ کند. گاهی گاز به طور غیرطبیعی خالی می ‌شود که در این صورت هم متخصص باید محل را شناسایی کرده و آن را بپوشاند. فراموش نکنید گاز فرئون گازی سمی و مضر است، پس شخصا دست به تعمیر مخزن فرئون نزنید. حتی اگر کولر شما هیچ مشکلی هم نداشت، هر ۲ سال یک بار سعی کنید مخزن فرئون را تعویض کنید.

۲- فیلترهای دستگاه تهویه

رطوبت سبب می ‌شود فیلترها مکان مناسبی برای رشد قارچ و کپک‌ ها باشند. گاهی پیش می ‌آید که با روشن کردن کولر اتومبیل بوی نامطبوعی در هوا می ‌پیچد. این به آن معنی است که فیلتر مملو از قارچ‌های مرده و میکروب‌ ها شده و نیاز به پاک شدن یا تعویض دارد.

۳- رگلاژ ترموستات

اگر کولر شما ابتدا خنک می ‌کند اما به تدریج هوای خارج شده از دریچه‌ها گرم و مرطوب می ‌شود، به آن معنی است که ترموستات رگلاژ نیست. تمامی این مشکلات زمانی پیش می ‌آید که شما رسیدگی به کولر اتومبیل خود را تنها به فصل گرم سال موکول می ‌کنید. اگر در طول سال مراقب فیلترهای هوا و مخزن فرئون و دیگر ابزار و وسایل کولر خود باشید، دستگاه تهویه اتومبیل ‌تان همیشه سالم و خنک کار می‌ کند.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و دوم خرداد ۱۳۹۰ساعت 8:3  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

چرا موتور خودرو جوش می آورد ؟

راننده هر خودرو باید اطلاعات فنی اولیه‌ای درباره اتومبیل داشته باشد و به روش‌های رفع عیب‌های متداول خودرو آگاه باشد...در این نوشته، می‌کوشیم اطلاعات لازم پیرامون دلایل جوش آوردن خودرو، راهکارهای پیشگیرانه و اقدامات ایمنی لازم در موقع اضطرار را در اختیارتان قرار دهم.

راننده هر خودرو باید اطلاعات فنی اولیه‌ای درباره اتومبیل داشته باشد و به روش‌های رفع عیب‌های متداول خودرو آگاه باشد...

در غیر این صورت، بروز هرعیب جزیی می‌تواند برنامه‌های کار و زندگی او را با تاخیر مواجه کند. این آگاهی باعث می‌شود ایمنی خودرو افزایش یابد؛ اتومبیل بیشتر عمر کند و بهتر شما را به مقصد برساند. همه رانندگان خودرو با اصطلاح «جوش آوردن خودرو» آشنا هستند. در این نوشته، می‌کوشم اطلاعات لازم پیرامون دلایل جوش آوردن خودرو، راهکارهای پیشگیرانه و اقدامات ایمنی لازم در موقع اضطرار را در اختیارتان قرار دهم.
به طور کلی، گرفتن بار زیاد از موتور خودرو به هر طریق (مثلا به خاطر ترافیک سنگین، حرکت در سربالایی، روشن کردن کولر خودرو، اضافه بار خودرو و امثال آن) موجب افزایش دمای موتور و جوش آمدن خودرو می‌شود.

 رایج‌ترین علل و راه‌حل‌های جوش آوردن خودرو عبارتند از:

پایین بودن سطح آب رادیاتور: سطح آب رادیاتور باید حداقل هفته‌ای یک‌بار بازدید شود. البته در سیستم خنک‌کننده خودرویی که مداربسته و تحت فشار است، باید با توجه به مندرجات کتابچه راهنمای خودرو عمل شود و در صورت نیاز به اضافه کردن آب، ‌حداقل نیم ساعت صبر کرد تا آب رادیاتور خنک شود.

کثیف بودن مدار رادیاتور: وجود املاح در آب معمولی و همچنین حرارت بالا سبب ایجاد رسوب در مدار رادیاتور می‌شود و این رسوبات باعث اختلال در گردش آب خواهد شد. در این راستا سازندگان خودرو اغلب توصیه می‌کنند که در سیستم خنک‌کننده از مواد افزودنی ضدزنگ رادیاتور استفاده شود. ضدیخ خاصیت ضدزنگ نیز دارد که ریختن آن در رادیاتور در تمام طول سال کاری مفید و مقرون‌به‌صرفه خواهد بود. البته بهتر است هر 2 سال یکبار مدار داخلی رادیاتور شست‌وشو شود.

کثیف بودن شبکه رادیاتور و گرفتگی شیارهای آن: بر اثر عبور هوا در سرعت بالا به مرور زمان شبکه‌های رادیاتور از برگ، ‌حشرات مرده و ‌کاغذ پوشانده شده و باعث اختلال در گردش هوا در شبکه‌ها می‌شود و در نتیجه می‌تواند افزایش دما را به همراه داشته باشد. بنابراین توصیه می‌شود شبکه‌ها حداقل سالی یک‌بار با مایع حلال روغن و آب کاملا شست‌وشو داده و تمیز شوند و باید از تراشیدن با اجسام تیز یا برس سیمی خودداری کرد.

پارگی تسمه دینام یا تنظیم نبودن آن: کارکرد صحیح سیستم خنک‌کننده بستگی به تسمه پروانه یا واترپمپ دارد که وظیفه‌ اصلی آن،‌ گردش آب در موتور است. اگر تسمه شل بوده و ‌روغنی یا صدمه‌دیده باشد، ‌آب با سرعت لازم در شبکه خنک‌کننده نخواهد چرخید و در نتیجه موتور داغ می‌کند.

خرابی پمپ آب: اگر مشاهده کردید که موتور خودرو آب کم می‌کند، فورا پمپ آب را بررسی کنید. در صورت مشاهده نشتی زیر پمپ آب،‌ به احتمال قوی کاسه نمد داخل پمپ خراب است که در خودروهای جدید قابل تعمیر نیست و باید پمپ آب کامل تعویض شود.

معیوب بودن ترموستات: وظیفه ترموستات در موتور خودرو این است که وقتی موتور سرد است مسیر جریان آب را به رادیاتور موقتی مسدود می‌کند. هر ترموستات در درجه حرارت معینی باز می‌شود که این عدد روی آن حک شده و در بازار در 2 نوع 74 و 82 درجه موجود است. اگر این نقطه به وظیفه خود به خوبی عمل نکند باعث افزایش دمای موتور می‌شود که در این حالت باید ترموستات را تعویض کرد.

نشتی رادیاتور: برخی اوقات، افزایش رسوب در رادیاتور باعث خوردگی آن می‌شود و آب نشت می‌کند، در نتیجه، سطح مایع خنک‌کننده کاهش می‌یابد و با افزایش دمای آب مواجه می‌شویم. در این حالت، می‌توان با اضافه کردن نوعی ماده درزگیر به آب رادیاتور به‌طور موقت از نشتی آن جلوگیری کرد. زردچوبه نیز نوعی ماده درزگیر است که به میزان 75 گرم می‌توان از آن استفاده کرد.

سایر موارد: از دلایل دیگری که در جوش آوردن خودرو نقش دارند، می‌توان به نامیزانی دلکو، نامیزانی باد لاستیک، بار زیاد، استفاده طولانی از دنده‌های سنگین، ‌سربالایی زیاد،‌ نامیزانی سوپاپ‌ها، خرابی در رادیاتور، سفت بودن یا کار نکردن سوپاپ‌ها، سفت بودن چرخ‌ها، وزش باد مخالف، گیر کردن ترمز یکی از سیلندرهای چرخ،‌ کثیفی بدنه موتور و ممانعت از تبادل حرارتی خوب،‌ تنظیم نبودن سیستم جرقه و عمل نکردن فن اشاره کرد.
توصیه‌های ایمنی
در صورت جوش آوردن آب رادیاتور، قبل از سرد شدن، مبادرت به باز کردن در رادیاتور نکنید؛ چون به دلیل وجود بخار تحت فشار با دمای بسیار بالا امکان دارد که در اثر پاشیده شدن آب داغ، آسیب جدی به دست و صورت وارد شود و سوختگی شدیدی به وقوع بپیوندد.

پس از جوش آوردن خودرو باید سریعا آن‌ را متوقف کرده و خودرو را بدون خاموش کردن بگذارید چند لحظه‌ای در حالت درجا کار کند. در این راستا اولین اقدام پس از متوقف کردن خودرو، ریختن آب روی بدنه رادیاتور، برای کاهش دمای آن است. البته باید توجه کرد که آب باید روی بدنه رادیاتور ریخته شود، نه روی موتور؛ زیرا ریختن آب روی موتور ممکن است موجب ترک‌خوردگی بدنه آن شود. پس از خنک کردن بدنه رادیاتور، لازم است حدود 200 متر خودرو را حرکت داد تا برخورد جریان هوا با رادیاتور خیس موجب کاهش سریع‌تر دمای آن شود.

پس از ‌آن باید در رادیاتور را با دستمال نیم دور چرخاند تا در صورت وجود بخار داخل آن، به تدریج تخلیه شود. پس از آن می‌توان در رادیاتور را کامل باز کرده و در صورت نیاز آب رادیاتور را اضافه کرد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و دوم خرداد ۱۳۹۰ساعت 7:59  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

شیر فرادما -(UHT) چیست؟

برابر بند 4-4 از استاندارد ملی ایران به شماره 1528 -(UHT) شیر و فرآورده هاي آن- شیر فرادما - ویژگی ها و روش هاي آزمون:(جهت مشاهده کل استاندارد به لینک http://std.isiri.org/std/1528.PDF مراجعه نمائید)
(UHT) شیر فرادما
شیري که با روش متداول فرادما سترون و همگن گردیده و تمامی میکروارگانیسم هاي غیر اسپوردار آن از بین رفته و اسپورهاي آن به حداقل ممکن رسیده و از نظر حسی ، فیزیکی و شیمیائی کمترین آسیب را دیده و در شرایط عاري از هر گونه میکروارگانیسم در بسته بندي هاي سترون مناسب بسته بندي گردد بطوریکه فرآورده از قابلیت نگهداري خوبی برخوردار بوده و نیاز به نگهداري تا قبل از باز شدن بسته بندي در یخچال ، نداشته باشد


برچسب‌ها: فرادما, شیر, استاندارد, بسته بندی, لبنیات
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه نوزدهم خرداد ۱۳۹۰ساعت 1:20  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

 فهرست 34 استاندارد مربوط به تجهيزات انرژي بر
 فهرست استانداردهاي تعيين معيارمصرف انرژي درصنايع انرژي‌بر
 اطلاعات و توضيحات مربوط به برچسب انرژي و يك نمونه برچسب
 آخرين وضعيت گريد انرژي مدل هاي توليدي 9 محصول انرژي بر 
 فهرست كالاهاي مشمول مقررات اجراي اجباري استاندارد از نظر برچسب انرژي
 شركت هاي بازرسي فني تاييد صلاحيت شده بر اساس 18 استاندارد تعيين معيار مصرف انرژي در صنايع انرژي
 آزمايشگاه هاي همكار سازمان استاندارد در زمينه برچسب انرژي تاريخ 89/04/01
منبع : پرتال سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه شانزدهم خرداد ۱۳۹۰ساعت 20:18  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

مديركل استاندارد و تحقيقات صنعتي استان بوشهر در جمع خبرنگاران گفت: متأسفانه سال گذشته سكه‌هايي توليد و در بازار عرضه مي‌شد كه ميزان و عيار لازم را نداشتند


مديركل استاندارد و تحقيقات صنعتي استان بوشهر در جمع خبرنگاران گفت: متأسفانه سال گذشته سكه‌هايي توليد و در بازار عرضه مي‌شد كه ميزان و عيار لازم را نداشتند.

به گزارش روابط عمومي اداره كل استاندارد و تحقيقات صنعتي استان بوشهر؛ مهندس اميرحسين محتشم افزود: اين سكه‌ها با نام هخامنش، پارسيان و پاسارگاد توليد و پلمپ شده و در اختيار مشتريان قرار مي‌گرفت.

وي با بيان اين كه ضرب سكه‌هاي تمام، نيم و ربع بهار آزادي فقط در اختيار بانك مركزي جمهوري اسلامي ايران است ابراز داشت: ضرب هرگونه مسكوكات گرد و مدور مي‌بايست با مجوز اداره ضرابخانه بانك مركزي باشد در صورتي كه بر اساس اعلام بانك مركزي جمهوري اسلامي، هيچ مجوزي براي هيچ شركت يا مؤسسه‌اي جهت ضرب سكه صادر نشده است.

مهندس محتشم با اشاره به درخواست بانك مركزي از مؤسسه استاندارد و تحقيقات صنعتي ايران تصريح كرد: اداره كل استاندارد و تحقيقات صنعتي بوشهر نيز به مجمع امور صنفي اعلام كرده كه به سرعت اين سكه‌ها را از بازار جمع‌آوري كنند.

لینک خبر: پرتال خبری استاندارد بوشهر http://www.standard-bu.ir/news


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه هفتم خرداد ۱۳۹۰ساعت 1:51  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

لاشه این حیوان که بیشتر شبیه پرندگان گوشتخوارفیلم های علمی ، تخیلی ( از نسل دایناسورهای پرنده ) می باشد توسط تنی چند از اهالی این روستا کشف شده است .
لاشه این جانور تقریبا سالم بوده و شاهدان عینی حتی احتمال می دهند که تنها چند روز از مرگ این حیوان گذشته باشد .
این گزارش حاکیست که یکی از اهالی این روستا لاشه این جانور را پنهان ساخته و ماموران محیط زیست مشگین شهر در تلاش برای دست یابی به این لاشه می باشند .
برخی از روستاییان می گویند لاشه این حیوان را از نزدیک مشاهده کرده اند و احتمال می دهند که این جانور در غاری در نزدیکی روستا می زیسته است .
خبرنگار ایرنا به همراه مسوول و چند نفر از ماموران حفاظت محیط زیست مشگین شهر به این روستا مراجعه کرده و ادعاهای چندین نفر از روستاییان را مبنی بر مشاهده این جانور عجیب را استماع کرده است .
آنها همچنین به محل کشف این جانور مراجعه و شاهد آثاری از کشف شدن چنین موجودی در غاز مورد اشاره روستاییان بوده اند .
خبرنگار ایرنا همچنین عکسی که یکی از روستاییان از لاشه این حیوان گرفته است را بدست آورده است .

مقام های محلی در شهرستان برای اطلاع از صحت و سقم این ماجرا بسیج شده اند .
این لاشه بسیار شبیه نسل منقرض دایناسورها و پرندگان گوشتخوار ماقبل تاریخ است ، بر اساس تحقیقات علمی آخرین نسل دایناسورها ی پرنده موسوم به 'تی رکس ' یا دایناسور ستمگر مربوط به دوره 'کرتاسه ' در 65 میلیون سال پیش می باشد .


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه بیستم اردیبهشت ۱۳۹۰ساعت 9:38  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

استاد دانشگاه با این سوال شاگردانش را به یك چالش ذهنی کشاند:آیا خدا هر چیزی که وجود دارد را خلق کرد؟

شاگردی با قاطعیت پاسخ داد:"بله او خلق کرد"

استاد پرسید: "آیا خدا همه چیز را خلق کرد؟"

شاگرد پاسخ داد: "بله, آقا"

استاد گفت: "اگر خدا همه چیز را خلق کرد, پس او شیطان را نیز خلق کرد. چون شیطان نیز وجود دارد و مطابق قانون که کردار ما نمایانگر صفات ماست , خدا نیز شیطان است!"

شاگرد آرام نشست و پاسخی نداد. استاد با رضایت از خودش خیال کرد بار دیگر توانست ثابت کند که عقیده به مذهب افسانه و خرافه ای بیش نیست.

شاگرد دیگری دستش را بلند کرد و گفت: "استاد میتوانم از شما سوالی بپرسم؟"

استاد پاسخ داد: "البته"

شاگرد ایستاد و پرسید: "استاد, سرما وجود دارد؟"

استاد پاسخ داد: "این چه سوالی است البته که وجود دارد. آیا تا کنون حسش نکرده ای؟ "

شاگردان به سوال مرد جوان خندیدند.

مرد جوان گفت: "در واقع آقا, سرما وجود ندارد. مطابق قانون فیزیک چیزی که ما از آن به سرما یاد می کنیم در حقیقت نبودن گرماست. هر موجود یا شی را میتوان مطالعه و آزمایش کرد وقتیکه انرژی داشته باشد یا آنرا انتقال دهد. و گرما چیزی است که باعث میشود بدن یا هر شی انرژی را انتقال دهد یا آنرا دارا باشد. صفر مطلق (460- F) نبود کامل گرماست. تمام مواد در این درجه بدون حیات و بازده میشوند. سرما وجود ندارد. این کلمه را بشر برای اینکه از نبودن گرما توصیفی داشته باشد خلق کرد." شاگرد ادامه داد: "استاد تاریکی وجود دارد؟"

استاد پاسخ داد: "البته که وجود دارد"

شاگرد گفت: "دوباره اشتباه کردید آقا! تاریکی هم وجود ندارد. تاریکی در حقیقت نبودن نور است. نور چیزی است که میتوان آنرا مطالعه و آزمایش کرد. اما تاریکی را نمیتوان. در واقع با استفاده از قانون نیوتن میتوان نور را به رنگهای مختلف شکست و طول موج هر رنگ را جداگانه مطالعه کرد. اما شما نمی توانید تاریکی را اندازه بگیرید. یک پرتو بسیار کوچک نور دنیایی از تاریکی را می شکند و آنرا روشن می سازد. شما چطور می توانید تعیین کنید که یک فضای به خصوص چه میزان تاریکی دارد؟ تنها کاری که می کنید این است که میزان وجود نور را در آن فضا اندازه بگیرید. درست است؟ تاریکی واژه ای است که بشر برای توصیف زمانی که نور وجود ندارد بکار ببرد."

در آخر مرد جوان از استاد پرسید: "آقا، شیطان وجود دارد؟"

زیاد مطمئن نبود. استاد پاسخ داد: "البته همانطور که قبلا هم گفتم. ما او را هر روز می بینیم. او هر روز در مثال هایی از رفتارهای غیر انسانی بشر به همنوع خود دیده میشود. او در جنایتها و خشونت های بی شماری که در سراسر دنیا اتفاق می افتد وجود دارد. اینها نمایانگر هیچ چیزی به جز شیطان نیست."

و آن شاگرد پاسخ داد: شیطان وجود ندارد آقا. یا حداقل در نوع خود وجود ندارد. شیطان را به سادگی میتوان نبود خدا دانست. درست مثل تاریکی و سرما. کلمه ای که بشر خلق کرد تا توصیفی از نبود خدا داشته باشد. خدا شیطان را خلق نکرد. شیطان نتیجه آن چیزی است که وقتی بشر عشق به خدا را در قلب خودش حاضر نبیند. مثل سرما که وقتی اثری از گرما نیست خود به خود می آید و تاریکی که در نبود نور می آید.


نام مرد جوان یا آن شاگرد تیز هوش چیزی نبود جز ، آلبرت انیشتن !


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه سیزدهم اردیبهشت ۱۳۹۰ساعت 20:12  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

رئيس دانشگاه علوم پزشكي قزوين:
مصرف سالانه 3000 ميليارد تومان داروهاي آنتي‌بيوتيك در كشور

خبرگزاري فارس: رئيس دانشگاه علوم پزشكي قزوين گفت: 50 تا 60 هزار ميليارد تومان در سال هزينه آنتي‌بيوتيك در دنيا مي‌شود كه اين رقم در كشور ما برابر 3000 ميليارد تومان مي‌شود كه عدد بسيار بالايي است.

به گزارش خبرگزاري فارس از قزوين، علي‌اكبر زينالو پيش از ظهر امروز (پنج‏شنبه) در مراسم اختتاميه هفته سلامت كه در سالن اجتماعات دانشگاه علوم پزشكي قزوين برگزار شد، اظهار داشت: امنيت و سلامت در ارتقاي جامعه نقش مهمي دارد و ما نمي‌توانيم بدون حل مسئله سلامت، امنيت را در جامعه برقرار كنيم.
وي ادامه داد: اين سلامت شامل سلامت اجتماعي، رفتاري و معنوي مي‌شود كه ثابت شده داشتن سلامت معنوي خوب و زيرساخت‌هاي اقتصادي براي ايجاد سلامت اجتماعي دو اصل مهم است.
رئيس دانشگاه علوم پزشكي قزوين اضافه كرد: شعار هفته سلامت در سال جاري "مقاومت به داروهاي ضدميكروبي يك تهديد جهاني " بود كه شايد اين موضوع براي بسياري از افراد خيلي مفهوم عميقي به نظر نيايد ولي اين بحث در دنيا وجود دارد و به طور مخفيانه جامعه را نابود مي‌كند.
وي عنوان كرد: داروها دومين درآمد دنيا را بعد از تسليحات دارند و يكي از داروهاي پرمصرف آنتي‌بيوتيك‌ها هستند كه مصرف آن بالا و گسترده است و همه جوامع نيز با آن درگير هستند و در بيش از 50 درصد نسخه‌هاي دنيا تجويز آنتي‌بيوتيك ديده مي‌شود.
زينالو اعلام كرد: حدود 50 تا 60 هزار ميليارد تومان در سال هزينه آنتي‌بيوتيك در دنيا مي‌شود كه پنج درصد اين رقم را كشور ما مصرف مي‌كند در حالي كه يك درصد جمعيت دنيا را دارد و اين رقم برابر 3000 ميليارد تومان مي‌شود كه عدد بسيار بالايي است.
وي تصريح كرد: امسال در سال جهاد اقتصادي بايد در راستاي كاهش اين عدد گام برداريم و اگر مشاركت مردم و جامعه پزشكي و پرستاري و برنامه مبارزه با قاچاق نباشد اين امر صورت نمي‌گيرد و در استان قزوين كميسيون قوي در حوزه مبارزه با قاچاق كالا و مواد غذايي داريم.
رئيس دانشگاه علوم پزشكي قزوين تأكيد كرد: پنج تا 80 درصد مصرف دارو در كشورهاي دنيا خودسرانه است به‏طوري كه در برخي كشورها اعتقادي به پزشك ندارند و 80 درصد مصرف خودسرانه دارو را دارند كه اين رقم در كشور ما 20 درصد است و جزو كشورهاي با وضعيت خوب هستيم.
وي اعلام كرد: از طرفي نيز ما بايد در مجموعه دانشگاه و بيمارستان‌ها رويكرد خود را اصلاح كنيم و گروه پرستاري و پزشكي توجه داشته باشند كه برخي مواقع دارو داده مي‌شود چراكه آلودگي ثانويه ايجاد شده است از اين‌ رو مصرف مواد ضدعفوني مناسب مي‌تواند بخش عظيمي از هزينه‌ها را كاهش دهد و اين رقم بالاي ايجاد هزينه‌ براي كشور منطقي نيست و بايد مسير مصرف دارو را اصلاح كنيم.
زينالو با اشاره به برنامه پنجم توسعه گفت: يكي از پرافتخارترين بندهاي برنامه پنجم توسعه در حوزه سلامت است كه بحث بيمه سلامت و مقابله با تهديدكننده‎هاي سلامت در اين برنامه آمده است.

لینک مطلب: خبرگزاری فارس


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و پنجم فروردین ۱۳۹۰ساعت 21:51  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

GODLY

General Organization and Decentralized Lian Young

سازمان عمومی و غیر متمرکز لیان جوان

تلفن های تماس: ۰۹۱۷۷۷۱۲۰۵۰-۰۹۱۷۱۷۲۰۳۴۸-۰۹۳۵۶۳۲۶۲۲۴

مشخصات گروه مشاوران صنعتی تولیدی سمند فوم آسیا

(دارای تفاهم  همکاری با شرکت مهندسین مشاور رهنمایان ساحل پارس)

مشاروه و نمایندگی فروش دستگاه های فروش و آزمون فوم های پلی استایرن - بلوک های سقفی - تری دی پنل 3d panel - موزائیک گروه مشاوران صنعتی تولیدی سمند فوم آسیا در جنوب ایران

 استفاده از فن آوری نوین ساختمان و بر مبنای طرحهایی که مهندسین سازه  جهت دکوراتیو ساختمان ازجمله طرح آرک وطرح نور مخفی ویا پایه ستون  با یونولیت پیشنهاد و ارائه می نمایند این قابلیت وجود دارد که همکاریهای لازم از طریق این دفتر بعمل آید .  و همچنین  در بخش فرهنگی وهنری این شرکت  توسط هنرمندان تجسمی وبا استفاده از یونولیت طرحهایی سه بعدی که میتواند در دکور سازیها ونیز در استفاده ازدکورهای سینمای کاربرد فراوانی ایجاد نماید که تصاویر نمونه های آن را مشاهده مینمائید.

Sample ImageSample ImageSample ImageSample ImageSample Image

Sample ImageSample ImageSample ImageSample ImageSample Image

 این شرکت آمادگی دارد با تجربه چندین ساله مدیران بخش بازرگانی نسبت به واردات مواد اولیه مورد نیاز کارخانجات تولید کننده فوم  با مناسبترین قیمت و کمترین دستمزد از تولیدکنندگان، این مواد را خریداری و مستقیما وارد کشور نماید همچنین این شرکت کلیه مراحل واردات از قبیل : 

*مذاکره و اخذ پرو فرما با حد اقل قیمت و مناسبترین شرایط پرداخت و تحویل کالا 
 * پرداخت  مبلغ پروفرما بصورت نقدی( CASH)  یا گشایش اعتبار بانکی  (LC) 
 * انجام تشریفات گمرکی در کوتاهترین زمان ممکن
و نهایتا واردات انواع مواد اولیه پلی استایرن EPS از کارخانجات تولیدکننده:
 تایوانی ، چینی و کره ای
با گریدها و سایزهای  متفاوت مورد مصرف در کارخانجات تولیدی پلاستوفوم و یونولیت را جهت این کارخانجات انجام خواهد داد .
تماس: 021-77253132-77998255-09123103162 مهندس مجتبی قوتی

Sample ImageSample Image

پلاستوفوم سقفی

یکی ار انواع محصولات تولیدی شرکت سمند فوم آسیا تولید انواع بلوکهای سقفی بوده که کاربرد فراوانی در اجرای عملیات سقف پروژه های ساختانی داشته و دارد . در تولید این محصول سعی بر آن شده است که رعایت دقیق استاندارد تولید بر مبنای دستورالعمل های مرکز تحقیقات ساختمان انجام و در مراحل مختلف تولید از نظر مقاومت و دانسیته مطلوب کنترل گردد. مواد اولیه این محصول از نوع کند سوز خارجی بوده و با دستگاههای برش کامپیوتری بصورت دقیق بر اساس سفارشات مشتری در ابعاد و طرححای مختلف برشکاری و به بازار مصرف عرضه میگردد.  

محصول نوع/درجه یک ابعاد تراکم واحد قیمت/ریال
بلوک سقفی پلاستوفوم کند سوز 25×50×200 سانتیمتر 12 متر مربع  
بلوک سقفی پلاستوفوم کند سوز 20×50×200 سانتیمتر 12 متر مربع  
بلوک سقفی پلاستوفوم کند سوز 20×5/66×200 سانتیمتر 12 متر مربع  
بلوک سقفی پلاستوفوم کند سوز 25×5/66×200 سانتیمتر 12 مترمربع  

         

 

 

 

 

 

دیوار سه بعدی 3D Panel

امروزه استفاده از دیوارهای سه بعدی بویژه در دیوارهای جانبی هم به عنوان دیوار باربر و هم به عنوان پارتیشن و جداسازی قسمتهای داخلی ساختمان تاثیر بسزایی در سرعت اجراو استحکام بنا و حذف هزینه های اضافی سازه دارد . بعلاوه بسیار مورد توجه کارشناسان محترم مسکن و شهرسازی و شهرداریها بوده و سازمان بهینه سازی مصرف سوخت نیز بر اساس مبحث 19 مقررات ملی ساختمان روی آن تاکید بسیار دارد .

ردیف محصول نوع مفتول ابعاد شبکه (چشمه) ابعاد پلاستوفوم متر مربع قیمت/ ریال
1 پانل دیواری 2/5mm 5×5 5cm متر مربع  
2 پنل دیواری 2/5mm 5×5 6cm متر مریع  
3 پنل دیواری 2/5mm 5×5 10cm متر مریع  
  پانل دیواری 3mm 8×8 5cm متر مریع  
  پانل دیواری 3mm 8×8 6cm متر مریع  
  پانل دیواری 3mm 8×8 10cm متر مریع  
4 اجرت نصب پانل با اسکلت فلزی یا اسکلت بتون  متر مریع  
5 اجرت بتون پاشی پانل با دستگاه شاتکریت اتوماتیک متر مربع  

v     پانلهای تولیدی از مواد پلی استایرن کند سوز گرید F  وبا دانسیته 12 کیلوگرم بر متر مکعب می باشد . v     مفتولها به روش کشی سرد از میلگرد 5/6 میلیمتر تهیه  شده و اسید شویی گردیده است

   
   
   

تولید ورق

جهت استفاده در عایقکاری ساختمان و استفاده در تشکهای طبی – سردخانه هاو یخچالها به عنوان عایق حرارت مورد استفاده قرار میگیرد .

 طراحی و ساخت ماشین آلات و تجهیزات ویژه اصلاح خط تولید      
 

طراحی و ساخت ماشین آلات و تجهیزات ویژه اصلاح خط تولید در کارخانجات فعال در جهت ارتقاء سطح کمی و کیفی تولید و افزایش بهره وری از جمله :1: خشک کن ویژه مواد پخت شده که تاثیر بسزایی در عمل آوردن انواع مواد و امکان انتقال سریع مواد به سیلو و کاهش چشمگیر در زمان تولید را به همراه دارد.2 : آسیاب فکی دوبل که در جهت بازیافت موثر ضایعات برش پلاستوفوم کاربرد دارد در 2 مدل با ظرفیتهای 500  الی  1000 کیلو  3 : فیلترینگ جذب غبار ناشی از ضایعات آسیابی که تاثیر بسزایی در امکان افزایش بازیافت ضایعات مواد در تولید را فراهم می آورد .3 : دستگاه تست مقاومت بلوک ویژه آزمایشگاه کنترل کیفی ( ست کامل ) جهت اخذ گواهینامه از مرکز تحقیقات و ساختمان با قابلیت نرم افزاری مناسب .  

لیست قیمت تجهیزات و دستگاههای شرکت سمند فوم آسیا      
 

 

لیست قیمت تجهیزات و دستگاههای شرکت سمند فوم آسیا  : ارائه طرح اتوماسیون ( رایگان )خط کامل پلاستوفوم :

 1-     دستگاه خشک کن مواد پز به ابعاد 5/1 × 1× 5 با ظرفیت 350 تا 500 کیلو خروجی مواد در هر ساعت .      73000000  ریال

 2-     دستگاه آسیاب فکی با دهانه بزرگ به ابعاد 120*30 سانتیمتر  با فیلتر جداکننده غبار              65000000یال

3-     دستگاه آسیاب فکی با دهانه کوچک به ابعاد 70*30 سانتیمتر  با فیلتر جداکننده غبار                      50000000ریال

4-      دستگاه تست مقاومت بلوک پلاستوفوم ویژه آزمایشگاه کنترل کیفی                     28000000ریال

5-   دستگاه مواد پز تمام اتوماتیک با ظرفیت 700 تا 1000 کیلو پخت در ساعت با خشک کن و نرم افزار فارسی و قابلیت دو پخت .                                 85000000 ریال                                  

6-     دستگاه برش CNC   سه بلوکه ثبت گزارشات برش وطراحی آسان                   140000000ریال

7-     دستگاه بلوئر انتقال مواد                                                               6000000 ریال

8-     دستگاه کمپرسور  1 متر مکعب                                       28000000ریال  

* توضیح اینکه اعتبار قیمتهای فوق حداکثر تا پایان سال 87 می باشد 

مواد پز خشک کن

دستگاه مواد پز اتوماتیک

Sample Image 

دستگاه فیلتر شنی و سختی گیر

Sample Image 

 دستگاه تست مقاومت

Sample ImageSample Image

 دستگاه تمام اتوماتیک تست مقاومت بلوک پلاستوفوم

 با توجه به تاکیدات مسئولین زیربط در بخش ساختمان و مسکن مبنی بر استفاده از مصالح استاندارد از جمله بلوکهای سقفی پلاستوفوم که در حال حاضر موسسه استاندارد در حال بررسی آن بوده و مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن نسبت به ارائه گواهی فنی این محصول اقدام به صدور مجوز مورد تایید مراکز ذیصلاح می نماید.لذا گروه سمند فوم آسیا با توجه به ضرورت این مهم علاوه بر انجام مشاوره به واحدهای متقاضی صور گواهینامه فنی و همکاری در جهت آماده سازی واحد ها و تنظیم چک لیست اخذ شده از مرکز تحقیقات بر اساس دستورالعمل موجود کنترل کیفی مورد تایید مرکز در بخش فنی و مهندسی خود اقدام به طراحی و ساخت دستگاه تمام اتوماتیک تست مقاومت بلوک مورد نظر کارشناسان مرکز را در دستور کار خود قرارداده تا با تجهیز آزمایشگاه کنترل کیفی واحد های متقاضی در جهت تسریع در اخذ گواهی فنی واحد ها از مرکز تحقیقات اقدامات موثری در جهت رعایت استاندارد و توسعه این صنعت برداشته شود.در ضمن دستگاه مذکور مورد تایید کارشناسان و متخصصین سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران قرار گرفته و توسط اداره کل مالکیتهای صنعتی ایران گواهینامه ثبت اختراع به شماره 55282 برای آن صادر گردیده است .اهم مزایا و ویژگیهای دستگاه تمام اتوماتیک تست مقاومت بلوک 1-       امکان استفاده ساده و آسان جهت تست مقاومت بلوک 2-      قابلیت ثبت  و نگهداری ضریب شکست بلوک در مرحله شکست 3-     امکان تنظیم پایه نشیمن نمونه آزمایش از 50 تا 67 سانتیمتر .4-      استفاده از جک هیدرولیک با قابلیت تنظیم سرعت کورس جک جهت فشار روی نمونه قطعه پلاستوفوم  سقفی 5-     ابعاد دستگاه (طول)80×(ارتفاع)100×66(عرض)  سانتیمتر 6-     وزن دستگاه  80 کیلو گرم 7-     فشار باد  4 bar 

 دستگاه خشک کن

ضرورت استفاده از دستگاه خشک کن مواد پلی استایرن

  با توجه به حساسیت مواد در مرحله پیش پخت اولیه و ضرورت حفظ دمای محیط پس از پخت جهت نگهداری مواد و نیز در جهت انتقال سریع مواد پخت شده توسط بلوئر به سیلوهای دپو مواد که در شرایط عادی و در فضای باز امکان پذیر نبوده و مشکلات عدیده ای را بهمرا دارد .در بخش فنی و مهندسی گروه سمند آسیا  دستگاه خشک کن مواد با قابلیتهای ویژه به شرح زیر طراحی و ساخته شده که بسیار مورد توجه واحدهای تولیدی در صنعت تولید پلاستوفوم قرار گرفته است :·      دقت سرعت افزایش کمی و کیفی چشمگیر در تولید  و موثر زمان تولید و ایمنی از اهم مزایا و قابلیتهای استفاده از این دستگاه می باشد که تاثیر بسزایی در کاهش قیمت تمام شده و کیفیت محصول را دارد . ·      لازم به توضیح است این دستگاه که برای اولین بار در ایران توسط گروه فنی مهندسی سمند آسیا با قابلتهای موثر در صنعت  پلاستوفوم طراحی و ساخته شده است وموردتاییدکارشناسان ومتخصصین خبره در مرکز پژوهشهای علمی وصنعتی ایران قرارگرفته وبوسیله اداره کل مالکیتهای صنعتی به شماره 55299ثبت اختراع گردیده است.·          اهم مشخصات فنی وویژگیهای این دستگاه به شرح زیر می باشد. ·         1- ابعاد دستگاه 1 × 5 / 1 ×5   متر مربع ·         2-ظرفیت خشک کردن مواد در ساعت 350 الی  500کیلو به تناسب نوع مواد وفصل سرما وگرما·      3-امکان استفاده از میکس جداکننده کلوخه و ضایعات ناشی از تولید که معمولا در شرایط عادی افزایش ضایعات بلوک را در مرحله برش پدید می آورد .·      امکان تنظیم دما و حرارت داخل خشک کن به نسبت فصول سال و نوع مواد و جلوگیری از سرد شدن ناگهانی مواد هنگام خروج از موادپز.·      5 انتقال سریع و امکان ذخیره سازی مناسب مواد که بالغ بر حد اقل 30 درصد افزایش کمی و کیفی تولید و کاهش چشمگیر زمان تولید را به همراه دارد.

                       6- یکسال گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش  

Sample Image

Sample Image

دستگاه بلوکر

Sample Image  

دستگاه بلوئر انتقال مواد

Sample Image 

دستگاه برش

Sample Image 

طراحی و ساخت ماشین آلات و تجهیزات ویژه اصلاح خط تولید 

مواد پز ( مواد پز با ظرفيت 500-700كيلو پخت مواد در ساعت ( طرح كره) – مواد پز با ظرفيت 350-400كيلو پخت مواد در ساعت (ساخت داخل) خشك كن مواد پخت شده طرح تركيبي كره با ظرفيتهاي

    
   

 اهم مشاوره

 1 : مشاوره در رابطه با نصب و راه اندازی کارخانه از مرحله طرح توجیهی تا تولید آزمایشی و آموزش

  2 : مشاوره در جهت اخذ استاندارد – گواهی فنی – ایزو 9000

3  : مشاوره در خصوص افزایش بهره وری و کاهش قیمیت تمام شده و حذف روشهای دستی انتقال مواد ( اتوماسیون)

 4 : مشاوره در خصوص  انتخاب بهینه تجهیزات و ماشین آلات تولیدی با توجه به امکانات موجود 


گروه مشاوران سمند فوم  با توجه به روند رو به افزایش این صنعت در کشور بدلیل مزایای غیر قابل انکار آن بویژه در صنعت ساختمان و با توجه به تجربیات علمی وعملی کارشناسان خبره خود در ا ین رابطه در زمینه تولید وبهره وری واتوماسیون با استفاده ازتوان وقابلیتهای ویژه خود ودیگر  سازندگان متخصص داخلی مورد تایید که تجهیزات مورد نیازدر این بخش را با کیفیت مناسب باظرفیت واحدهای تولیدی تهیه مینمایند در خدمت جنابعالی و جامعه صنعتی کشور در این بخش بوده وهستیم.لذا با توجه  به روال معمول اين دفتر مراحل انجام همکاری را به شرح زیر خدمتتان اعلام تا ضمن آشنایی با خدمات در هر مورد که اعلام بفرمائید در خدمتتان باشیم.مراحل انجام واقدامات لازم جهت اجراي عمليات طرح راه اندازي توسط مشاورو زمان تقريبي وهزينه هاي مربوطه به شرح زير مي باشد. ( درصورت موافقت با هركدام از مراحل قراردادجداگانه منعقد مي گردد)1-  انجام مشاوره اوليه در خصوص چگونگي اجراي طرح وتهيه طرح توجيهي فني واقتصادي وارائه فرايند وفراگرد عمليات توليد ومشخص شدن ليست ماشين آلات مورد نياز جهت آشنايي با كليات اجراي طرح ومیزان سرمایه گذاری مورد نیاز به نسبت ظرفیت مورد تقاضا وزمان بازگشت سرمایه اولیه ودرآمد حاصل از فروش وسود آوری ناشی از تولید وفروش به نسبت ظرفیت تولیدی.(اطلاعات این مورد میتواند در صورت نیاز به طرح توجیحی سازمانها ویا استفاده از تسهیلات بانکی مورد استفاده قرار گیرد.) حداقل زمان تهیه طرح توجیحی از زمان درخواست وواریز پیش پرداخت يك هفته میباشد. 2-  اقدام به تهيه وساخت ماشين آلات  وتجهيزات مورد نياز خط توليد براساس طرح توافق شده در ماده 1 وانجام هم زمان آماده سازي محل استقرار تجهيزات كه زمان انجام اين مرحله اززمان پيش پرداخت حدود 4ماه ميباشد ومبالغ هزينه ها در سه مرحله دريافت ميگردد.50 درصد اول-40درصد درمرحله انتقال- و10درصد پس از نصب وراه اندازي دستگاه ( مبلغ هزينه مشاوره بر مبناي 10 درصد هزينه كل انجام شده در اين خصوص  ميباشدكه همزمان با مراحل پرداخت بابت ساخت به مشاور پرداخت ميگردد  ) كليه دستگاهها داراي مدت زمان 1سال گارانتي طبق شرائط هر دستگاه وحداقل 5سال خدمات پس از فروش مي باشند. توضیح اینکه در صورت آمادگی خرید مستقیم از سازندگان داخلی که مورد تایید کارشناسان این دفتر باشند هزینه ای ازاین بابت منظور نمی گردد.1-  اقدام به انتقال تجهيزات وماشين آلات مورد نياز طرح توسط سازنده مورد نظر  ونظارت بر انجام نصب وراه اندازي ماشين آلات در محل اجراي طرح ونظارت براجراي لوله كشي  تاسيسات بخارو خطوط انتقال برق ونحوه انتقال وهدايت مواد بر اساس طرح اوليه (هزينه مشاوره در اين خصوص 10درصد كل هزينه هاي انجام شده اعم از حمل و نقل وهزينه پيمانكار اجرايي عمليات خواهد بود.) وزمان تقريبي 3ماه از زمان پيش دريافت ميبا شد. 2-  اقدام به راه اندازي واستارت تجهيزات وماشين آلات وانجام توليد آزمايشي وآموزش اپراتور هاي دستگاهها جهت تداوم فعاليت توليدي(يكهفته) هزينه اقدامات مشاور در اين خصوص10 ميليون ريال مي باشد. تبصره1: مسئوليت مشاور درتوافق نامه قرارداد مشاوره وراهنمايي وارائه پيشنهاد ها واقدام به تهيه تجهيزات متناسب با ظرفيت توافق شده وتعيين وتائيد پيمانكاران اجرايي بوده ونظارت بر حسن انجام كار مي باشد. ومسئوليت طرف مقابل آماده سازي محل اجراي طرح وامكانات لازم از جمله آب .برق .سوخت. ومواد اوليه و اداره پروژه وپيگيريهاي لازم امور مربوط به پروژه بر اساس برنامه ريزي مشاوروتامين به موقع منابع مالي به ميباشد. تبصره2: هزينه هاي مراجعات مشاور وكارشناسان جهت انجام امور محوله در محل اجراي طرح اعم از اياب وذهاب واقامت به عهده طرف مقابل مي باشد. درصورت همكاري وتامين به موقع منابع مورد نيازطرح توسط جنابعالي كه رئوس آن درقرار دادمشخص ميگردد وبر اساس برنامه هاي اعلام شده توسط مشاوروهمكاري موثردر اجراي طرح كل زمان اجرا وراه اندازي طرح ظرف مدت حداكثر 6ماه قابل انجام خواهد بود.


تجهیزات ویژه آزمایشگاه و کنترل کیفی  -  استاندارد- ایزو و گواهی فنی 
 

با توجه به مزایای غیر قابل انکار انواع فرآورده های پلی استایرن بویژه در صنعت ساختمان ازجمله عایق بودن وسبکی وسرعت در انجام واجرای عملیات واستقبال رو به افزایش انبوه سازان وتولید کنندگان مسکن در این رابطه وضرورت توجه به رعایت استاندارد های لازم تولید در این خصوص بلاخره در اواخر سال 87 استاندارد انواع فرآورده های پلاستوفوم در صنعت ساختمان توسط موسسه استاندارد تدوین وبه شماره ملی 11108 در آن موسسه ثبت واعلام گردید و با توجه به اجباری بودن استاندارد انواع مصالح ساختمانی بویژه فرآورده های پلی استایرن در صنعت ساختمان وضرورت اخذ مجوزهای کیفیت واحدهای تولید کننده  از مراجع ذیصلاح از جمله موسسه استاندارد ومرکز تحقیقات ساختمان ومسکن  وممنوعیتهایی که از طریق سازمان نظام مهندسی  وشهر داریها نسبت به جلوگیری ازعرضه  تولیدات مصالح ساختمانی بدون مجوز استاندارد به تدریج بصورت جدی دنبال میگردد. موجب گردید این دفتر مشاوره با توجه به اهمیت موضوع وبا توجه به توانائیهای بالقوه  کارشناسان خود در ضمینه آشنایی با  دستورالعملهای استاندارد داخلی وبین ا لمللی (ایزو) ونیز تجهیزات مورد نیاز آزمایشگاه ویژه کنترل کیفی جهت تعیین کیفیت متناسب تولیدمطابق با دستورالعملهای تدوین شده استاندارد والزامات مربوطه اقدامات لازم رابه شرح زیر برنامه ریزی ودر دستور کار خود جهت خدمت به واحدهای تولیدی قراردهد.

 1-اقدام به طراحی وساخت تجهیزات مورد نیاز آزمایشگاه کنترل کیفی مورد نیاز واحدهای تولیدی جهت تعیین کنترل کیفیت تولیدات کارخانه بر مبنای دستورالعمل تدوین شده که شامل(1- دستگاه تست تمام اتوماتیک مقاومت بلوک 2- دستگاه تست  تعیین میزان خمش ورق بلاستوفوم3- دستگاه تست شعله جهت تعیین طبقه کند سوز بودن بلاستوفوم ) لازم به ذکر است دستگاههای مورد نظر دقیقا" بر اساس دستور العمل های تدوین شده استاندارد والزامات تاکید شده وبا استفاده از قطعات وتجهیزات  متناسب با نیاز آزمون در واحد فنی ومهندسی این شرکت طراحی وساخته شده است وکلیه دستگاهها دارای گارانتی وخدمات بعد از فروش وآموزش رایگان  می باشد                                                                

2- اقدام به مشاوره به واحدهای تولیدی جهت اخذ استانداردهای داخلی وخارجی (ایزو) وتهیه دستورالعمل های کنترل کیفی مربوط به تولید مورد نیازموسسه استاندارد وآماده سازی واحد مربوطه جهت اخذ مجوز لازم ونیز تهیه فلوچارت وفرآیند تولید وتعیین نقاط کنترلی ونحوه ثبت ونگهداری اسناد کنترلی وآموزش مسئول کنترل کیفیت جهت باسخگویی به کارشناسان موسسه استاندارد برمبنای دستورالعمل های استاندارد والزامات آن

تلفن دفتر مدیر ,عامل: 02177487910

تلفن دفتر فروش وبازرگانی:02177420620مهندس قوتی

تلفن بخش فنی مهندسی : 02133575031

تلفن مشاوره مقدماتی ( ایزو- استاندارد- گواهی فنی- اتوماسیون- ماشین آلات وتجهیزات) : مهندس دزواره09125757391

توانمندی های دیگر شرکت

مهندسین مشاور رهنمایان ساحل پارس

ارائه مشاوره در زمینه اکتشاف معدن

ارائه مشاوره در زمینه جی آی اس  GIS

برداشت مساحی، تهیه نقشه، تعیین حدود زمین های زراعی

مشاوره ، طراحی و ساخت استخر، سونا، جکوزی با پیشرفته ترین تکنلوژی روز

مشاور ، طراحی و ساخت انواع سوله

مشاوره ، طراحی و ساخت انواع سیسیتم های برودتی (خنک کننده ها) ، حرراتی و سردخانه ها

مشاوره، طراحی و ساخت انواع گلخانه ها

مشاوره، طراحی ، ساخت و تجهیز انواع مکان های ورزشی (سوله، کف پوش،پارکت، چمن مصنوعی و ...)

مشاوره در انواع زمینه های ژئوتکنیک و مقاومت مصالح

مشاوره و ارائه طرح اختلاط انواع بتن و آسفالت

مشاوره و اجرای انواع نقشه برداری (راه، ساختمان، آب و فاضلاب و ...)

مشاوره و آموزش در زمینه تنظیم دانسیته تولید فوم های پلی استایرن و کنترل کیفیت فوم ها پلی استایرن

مشاوره و نمایندگی فروش انواع بایگانی ریلی - بایگانی ثابت - قفسه بندی - انواع یو پی اس - کمد های گردان - کارتابل - کازیو - پوشه - انواع زونکن

تلفن های تماس: ۰۹۱۷۷۷۱۲۰۵۰-۰۹۱۷۱۷۲۰۳۴۸-۰۹۳۵۶۳۲۶۲۲۴


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و یکم فروردین ۱۳۹۰ساعت 1:13  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

مرد مسنی به همراه پسر ۲۵ ساله‏اش در قطار نشسته بود. در حالی که مسافران در صندلیهای خود نشسته بودند، قطار شروع به حرکت کرد. به محض شروع حرکت قطار پسر ۲۵ ساله که کنار پنجره نشسته بود پر از شور و هیجان شد. دستش را از پنجره بیرون برد و در حالی که هوای در حال حرکت را با لذت لمس می کرد فریاد زد : “ پدر نگاه کن درختها حرکت می کنند ” مرد مسن با لبخندی هیجان پسرش را تحسین کرد. کنار مرد جوان، زوج جوانی نشسته بودند که حرفهای پدر و پسر را می شنیدند و از حرکات پسر جوان که مانند یک بچه ۵ ساله رفتار می کرد، متعجب شده بودند. ناگهان پسر دوباره فریاد زد: ” پدر نگاه کن دریاچه ، حیوانات و ابرها با قطار حرکت می کنند.” زوج جوان پسر را با دلسوزی نگاه می کردند. باران شروع شد چند قطره روی دست مرد جوان چکید. او با لذت آن را لمس کرد و چشمهایش را بست و دوباره فریاد زد:” پدر نگاه کن باران می بارد،‌ آب روی من چکید. زوج جوان دیگر طاقت نیاورند و از مرد مسن پرسیدند : “‌چرا شما برای مداوای پسرتان به پزشک مراجعه نمی کنید؟!” مرد مسن گفت: ” ما همین الان از بیمارستان بر می گردیم. امروز پسر من برای اولین بار در زندگی می تواندببیند


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه نوزدهم فروردین ۱۳۹۰ساعت 16:57  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  |